Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

alkohol, kawa i herbata  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

nawiedzona
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 9
31/12/2006 10:28 pm  

podobno po wypiciu kawy należy wypić 4 szklanki wody, by uzupełnić poziom wody. Czy tak samo jest z herbatą? podobno też osusza... a co z alkoholem? codziennie wypijam 6 szklanek płynu (1,5 l). Dzisiaj mam za sobą 5. Zastanawiam się, czy wypicie kieliszka szampanu można uznać za szóstą. ale, jak wiadomo, alkohol jest moczopędny, więc wydaje mi się, że wręcz przeciwnie, po wypiciu go trzeba dodatkowo uzupełnić niedobory wody. Co Wy o tym myślicie? Mam nadizeję, że nadążyliście za moim chaotycznym sposobem myślenia xP pzdr i szczęśliwego nowego;)


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
31/12/2006 10:45 pm  

a ja nie widze powodu żeby wlewacćw siebie po te 1,5 l płynu; wręcz przeciwnie, jeśli sie je duzo owoców, warzyw, zupy i duszone potrawy, woda w pokarmach wymaga niewielkiego uzupełniania. Organizm sam to podpowiada i jesli nie masz ochoy po szklance herbaty płukać sie litrem wody (a rzeczywiście masz takie odczucie???) to nie robiłabym tego. Jeśli masz wątpliwosci- ogranicz herbate i kawe, szklanka czy 2 dziennie nie zaszkodza i nie trzeba kombinowac z popijaniem ich czymkolwiek.

generalnie- pije sie jak się chce pić. z tego co czytalam to mięsożercy maja wieksze pragnienie z powodu toksyn z rozkładu białka zalegajacych w organizmie; w przypadku wege nie bedzie takiej potrzeby no chyba ze ktoś wypija te 1,5 l bydlęcego mleka...ale wtedy to chyba i woda nie pomoże...


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
01/01/2007 2:59 pm  

4 szklanki? Z pewnością nie. Jeśli już, to 1. A ponoć jak ktoś pije kawę na co dzień to nie trzeba dodatkowo uzupełniać płynów, bo organizm jest już przystosowany i nie wydala ponad normę.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
01/01/2007 5:42 pm  

etanol ścina białko i ścina z nóg-tak powiedziała kiedyś moja pani na chemii w gimnazjum;)
co do uzupełniania płynów po alkoholu-wiadomo, że nie jest to najzdrowszy napój i fakt jest taki że niszczy cząsteczki wody w organiźmie czy jakoś tak... nie znam się na tym dokładnie, ale po wypiciu alkoholu trzeba dostarczyć płynów, o czym świadczy tzw. kac:D

ale wszystko sprowadza się do jednego-jeśli chce Ci się pić, to znak że organizm potrzebuje płynu... nie ma sie co schizować ze bardzo, a jedna lampka szampana nic nie zaszkodzi. chyba że te sowieckie coś tam za 5 zł...

a z wodą trzeba uważać-przesadzisz to wypłukasz sobie witaminy i dopiero będzie strasznie:( włosy, paznokcie... wszystko ucierpi

[edytowane 1/1/2007 od EvilOne]

hide and seek


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
01/01/2007 6:51 pm  

Chyba bym zwariowała, gdybym miała liczyć, ile szklanek zostało mi do dziennej normy i ile płynów muszę uzupełniać 😮


OdpowiedzCytat
wrobel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 138
01/01/2007 11:46 pm  

Bez sensu z wyliczeniami ile potrzebuje wody wypic:P Ja pije wtedy kiedy mam pragnienie i nie wlewam w siebie na sile wody:P


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
06/01/2007 2:02 am  

Woda w nadmiarze może nawet zabić. Więc - z umiarem. Picie co godzinę szklanki to przesada.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
wrobel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 138
06/01/2007 2:46 pm  

Upss ja pije chyba coś ok od 1 do 1.5 l dzienie:o


OdpowiedzCytat
Apulejusz
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 124
06/01/2007 3:59 pm  

A wracajac do tematu: wedlug mnie najlepsza jest zielona herbata!!! A kawe i alkohol to chyba wiekszosc wegetarian ogranicza (przynajmniej ci, ktorych znam) 😎 😎 Mam racje????? 😉

[url=http://www.forumveg.webd.pl] [img]http://www.forumveg.webd.pl/album_pic.htm?pic_id=321[/img] [/url]


OdpowiedzCytat
Inesita
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 85
06/01/2007 4:31 pm  

ja wciąż walcze ze swoją miłością do kawy, czasem mi się udaje nie pić przez dłuższy czas 🙂 przestawiłam się ostatnio na zieloną herbatę, piję ją z imbirem i nawet mi smakuje

raaraa swami raaraa!


OdpowiedzCytat
fabryka_slow
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 294
06/01/2007 4:33 pm  

to chyba zależy od indywidualnej potrzeby kazdego człowieka. Ja pije dużo, bo wtedy czuje sie lepiej(ok 2 litrów wody i herbat ((zielona, czerwona i jaka tam sie jeszcze nawinie) dziennie). Ale pewnie są ludzie, którzy nie potrzebuja aż tyle. pewnie pogoda i tryb zycia ma znaczenie. Ja raczej nie jestem zbyt aktywną osobą a i tak pije sporo płynów. Trzeba słuchać sojego organizmu i tyle (:

koskaan


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
06/01/2007 6:52 pm  

ja uwielbiam herbate z cukrem i cytryną, piwo:) i kawe rozpuszczalną. Wody też mnóstwo piję, ale fakt faktem Ritch mnie uświadomił jaka niedobra dziewczynka ze mnie:( faktycznie mam oznaki odwodnienia:( sucha skóra wszystko sie zgadza.

Dzięki Ritch:*

PS Ale jak znam siebie to cieżko będzie bo jeśli chodzi o silną wolę to ja jej w ogóle nie mam:(

hide and seek


OdpowiedzCytat
Blanka
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 102
06/01/2007 7:33 pm  

a ja tam sie odwodnienia nie boje bo chleje co popadnie:D

jestem uzalezniona od herbaty z cukrem i cytrynka:D w ciagu dnia to takich pijam moze z 10:Djedna sie konczy,ide po druga:D

nie cierpie kawy:Di dobrze:Dpo prostu mnie do niej nie ciagnie:D

no a jak juz wspomniala Evil to tez nie pogardze procentowymi trunkami:Dpzdr.


OdpowiedzCytat
wrobel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 138
12/02/2007 4:26 pm  

Na pudełku od zielone herbaty bylo napisane ze zawiera żelazo, cynki i inne jakieś tam minerały.
Ktoś wie może ile w tym prawdy?


OdpowiedzCytat
SoulSista
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 128
12/02/2007 11:34 pm  

no a jak juz wspomniala Evil to tez nie pogardze procentowymi trunkami

Blanka, a czy ty przypadkiem nie masz jeszcze dopiero 15 lat? 😮 Trochę wcześnie, jak na alk, przynajmniej dla mnie.


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca