Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Lista wegetariańskich słodyczy i przekąsek 😉  

Strona 8 / 17 Wstecz Następny
  RSS

kAsIuLkA=)
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 9
05/01/2009 5:03 pm  

assasello987 - nie jesteś sam. Lecytyna sojowa to chyba powinna być zrobiona z soi albo czegoś takiego, nie? xD Nie kapuję tego, no ale niech już tak zostanie... a ty xxl- już zaczynasz mi działać na nerwy! Po raz wtóry piszesz na moim temacie tylko dlatego, że zakładam nowy temat!! Sory, ale musiałam to powiedzieć (a raczej napisać :D)!! 😡

Fade To Black...


OdpowiedzCytat
kAsIuLkA=)
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 9
05/01/2009 5:07 pm  

(...) Batonik Danusia. Skład jest koszer, chyba że ktoś gardzi lecytyną sojową jako produktem niewiadomej reputacji. ja w zezwierzęcanie lecytyny sojowej wiary nie daję, bo gadałem z technologiem Jutrzenki na ten temat i potwierdził moje przekonanie, że taka operacja byłaby ekonomicznie irracjonalna.

to jeden cytat z innego forum. [b] Ja się z tym kolesiem zgadzam[/b]!!!!

Fade To Black...


OdpowiedzCytat
Szczurunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 386
05/01/2009 5:54 pm  

A ja moze troche nie na temat ale powiem czego NIE kuopwac. Dzisiaj poszlam do kerfura (nie pamietam jak to sie pisze) i znalazlam w zywnosci sojowej krowki. Na opakowaniu sklad: cukier, syrop skrobiowy, tluszcz roslinny, izolowane bialko sojowe, aromat waniliowy identyczny z naturalnym. No to biore. Ostwieram paczke, czytam jeszcze raz sklad, ale na pojedynczym cukierku i prosze bardzo: cukier, syrop skrobiowy, bialko sojowe, TLUSZCZ CUKIERNICZY, maltodekstryna, blonnik, LECYTYNA, i aomat waniliowy.
4 skladniki o ktorych na opakowaniu ani slowa. W tym dwa nie wege. Jutro ide na poczte i odsylam paczke do producenta z zalaczona bogata wiazanka slowna.
I tak dla informacji: NIE KUPUJCIE KROWKI SOJOWEJ FIRMY DR SOJA (PRODUCENT HERSTELLER).

Grrrr... juz nigdy nie kupie zadnych ale to zadnych sklepowych slodyczy chocby mnie zapewnial o ich skladzie sam papiez!!!! 😡


OdpowiedzCytat
Loviisa-chan
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 637
05/01/2009 6:50 pm  

Kasiulka, na forum są pewne zasady a Ty się ich nie trzymasz 🙄


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
05/01/2009 6:53 pm  

Zgadzam się 😎


OdpowiedzCytat
assasello987
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 270
05/01/2009 7:27 pm  

im dluzej to wszystko czytam tym bardziej boje sie chodzic do sklepu O_o szczerze mowiac to zanim trafilam na to forum nigdy bym nie pomyslala ze jakis tam wafelek typu princesa czy grzesiek jest nie wege (w sensie nie wegetarianski bo staram sie byc wegetarianka a nie weganka przynajmniej na razie) a tu sie okazuje ze polowe nie wiem. najbezpiecznie to chyba zyc na marchewce. 🙁


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
05/01/2009 7:44 pm  

Jest jeszcze pietruszka, por, seler, kapusta, sałata, brokuły no i wiele innych, smacznych warzyw a także owoce słodkie, i te mniej słodkie. Do wyboru, do koloru 😀

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
05/01/2009 8:02 pm  

a ty xxl- już zaczynasz mi działać na nerwy! Po raz wtóry piszesz na moim temacie tylko dlatego, że zakładam nowy temat!!

Zamiast się oburzać lepiej zacznij czytać ze zrozumieniem to, co do Ciebie piszę, bo skoro zwracam Ci uwagę, to znaczy, że mam powód. A powodem jest Twoje niestosowanie się do regulaminu forum, co zapewne wynika stąd, że nie raczyłaś go przeczytać ani przed, ani po zarejestrowaniu się tutaj. Zapraszam do lektury, również innych "zapominalskich". Gdzie - chyba nie muszę mówić, gdyż każdego gościa na forum wita napis przypominający o zasadach.

Na deser proszę, byś edytowała swoje posty, gdy chcesz chcesz coś do nich dodać (ikonka "zmień pod każdą wypowiedzią) zamiast pisać jeden pod drugim.

Pozdrawiam

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
pawel747
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 330
05/01/2009 9:35 pm  

im dluzej to wszystko czytam tym bardziej boje sie chodzic do sklepu O_o szczerze mowiac to zanim trafilam na to forum nigdy bym nie pomyslala ze jakis tam wafelek typu princesa czy grzesiek jest nie wege (...)

No, mam to samo... Niebezpieczne forum 😀 Ostatnio skreśliłem miejscowe deserki z OSM Czarnków - czytam skład, a tu sławna na tym forum koszenila, w której pospolitą obecność w Polsce powątpiewałem...


OdpowiedzCytat
assasello987
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 270
07/01/2009 5:57 pm  

ja jakos ostatnio nie mam ochoty na slodycze. wczorj na kolacje zjadlam surówke z marchewki i jablka i bylo za slodkie.
ale taki stan u mnie dlugo nie potrwa i tak sie zastanawiam czym mozna zastapic czekolade jak bede miec na nia ochore. tylko nie piszcie ze slodkimi owocami bakaliami etc bo chodzi mi racczej o taki substytut ktory nie bedzie czekolada ale bedzie mial podobny smak. 😛


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
07/01/2009 6:13 pm  

Ja zawsze czekoladę uwielbiałam, a teraz zastępuję ją ciemnym kakao w proszku. Można je pić po zalaniu wodą/mlekiem sojowym lub zrobić szybko krem czekoladowy - wsypać kakao do miseczki, zalać odrobiną wody (im cieplejsza, tym szybciej kakao się rozpuszcza i lepiej miesza) albo soku/syropu, ew. dodać cukru lub innego słodzika i mieszać do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Takim kremem można smarować chleb, naleśniki, maczać w nim owoce albo wyjadać wprost z miseczki 😛

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
07/01/2009 8:26 pm  

robię podobnie jak xxl: w malutkiej filiżance mieszam 2-3 łyżki kakao z wrzątkiem. Muszę wypróbować gęsty krem. 😛
Najsmaczniejsza wersja jaką jadłam to było kakao firmy Gellwe 20% tłuszczu (normalne kakao ma 10-12 %)- ale udało nam się je kupić tylko raz.


OdpowiedzCytat
assasello987
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 270
07/01/2009 8:34 pm  

ale takie zwyklaste kakało?


OdpowiedzCytat
kAsIuLkA=)
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 9
07/01/2009 8:36 pm  

mniejsza o zasady.

Tak się zastanawiam, czy takie zwykłe, całkiem zwykłe kakao musi być czy takie typu ,,Puchatek" czy coś też może być?? Nie czytałam składu, ale pomyślałam, że może wy wiecie ??

Fade To Black...


OdpowiedzCytat
JankeS
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 234
08/01/2009 1:35 pm  

mniejsza o zasady.

😮 Jeśli masz takie podejście do życia, to pogratulować...

Tak się zastanawiam, czy takie zwykłe, całkiem zwykłe kakao musi być czy takie typu ,,Puchatek" czy coś też może być?? Nie czytałam składu, ale pomyślałam, że może wy wiecie ??

Ja bym z takimi typu "puchatek" nie ryzykował z dwóch powodów, po pierwsze - w większości ich skład jest całkiem barwny, łącznie ze sztucznymi aromatami, lecytynami itp.(po co to wszystko?) a po drugie przecież tam jest masa cukru, żeby zrobić chociaż trochę gęstszy napój/krem musisz wrzucić ładnych parę łyżeczek... Wg. mnie najprostsze jest zarazem najlepsze 🙂


OdpowiedzCytat
Strona 8 / 17 Wstecz Następny
  
Praca