Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

uwaga platki sniadaniowe  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

alias
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 108
25/01/2007 7:26 pm  

wyczytalem w skladzie paltkow sniadaniowych wiadomosc o zawartosci nasyconych kw tluszczowych co chyba wskazuje na pochodzenie zwierzece

poza tym ziarno jest tak przetworzone w wiekszosci platkow ze juz chyba bezwartosciowe

jak rozwiazaliscie ten problem? ja juz nie jem platkow i chyba zastapie je kielkami poprostu

zesraj sie a nie daj sie


OdpowiedzCytat
siwcia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 661
25/01/2007 7:46 pm  

Ja jem czasami płatki owiane lub zytnie, czasem też i sojowe. Mieszanki odradzam bo tam często jest zawarta lecytyna, mleko w proszku a zdarzają się też mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych. Najlepiej czytac dokladnie skład;)


OdpowiedzCytat
fabryka_slow
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 294
25/01/2007 10:46 pm  

najlepsze są mieszanki, jakie się zrobi samemu. Osobno płatki np zytnie lub pszenne, rodzynki, suszony ananas, wiórki kokowe, orzechy, suszone banany. Pyszota:D Ja polewam wszytko sokiem marchewkowo owocowym. Czesem kupuje gotowe musli, najlepiej firmy SANTE(niektóre z tej fizmy sa bez lecytyny i innych paskudztw). Mozna dodac siemie lniane, sezam i otręby co by jeszcze zdrowsze dla wegów było. Smacznego(:

koskaan


OdpowiedzCytat
alias
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 108
26/01/2007 10:17 pm  

przejrzalem caly dzial platkow w hipermarkecie i w kazdych byly skaldniki zwierzece
w firmie sante tez
najlepeij to chyba kielkowac zairno, bo jesc je przeciez trzeba

zesraj sie a nie daj sie


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
29/01/2007 5:23 pm  

często w płatkach kukurydzianych występuje lecytyna itp choć można znaleźć bez tego świństwa.
A na śniadanie polecam mieszanki, co nam tylko wyobrażnia podsunie np:płatki owsiane, otręby pszenne, mielone: mak+sezam+ len, rodzynki, wiórki kokosowe, jabłko- wszystko zalane sokiem marchewkowym- PYCHA


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
29/01/2007 7:05 pm  

Swego czasu codziennie na śniadanie jadałam płatki owsiane z suszonymi owocami (pole do popisu - ja wybierałam najczęściej śliwki, rodzynki, morele), do tego banan pokrojony w plasterki i ewentualnie orzechy. Niektórzy, przyglądając się porannemu pałaszowaniu, sapali pod nosem: za suche - mi jednak smakowało. Bez mleka, bez soków. Dopalacz energii i bez martwienia się o lecytynę - polecam.


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
30/01/2007 12:20 pm  

Ja jem albo platki owsiane, tak jak Srebrne, albo otręby..:D..Tylko, że ja je dodaje do jogurtu naturalnego....Czasem kombinuje i zajadam je z pokrojonymi bananami lub jabłkami...Ale mozna z suszonymi owocami..ja akurat za nimi nie przepadam..:P..ale jak ktoś lubi..:)

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
ewbr4
świeżaczek
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1
01/02/2007 8:25 pm  

A ja ostatnio zaczołem robić chrupanki z płatków kukurydzianych z dodatkim pokruszonych herbatników to wszystko zalewam rozpuszczoną margaryną wymiszaną z kakałem i cukrem. i do lodówki 🙂 🙂 🙂 😛


OdpowiedzCytat
gruba
świeżaczek
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1
01/02/2007 11:16 pm  

płatków nie jadam od dłuższego czasu.
wolę musli.

a jak już jeść płatki to tylko zbożowe.

gruba ^^


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
02/02/2007 12:38 pm  

Ja jem, te, ktore nie są jak najmniej przetwarzane, dlatego muesli nie jadam..:D...A owsiane ą też zdrowe..:P.....im mniej ludzie maczali w tym palcow, tym lepiej..:D

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
21/02/2007 10:59 am  

wyczytalem w skladzie paltkow sniadaniowych wiadomosc o zawartosci nasyconych kw tluszczowych co chyba wskazuje na pochodzenie zwierzece

Nein:) tłuszcze roślinne tez zawierają kwasy tłuszczowe nasycone, poczytaj opakowania olejów- po prostu maja zwykle przewage nienaayconych, stąd płynna konsystencja; kokosowy ma większosc nasycoinych więc jest stały w temp pokojowej- a tez przeciez roślinny. Nie ma rozlinki zawierającej w 100% tylko tłuszcze nienasycone:)

czy ziarno jest przetworzone- tak, kasze też, a jednak coś w nich zostaje:)

oczywiscie, że mieszanke lepiej zrobic samemu, taniej tez to wyjdzie.

a jak już jeść płatki to tylko zbożowe.

a jakie inne moga być? no chyba ze amarantus uznamy za nie-zboże ale jego akurat warto jesc.

moje musli wyglada tak: płatki z 6 zbóż, rodzynki, popping z amarantusa, troche słodu, zmielone siemie, czasem kapka tłuszczu kokosowego. gotuje je na wodzie oczywiscie:)


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
21/02/2007 2:26 pm  

Yyy, płatki nie są wege? Bo mam z kilkanaście opakowań w domu, ale na razie nie jem, uświadomcie mnie bardziej.


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
21/02/2007 7:59 pm  

😮
tak, płatki są wege
musli moga nie byc, moze tam byc jakas lecytyna czy co, ale to ma paczce pisze.


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
21/02/2007 8:31 pm  

Wiem właśnie, sklady czytam, ale to co pisali poprzednicy tak trochę mnie zastanowiło....


OdpowiedzCytat
siwcia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 661
22/02/2007 10:17 am  

Unikajcie też płatków kukurydzianych - w większości jest w składzie lecytyna sojowa i mono- oraz diglicerydy kwasów tłuszczowych. Standardowo dla własnego bezpieczeństwa i pewności sprawdzajcie sklad 😛 🙂


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca