Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Lista wegetariańskich słodyczy i przekąsek 😉  

Strona 6 / 17 Wstecz Następny
  RSS

agata18
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 317
15/11/2008 3:45 pm  

jak chodzi o słodycze to: wymiata czekolada kujawianka porzeczkowa z reala,czekoladka z polomarketu i tez taka czekolada sprowadzana z niemiec z nadzieniem miętowym,maja w Toruniu na rynku (manhatan),i oczywiście kochane tesco i batoniki musli z czekoladką 🙂

[edytowane 15/11/2008 od agata18]

lady vegan


OdpowiedzCytat
Linek
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 103
16/11/2008 2:26 am  

Najlepsze słodkości to masło orzechowe własnej roboty (chociaż tylko z solą) i rodzynki z orzechami. A najlepsiejsze to zniszczone termcznie, prażone nerkowce 🙂


OdpowiedzCytat
Frutaniva
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 187
16/11/2008 6:00 pm  

Linek, a jak sie robi masło orzechowe samemu?
mmmm masło orzechowe + joe BlacK


OdpowiedzCytat
Linek
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 103
16/11/2008 9:08 pm  

Mielę orzeszki ziemne (lekko podprażone smaczniejsze, ale wiadomo, że mniej zdrowe), dodaję sól morską i olej arachidowy. Mieszam do momentu, gdy masa będzie w miarę gładka. Nie dodaję wody (jest w niektórych przepisach), wolę taką bardziej "tępą", porowatą masę. Robię wszystko na oko. Pyszne 🙂


OdpowiedzCytat
Frutaniva
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 187
16/11/2008 9:39 pm  

alez mi smaka zrobiłeś/aś :PP a w maśle orzechowym w lodówce tylko powierze :PP
jakis czas temu robiłam krówki czekoladowe i postanowilam dodac masło orzechowe i orzeszki ziemne- efekt pycha,jak sneakers czy jak tam to sie pisze :PP


OdpowiedzCytat
doma-mika
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 63
16/11/2008 10:53 pm  

jezeli chodzi o zelki to mozna kupic na pektynie,mam wlasnie takie w domu. firma katjes,maja napis na opakowaniu "yoghurt-gums".bardzo dobre:)

a widzialam ostatnio weganska czekolade w carrefurze bodajze.(w gal.dom.we wrocku),czytalam sklad z ciekawosci,ale tylko gorzka,bo mleczna byla z mlekiem;p (ale nie mialy niczego nieweg...tak mi sie wydaje;p,wiec ta mleczna tez moze byc),nie pamietam firmy,ale byly na zdrowej zywnosci.;p
lindt tez ma chyba weganskie czekolady.te bez niczego gorzkie.chyba.;D

ja w kazdym badz razie slodyczy nie jem.(kilka dni temu kupujac te zelki zrobilam wyjatek,bo mam problemy ze stawami a zelatyna niby jest dobra na stawy,wiec stwierdzilam,ze moze pektyna tez;p)

zelki dobre,ale moim zdaniem troche zbyt slodkie i zbyt kwasne;p. raz wydaja sie za slodkie a chwile pozniej za kwasne.od czasu do czasu,po 1 sztuce moga byc,ale wiecej zjesc sie nie da.;p


OdpowiedzCytat
Filomena
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 115
16/11/2008 11:34 pm  

ehhh... kiedys byłam uzależniona od czekolady, teraz nie jem slodyczy, zamiast tego podżeram orzechy i suszone owoce. Nie potrafie sobie tylko odmówić czekoladowego mleka sojowego alpro, czasem kupuje desery, strasznie drogie 😡 . Zaintrygowały mnie sojowe krówki - jadł ktoś? Nie patrzyłam na skład, widziałam tylko na polce w sklepie. Chyba firmy dr soja (tak mi sie wydaje bo opakowanie było podobne do sojowego budyniu w proszku). A! bio puding ostatnio kupiłam w proszku, czekoladowy 😎 oczywiście, ale za 1 opakowanie ponad siedem złotych....


OdpowiedzCytat
toksyczna_siostra
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 14
17/11/2008 9:27 am  

krówki sojowe są z tzw smalcem cukierniczym podobno to zwykły smalec:/


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
17/11/2008 1:14 pm  

krówki sojowe są z tzw smalcem cukierniczym podobno to zwykły smalec:/

Jeśli już to będzie to tzw tłuszcz cukierniczy. To mieszanina różnych tłuszczy , w tym i smalcu
[i]
Tłuszcze cukiernicze otrzymuje się z rafinowanych tłuszczów roślinnych utwardzanych i ciekłych takich jak rzepakowy, sojowy, arachidowy, oraz tłuszczów zwierzęcych: smalcu, tranu utwardzonego a dodatkiem emulgatora, lecytyny lub emulgatora i lecytyny.
Źródło: http://technologi.wizytowka.pl/
[/i]

Zaintrygowały mnie sojowe krówki - jadł ktoś?

Próbowałam , jak dla mnie stanowczo za słodkie. 😉


OdpowiedzCytat
cavena
świeżaczek
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 2
19/11/2008 8:46 pm  

ja tam najbardziej lubię ciasta od mojej babci 🙂
czy wszystkie gumy do żucia zawierają lecytynę?

cava


OdpowiedzCytat
doma-mika
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 63
22/11/2008 11:46 pm  

chyba tak.

ja nie jadam ciast nie robionych przeze mnie lub moja mame.ani zadnych bulek slodkich,paczkow.
(margaryna!)
;p


OdpowiedzCytat
Filomena
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 115
01/12/2008 3:58 pm  

kupiłam w końcu te sojowe krówki i baaardzo się zawiodłam 🙁 .
Oto skład podany na opakowaniu:
cukier, syrop skrobiowy, tłuszcz roslinny, białko sojowe (5%), aromat waniliowy identyczny z naturalnym.

A oto skład podany na papierku, w który każda krówka była owinieta:
cukier, syrop skrobiowy, białko sojowe, tłuszcz cukierniczy, maltodekstryna, błonnik, lecytyna, aromat waniliowy identyczny z naturalnym.


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
01/12/2008 4:41 pm  

dwa składy 😮 😮


OdpowiedzCytat
Marines
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 85
02/12/2008 12:18 am  

o kurcze...
😉
Pisalem kiedyś do tej firmy Dr. Soya
Odpisali mi ,że do batonów i słodyczy stosują tłuszcze roślinne.
Zresztą mają duży asortyment wyrobów wege.
Chyba raczej nie robią wałków 😉

Bardzo dobre jest masło orzechowe z kawalkami orzechów firmy Primavka 🙂
Paluszki lizać!


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
02/12/2008 6:50 am  

Marines potwierdzam ze ich maslo jest rewelacja zamawialam kokosowe z kawalkami orzechow. Rewelacja 😉 nastepnym razem zamowie inne chociaz nie wiem cyz na tamto tez sie nie skusze, poszlo w dwa dni ;d


OdpowiedzCytat
Strona 6 / 17 Wstecz Następny
  
Praca