Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

PEPSI i CocaCola  

Strona 4 / 5 Wstecz Następny
  RSS

fafik
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 157
12/01/2009 3:15 pm  

cola to zuooo.
ja nigdy jej nie lubiłam jakoś.

po jednej wypitej szklance można sięzacząć żegnać ze szkliwem.
zawiera sporo kwasu ortofosforowego który rozpuszcza dosłownie wszystko. Zęby, niszczy kości i stawy ponoć nawet może rozpuścić żyletkę.

robiłam ostatnio na chemii żywności doświadczenie 'zawartość kwasu w coca coli'. naprawdę wyszło go dość sporo. colę omijać z daleka ;P


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
12/01/2009 7:30 pm  

Pijacie to?

Nie Pijam coli, pepsi, sprajtu, fanty oraz ich polskich odpowiedników. Będąc młodszym lubiłem gazowane i niegazowane napoje. Później przerzuciłem się na soki. W wakacje piłem od czasu do czasu. Teraz zamierzam używać tylko wody dla ochłody ;). Pewnie nie jest też zbyt zdrowe, bo zawiera dużo cukru i jakieś substancje chemiczne. Jak sie mówi, że cola pomaga przy odkręcaniu zardzewiałych śrub to coś musi w tym być 😉 - nie potwierdze bo nie sprawdzałem. Nie wiem czy jest wege.

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Inessa
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 26
12/01/2009 9:45 pm  

Ja już od 7 lat nie pijam napojów gazowanych i dobrze mi z tym 🙂 nie tęsknię za nimi 🙂

Inessa


OdpowiedzCytat
Asiok133
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 18
31/01/2009 1:42 am  

Mój tata lubi colę i wieczorami robi sobie z niej drinki, więc w domu jest praktycznie cały czas. Smaczna jest, ale tego typu gazowane napoje piję najwyżej kilka razy w miesiącu. Wolę domowej roboty sok z jabłek, kompot, czy sok z niegazowaną wodą. Mniam 😛 😀

[edytowane 30/1/2009 przez Asiok133]

Śpieszmy się kochać zwierzęta- tak szybko odchodzą...


OdpowiedzCytat
Princess_Leia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 143
31/01/2009 6:49 pm  

ja tam bardzo lubię colę, ale nie mam pewności, że nie ma tam jakichś dziwacznych i podejrzanych składników. chyba będę musiała troszkę ją ograniczyć. 😉

sky's the limit.


OdpowiedzCytat
tuttifrutti
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 7
03/06/2009 4:54 pm  

😮 no tu to mnie zaskoczyliście. Tak zdrowo się odzywiacie a tu cola? Przecież cola to w 99,9% chemia. Mój tata mi kiedyś opowiadał, że jak mu gwoździe zardzewiały to polał colą i rdza zeszła:/ Zresztą nie tylko on zna ten sposób. Jak więc można pić coś takiego? Poza tym cola może przeczynić się m.in. do cukrzycy i wrzodów żołądka zresztą lista dolegliwości jest dłuższa. Wiem, że żeby dochować sie cukrzycy to trzeba spore ilości tego świństwa wypijać, ale mimo wszystko trzymałabym się od niej z daleka. A tak nawiase mówiąc to znacie chociaż 1 naturalny składnik (poza wodą) w coli?

Zdrowie zdrowie i jeszcze raz zdrowie 🙂


OdpowiedzCytat
Loviisa-chan
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 637
03/06/2009 7:20 pm  

jezus maria, jak mam ochotę to czasem piję, wyluzuj dziewczyno!


OdpowiedzCytat
czapla_666
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 230
03/06/2009 7:21 pm  

"Cola jest niezdrowa i niedobra" to mowie zawsze, gdy ktos pyta o picie coli;)

Usmiechaj sie, kiedy tylko mozesz. To najlepsze lekarstwo na wszystko:)


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
03/06/2009 11:27 pm  

jezus maria,

Albo Jezus , albo Maria. Zastanów się Lovii 😀


OdpowiedzCytat
wrobel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 138
02/07/2009 8:25 pm  

Pepsi jest dobra na przepchanie po bardzo sytym jedzeniu, przejedzeniu itp. Bardzo dobrze przepycha układ pokarmowy;] polecam pod tym względem


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
02/07/2009 11:36 pm  

Czy ona działa tak jak laksygen ? 😮


OdpowiedzCytat
MassMurder
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 348
02/07/2009 11:49 pm  

www.killer-cola.info

made in CYRK ZALEWSKI http://www.youtube.com/watch?v=7LIcLdYv8rg


OdpowiedzCytat
wrobel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 138
04/07/2009 1:33 am  

Czy ona działa tak jak laksygen ? 😮

nie, poprostu jeśli jest sie przejedzonym na maksa tak, że palcem nie możesz ruszyć to wypijając pepsi czy cos takiego wszystko z brzucha zostaje wyżarte i można funkcjonować nadal;d


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
04/07/2009 10:12 pm  

Jak więc można pić coś takiego?

No ja Ciebie w pełni popieram... Jak non stop chodzę w maseczce na twarzy bo powietrze jest zanieczyszczone i niezdrowe.

[edytowane 4/7/2009 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
12/03/2012 1:08 pm  

Odświeżę:

[url] http://www.portalspozywczy.pl/inne/teksty/,66688.html[/url]

[i] Nowa receptura tych napojów jest uboższa o 4-metyloimidazol czyli składnik, który odpowiada za barwę tego produktu. Według naukowców środek ten zwiększa wystąpienia nowotworu. Po szczegółowych badaniach substancja została dodana w Kalifornii do stanowej listy produktów rakotwórczych.

Nie wiadomo czy zmiany receptury zostaną przeprowadzone również w Polsce. Rzecznicy Coca Coli i Pepsi dotychczas nie wypowiedzieli się w tej sprawie.[/i]

Smacznego 😛

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Strona 4 / 5 Wstecz Następny
  
Praca