Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Wrócmy do ogrodów   

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
08/06/2007 12:54 pm  

Konfiturka zrobiona, tylko jeszcze nie posłodzona, czyli na razie bez żadnych dodatków. A słodzić zamierzam fruktozą, a nie zwykłym cukrem. Wczoraj zrobiłam Irmie omleta z ową konfiturką (tylko dosłodziłam jej troszkę cukrem trzcinowym, bo dość kwaśne toto na razie). Bardzo jej smakowało, pękam z dumy 🙂

I zdradzę Wam w sekrecie (hehe, tajemnica poliszynela), że marzę o produkcji wegańskich przetworów na większą skalę. Żeby miały napis, że się nadają dla wegan i żebyście mieli zdrową alternatywę. Planuję dżemy, suszone zioła, herbatki ziołowe i owocowe, pasty i pasztety. Nawet w tej chwili byłabym w stanie przygotować trochę, ale nie mam założonej działalności, nie znam przepisów sanitarnych itd.... Więc musicie jeszcze troszkę poczekać 🙂
Oczywiście prawie wszystko będzie robione z moich własnych upraw! Może oprócz soczewicy, bo wydłubywanie jednego lub dwóch ziarenek ze strączka może człowieka o mordercze instynkty przyprawić!

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
yolin
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 297
08/06/2007 9:26 pm  

w ogrodzie ekologicznym czlowiek sie mniej napracuje niz w "normalnym", bo jak sie sciolkoje, czyli przykrywa glebe sloma, liscmi czy scieta trawa nie trzeba taaaak czesto wyrywac chwastow jak w "porzadnym" ogrodzie ani tak czesto podlewac, a przy okazji jest to nawoz dla warzaw, pokarm dla dzdzownic i innych pozytecznych stworow , no i to co rosnie sie nie brudzi np. truskawki...

Visel, czy ja , kurcze felek 😉 napisalam, ze wszystko rosnie samo ? napisalam, ze "naprawde mozna bez potwornie wielkiego nakladu pracy zaopatrzyc sie we wszelkie warzywa i owoce z wlasnego ogrodu (oczywiscie nie ananasy i banany)"

Kamma, nie daj nam PROSZE dlugo czekac !!!!!!!!!
Apropos przepisow, robilam przed laty rewelacyjna surowke z ogorkow na zime w sloikach, i za nic w swiecie nie moge sobie przypomniec przepisu, moze ktos z was zna? Pokrojone w kostke ogorki, posiekany koperek, sol, i zdaje sie bez gotowania... smakowaly pozniej jak surowe,... nowy sezon ogorkowy przed nami a ja nie moge sobie przypomniec kurcze przepisu 😡

http://www.u2-site.com/ http://www.wegestudio.pl/NOTESY-k30-0-3-default.html


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca