Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

tymbark wega i inne sztucznosci  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
10/07/2007 6:20 am  

Nie dziwię się, że nie lubię oglądać telewizji, same bzdury. Później przychodzi ktoś do mnie i mówi: "widziałaś tą nową reklamę (...). Muszę spróbować". Niektóre produkty zawierają tyle konserwantów i składników pochodzenia odzwierzęcego, że aż się niedobrze robi. Niech żyją wegetarianizm i zdrowe odżywianie się ^^

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
karotka
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 84
10/07/2007 9:12 pm  

😉 dlatego trzeba dokładnie czytać skład każdego produktu...
a osobiście, całkiem z innej strony, wybrałabym Vegę (skoro nie ma konserwantów) od wody smakowej, której nigdy nie tknę 😛


OdpowiedzCytat
Azzahar
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 40
11/07/2007 7:56 pm  

Mam tylko jedno ale do soków warzywnych - sól. Tyle, ile tam jest w jednej szklance to ja przez dzień nie zjadam. Kiedyś lubiłam sok wielowarzywny fortuny, ale potem przestałam solić i po dłuższej przerwie sprobowałam - przynajmniej pół łyżeczki na szklankę:/


OdpowiedzCytat
e-anandas
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 195
12/07/2007 1:06 am  

Niestety nie ogladam telewizji wiec nie wiem co jest na topie. W polsce dzieje sie wiele bardzo wiele dziwnych rzeczy nie spotykanych na zachodzie bo jak ktos raczyl zauwazyc "narod ciemny to kupi" do czasu gdy polacy sie nie zmienia to i w polsce bedzie tak jak jest. Najsmieszniejsze jest to ze w innych krajach kupowalem np: soki 100% super jakosci produkowane w polsce. U nas wiekszosc to jedna wielka sciema i te 100% smakuje jak smakuje. Trzeba poprostu uwazac co sie kupuje, swiadomie wybierac dobre a nie wierzyc reklamie.

Tylko zycie poswiecone innym warte jest przezycia....


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
12/07/2007 3:57 pm  

To prawda, faszerują ludzi bezkarnie chemią...

Sami sie faszeruja.

Skoro nie ma w składzie chemikaliów to znaczy, ze nie ma ich też w soku. Takie glupie podejscie. oni MUSZa napisac pełny sklad. Poza tym sa pakowane prózniowo. Poza tym, niektore maja przeciwutleniacze i utrwalacze naturalne. Np. wit.c


OdpowiedzCytat
e-anandas
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 195
12/07/2007 7:25 pm  

Bleks*** Nie koniecznie jest tak jak piszesz: ze skoro nie jest napisane to ich nie ma. W polsce nie ma obowiazku podawania skladnikow, wiec producenci ich nie podaja jesli nie MUSZA.
Oczywiscie powinien byc NAKAZ podawania na kazdym produkcie skladu tak jak jest to w wielu krajach cywilizowanej europy.
Jednak sami mozemy zdecydowac co kupujemy i tu sie z toba zgadzam, jednak nigdy nie wiadomo co jest w srodku skoro nie jest napisane. Wiadomo ze polak potrafi, wiec kombinuje jak tylko moze.

Tylko zycie poswiecone innym warte jest przezycia....


OdpowiedzCytat
Azzahar
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 40
13/07/2007 3:46 am  

Więc z góry zakładasz, że wszystko, co kupne, musi być sztuczne a wszyscy polscy producenci to oszuści, tak?


OdpowiedzCytat
karotka
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 84
16/07/2007 5:11 am  

Raczej chodziło chyba o to, że nie zawsze skład "napisany" zgadza się z "realnym", tak jest i raczej będzie. Biorąc np. pod uwagę powszechną (:mad: ) coca colę- nie ujawniono wszystkich jej składników, bo producentowi zachciało się "tajemnicy" (chyba przed konkurencją ;)). Czasami nawet świadomie nie piszą składu ani żadnych danych danego produktu - spotkałam się już z takimi morelami. I oczywiście nie wzięłam tej paczki, bo przeciez nie ma pewności czy nie użyto siarki (a kolorek był mocny) 😛


OdpowiedzCytat
e-anandas
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 195
16/07/2007 2:06 pm  

Z gory zakladam ze swiat jest piekny, ze ludzie sa dobrzy, nikt nie chce mnie oszukac, skrzywdzic, okrasc, wykorzystac. Wszyscy chca mnie uszczesliwic i czynia wszelakie staranie by to stalo sie faktem. Swiat jest jedna wielka idylla i ludzie zyja w wielkim szczesciu ktore codziennie widze na ich twarzach. I nie potrafie zrozumiec o co chodzi z podawaniem wszystkich skladnikow na opakowaniu. Po co to, po co to czytac skoro tam i tak bedzie napisane wszytko to co najlepsze dla mnie.
Milego dnia zycze.

Tylko zycie poswiecone innym warte jest przezycia....


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
16/07/2007 5:41 pm  

to prawda, wszystko jest bez konserwantów a na dodatek z witaminą-C dla zdrowia 🙂
dziwny zbieg okoliczności bo na moim podwórku też latają motylki, pląsają owieczki i usmiechają się małe murzyniątką 😉
to chyba mieszkasz gdzieś blisko ? 😀


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca