Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

masło maślane  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

mokuso
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 101
26/11/2005 9:27 pm  

Bardzo proszę o pomoc w kwestii masła.
Czy masło zawiera tłuszcze zwierzęce? To znaczy wiem, że mleko je zawiera, a masło jest z mleka, ale czy oprócz tego zawiera coś jeszcze?
Wiem, że margaryna jest w 100% rośłinna... a masło?

I believe in angels


OdpowiedzCytat
Majowa
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 175
26/11/2005 10:29 pm  

Jeśli chodzi Ci o to czy masło zawiera składniki zwierzęce z uboju to możesz być spokojna- Nie zawiera.Ale za to smalec takie zawiera - ale Amerykę odkryłam. :exclam: No i takie różne Planty i inne białe tłuszcze do smażenia zawierają. Ale masło jest OK.


OdpowiedzCytat
matylda
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 74
08/12/2005 1:26 pm  

Witam
...nie moge zbyt wiele wyszukac na temat masla, ale znalazlam tutejsza b.ktotka wymiane zdan.
Dla mnie wynika jasno ( przechodzacej na weganizm), ze maslo nie moze znajdowac sie w moim nenu.
Ale co z maslami np. orzechowymi,sojowymi czy palmowymi....?
Moze przyplacze sie tu jakis doswiadczony weganin/ka ( albo ktos rownie doswiadczony w temacie tej diety!!) i ...wygarnie mi kawe na lawe....co?
😮 matylda

matylda


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
14/03/2006 2:35 pm  

Margaryna wcale nie jest w stu procentach roślinna. Zawiera lecytynę i, nieczęsto, witaminę D3. Wszystko pochodzenia zwierzęcego


OdpowiedzCytat
Ajlon
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 68
09/06/2006 10:39 pm  

Ostatnio przeczytalam sklad masla (przejrzalam chyba wszystkie jakie byly w sklepie...) i troche sie przerazilam - wszystkie zawieraly lecytyne... jak sprawdzic jaka to lecytyna? czy np. te drozsze masla jej nie zawieraja?

Tak, tak cicho...a ty się boisz...


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
09/06/2006 11:16 pm  

dlatego ja mam problem z głowy:D...masła nie jem...margaryny też unikam..a jak coś to jest oliwa...:D

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
hasz2k
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 23
10/06/2006 12:01 am  

W GP są margaryny 100% wegan. Ostatnio pojawiła się nawet margaryna z witaminą D2


OdpowiedzCytat
euridice
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 589
10/06/2006 1:22 am  

te co maja monoglicerydy kwasow tluszczowych (wiekszosc ((jesli nie wszystkie)) margaryn je zawiera!!) nie sa wege.

jesli chodzi o Plante, to ustalilysmy ze Srebrna, ze jest ok., ale nie moge nigdzie znalezc tego fragmentu rozmowy (toczyl sie chyba w temacie "ciastka", jesli dobrze pamietam, ale nie moge go znalezc).

i zgadzam sie z Wiejka - jesli juz to oliwa z oliwek i po klopocie
🙂

pozdrawiam C:

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!


OdpowiedzCytat
hasz2k
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 23
10/06/2006 1:43 am  

według tego co piszą na stronie to te margaryny są okej.

W 100% roślinna, bez cholesterolu, glutenu, soli, tłuszczy utwardzonych, syntetycznych barwników i konserwantów, wolna od GMO. Zawiera wysokiej jakości składniki i dużą zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych. Idealna do smarowania, gotowania i pieczenia.

Skład: olej roślinny, woda, tłuszcz roślinny, barwnik: sok z marchwi, emulgator: lecytyna słonecznikowa, sok z cytryny, naturalne przyprawy, witamina E (45mg/100g), witamina A (900ug/100g), witamina D?(7,5ug/100g)


OdpowiedzCytat
euridice
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 589
10/06/2006 2:09 am  

lecytyna słonecznikowa

ciekawe czy jest termoutleniana zwierzecymi kwasami tluszczowymi...? to, ze jest slonecznikowa tego nie gwarantuje... no ale jezeli sprzedaja ja w Green Planet, to rzeczywiscie powinna byc oki C:

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
11/06/2006 8:47 pm  

A co do Planty, Euridice, to mogę i tu dodać jej skład, tak na wszelki wypadek, dla innych:
tłuszcze i oleje roślinne spulchniane azotem.
Nie używam smarowideł, ale przydaje się do wypieków.


OdpowiedzCytat
Justyna:)
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 144
12/06/2006 3:11 am  

[b] srebrna[/b], czy planta z powodzeniem zastepuje margarye w wypiekach? myslalam, ze nadaje sie tylko do smazenia, no i ten wyglad... 😉

Życie jest marzeniem, urzeczywistnij je.


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
12/06/2006 12:20 pm  

Justyna, ja np. robiłam na niej ciastka wegańskie; świetne wychodzą 🙂


OdpowiedzCytat
Ajlon
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 68
30/06/2006 5:53 pm  

Dzis zauwazylam, ze producentem Planty jest... Unilever... 😮

Tak, tak cicho...a ty się boisz...


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
01/07/2006 12:00 am  

Eeeeeee... Na to już nie zwróciłam uwagi, przyznaję. Mój błąd, dzięki za jego skorygowanie.


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca