Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

żelki haribo  

Strona 6 / 6 Wstecz
  RSS

cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
01/08/2011 11:53 am  

, że żelki to "mięso".

tylko niektóre żelki 🙂


OdpowiedzCytat
Matello
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 48
01/08/2011 6:33 pm  

Skład jest ok, na moje w pełni wege i wegańskie.

Ale wyglądają obrzydliwie 😛

[edytowane 31/7/2011 od eRZet]

A tam, mi wygląd pasuje. Grunt, że znalazłem wegańskie żelki 😛


OdpowiedzCytat
kalarepa
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 5
01/08/2011 6:39 pm  

Ja sobie zawsze podjadałam miśki haribo a dwa tygodnie temu z nudów czytałam to co stoi z tyłu opakowania. Przeraziłam się...żelatyna świńska i aż mi się do kibelka rzuciło :(( a tak lubiłam żeli. Teraz jem tylko bio i te z katjes. - chociaż te z katjes nie są aż tak smaczne.


OdpowiedzCytat
Matello
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 48
01/08/2011 6:44 pm  

Ja sobie zawsze podjadałam miśki haribo a dwa tygodnie temu z nudów czytałam to co stoi z tyłu opakowania. Przeraziłam się...żelatyna świńska i aż mi się do kibelka rzuciło :(( a tak lubiłam żeli. Teraz jem tylko bio i te z katjes. - chociaż te z katjes nie są aż tak smaczne.

Kup sobie te, nie są misiami w prawdzie ale są dobre. No i "czyste" 😉

[edytowane 1/8/2011 od Matello]


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
01/08/2011 7:30 pm  

, że żelki to "mięso".

tylko niektóre żelki 🙂

Czy TY zawsze musisz zrobić kontrę lub czepiać się słówek?
Zły charakter mam więc się będę upierać. Żelki to mięso. Wszystkie.
Owszem, istnieją cukierki o podobnej konsystencji i nazywa się je potocznie żelkami, ale jeżeli coś nie zawiera żelatyny to żelką nie jest.


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
02/08/2011 1:41 am  

nie no jak ryba to nie mięso to jak żelki mogą być mięsem:)


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
02/08/2011 2:38 am  

annadagmara, tez niepotrzebnie sie upierasz 🙂
Proces zelowania nie dotyczy tylko zelatyny

a poza tym terraz juz nie jestem pewna na 100%, ale jestem prawie pewna, ze widzialam w UK (tj Anglii) zelki haribo wege
a jednak to nie urojenia ;p
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:pXLw55OZrHgJ:www.veggiestuff.com/acatalog/vegetarian_haribo_sour_tongues.html+haribo+vegetarian&cd=2&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&source=www.google.pl

http://www.veggiestuff.com/acatalog/vegetarian_haribo_sour_tongues.html

A co do pytania Matello - zobacz co pisze w skladzie w j.angielskim lub innym (o ile jest podany)

[edytowane 1/8/2011 przez an]

ania


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
02/08/2011 1:22 pm  

Czy TY zawsze musisz zrobić kontrę lub czepiać się słówek?
.

:rotfl: sam nie wiem 😀

[edytowane 2/8/2011 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
CutthroatBitch
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 317
02/08/2011 6:48 pm  

annadagmara, tez niepotrzebnie sie upierasz 🙂
Proces zelowania nie dotyczy tylko zelatyny

[edytowane 1/8/2011 przez an]

A pewnie. Tylko ja zły charakter mam, i zapomniałam dodć jakiś znaczek obniżający temparatuę wypowiedzi.
Znacie takie stare baby, które nie mają większych problemów, tylko poprawiają innych?
No, to ja na razie jestem młoda.

Inna sprawa, że robię się bardzo ortodoksyjna jeżeli chodzi o nazewnictwo. Dla mnie żelka beż żelatyny to nie żelka. Cukierek żelowany.

cienkun: nawet jak nie musisz to się nie krępuj 🙂

call me Amber


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
02/08/2011 6:54 pm  

Inna sprawa, że robię się bardzo ortodoksyjna jeżeli chodzi o nazewnictwo. Dla mnie żelka beż żelatyny to nie żelka. Cukierek żelowany.

Od kilku lat mam ksywkę Żelka i co teraz? 😉 serio mówię, bardzo to niewegetariańskie nieprawdaż?

Znacie takie stare baby, które nie mają większych problemów, tylko poprawiają innych?No, to ja na razie jestem młoda.

Zabiłaś mnie :rotfl:

Ja kiedyś jadłam (chyba) z haribo takie długie, płaskie o smaku coli, wegańskie były. Przypomniałam sobie po wielu latach niejedzenia żelek dlaczego ich nie lubię 😉

Wie ktoś czy gdzieś można dostać pianki wege? Bo tego to mi brakuje 🙁


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
02/09/2011 5:30 pm  

Widziałam, że w Lidlu wrzucili jakieś nowe pianki, ale nie sprawdzałam składu, jako że nie jadam. Jeśli będziesz kiedyś robić tam zakupy (mają bardzo ładne owoce :)), to możesz zerknąć.

A tak na marginesie, to można tam też kupić wegańską chałwę, to ta duża, w granatowych pojemnikach; nie ma w niej białka jaja, ani żadnych badziewiów dodawanych zazwyczaj do tego typu słodyczy (jak, np. u Wedla); niestety, jest dość droga :(, ale w smaku bardzo dobra 🙂

Trawożerca


OdpowiedzCytat
Strona 6 / 6 Wstecz
  
Praca