Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Jak poprawnie wyjśc z głodówki?  

Strona 1 / 5 Następny
  RSS

mala_gosia
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 41
01/07/2007 10:07 pm  

Bardzo proszę o radę, bo zacząć to nie był problem, teraz jestem na etapie warzyw i owoców i co dalej dodawać, aby nie było niepożądanego efektu? Czuję, że organizm oczyścił mi się z toksyn, zniknęły mi wypryski. Ale co dalej oprócz warzyw i owoców??
Dziękuje za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Sei parte di me


OdpowiedzCytat
ptakbezglowy
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 457
01/07/2007 10:53 pm  

ja bym radziła jakąś kaszę na wodzie albo ziarenka, ale profesjonalnie to już musi Jędruś doradzić.


OdpowiedzCytat
mala_gosia
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 41
01/07/2007 11:40 pm  

Mam nadzieje, że się zjawi i mi doradzi co mam zrobić ze sobą dalej.

Sei parte di me


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
02/07/2007 12:44 am  

Witam Mala Gosia 🙂

Jak długo trwała głodówka?
Czy byla to głodówka w oparciu tylko o wodę?

Trzeba jeść mało a często, np. co godzinę w zegarkiem w ręku.
Do 3 dni głodówka nie ma problemu. Powyżej 3 dni w pierwszym dniu radzę pić soki (najlepsze własnej roboty) i to podgrzane do 40 stopni aby nie przechładzać organizmu, po tak podgrzanych sokach nie chce się jeść, natomiast zimne soki wzmagają łaknienie. Owoce i warzywa powinno się długo przeżuwać w jamie ustnej, ot cały secret, owoce takie jak porzeczki najlepiej po przerzuciu wypluć skórki.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:

[edytowane 1/7/2007 przez Jędruś]


OdpowiedzCytat
mala_gosia
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 41
02/07/2007 1:27 am  

Dziękuję za odpowiedź.
I tak 2 tygodnie jadłam tylko warzywa i owoce. Dwa tygodnie piłam soki warzywne sama je wyciskałam i piłam, i teraz znowu zaczynam jeść warzywa i owoce, chodzi mi o to mniej więcej w jakiej kolejności wprowadzać produkty do spożycia, żeby sobie nie zaszkodzić.
A o podgrzewaniu soku czytałam, bo gdzie indziej o tym pisałeś, stosowałam 🙂
Dziękuję!

Sei parte di me


OdpowiedzCytat
MEDeah
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 101
02/07/2007 12:55 pm  

hm a jak długa głodówkę sobie robiłaś?
ja robiłam sobie kiedys raz na miesiąc 3-dniową. tylko na wodzie i czasem dosłownie ze 3 krople cytryny dawałam do wody.
chciałabym kiedyś dłuższą, ale starsznie nei chce mi się iść do mojej doktórki, która oczy wybałyszy zapewne (choć zna mnie od małej ;p)

wolałabym sama sobie ot tak nie robić dajmy na to tygodniówki, no...ale znając siebie ...;p
jak się czułaś kiedy, twój organizm przestał chcieć jeść? 🙂 miałaś to takie miłe uczucie lekkiego jakby odrealnienia?:)

MED is not so bad as they say]:>


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
02/07/2007 2:16 pm  

Ja miałam uczucie odrealnienia kiedy się odchudzałam kiedyś...
A co do lekarza, to zazwyczaj są przeciwni głodówkom, więc pewnie byś usłyszała, żeby nawet nie próbować.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
mala_gosia
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 41
02/07/2007 3:04 pm  

Tak takie odrealnienie było, a dzisiaj na obiad robie miksowaną marchewkę. Jak pisałam najpierw były warzywa 2 tygodnie, potem soki 2 tygodnie i teraz znowu warzywa żeby wrócić do normalnego jedzenia:)

Sei parte di me


OdpowiedzCytat
MEDeah
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 101
02/07/2007 3:13 pm  

aaaaaaaaaaa
to Ty masz taką głodówkę na warzywach i owocach! kapuję teraz.
myslałam, że tak długo wychodzisz z całkowitego postu,

no, tak jak pisałam robiłam sobie 3 dniówki. zimno wtedy mi było, spać się wcześnie chciało, a że mam niskie ciśnienie, to niestety, ale przyw wstawanie z krzesła, czy po kucaniu, to ciemno mi się robiło przed oczami i miałam miekie nogi, jakbym miała zemdleć. nauczyłam się, że muszę powoli wstawać i jakby co to, głęboko oddychać, jakos to działałao. jednak to nic miłego

zastanwiam się czy po przekroczeniu tej magicznej 3ki, nie byłoby mi lepiej...albo gorzej. wie ktoś coś? naczytałam się opracowań o głodówkach , ale nie znalazłam nic na temay\\t, zawrotów głowy.

MED is not so bad as they say]:>


OdpowiedzCytat
mala_gosia
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 41
02/07/2007 3:22 pm  

Wiesz co mi się wydaje, że to zależy od organizmu, ja też jestem niskociśnieniowcem. Taką całkowitą głodówkę bałabym się przeprowadzić ze względu na tarczycę. A lekarz pomarudził i nie był zadowolony z mojego pomysłu, w przyszłym tygodniu idę na badania kontrolne.
Najbardziej mnie cieszy fakt, że z buzi mi poschodziło wiele niechcianych rzeczy.

Sei parte di me


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
02/07/2007 3:24 pm  

Oczyszczanie może objawiać się na wiele sposobów, a na 3 dzień to chyba przypada pierwszy kryzys. Na forum Kafeteria.pl jest post o głodówce, tam można poczytać o doświadczeniach innych osób.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
purqu
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 40
02/07/2007 3:36 pm  

zastanwiam się czy po przekroczeniu tej magicznej 3ki, nie byłoby mi lepiej...albo gorzej. wie ktoś coś? naczytałam się opracowań o głodówkach , ale nie znalazłam nic na temay\\t, zawrotów głowy.
Witam
Zawroty głowy powstają na skutek obnizenia się cisnienia krwi,oraz oczyszczaniu sie jej z toksyn ,po swoich doświadczeniach wiem ze czuła bys sie coraz lepiej,organizm dostosował by sie do Twego trybu życia .oczywiście wszystko z umiarem chyba ze posiadasz nieprzeciętne techniki medytacji i umiejętnośći czerpania energi z powietrza,po takiej głodówce normalnie jedzenie nie jest dla nas nr1 tylko dodatkiem i tak trzymać pozdrawiam!!!! 🙂


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
02/07/2007 4:18 pm  

Głodówkę leczniczą najlepiej połączyć z płukaniem jelita grubego, wtedy nie ma zawrotów głowy i jest mniejsze łaknienie przez pierwsze 3 dni.

Po 3 dniach głodówki (na ciepłej wodzie, podgrzanej do 40 stopni) w moim przypadku zniknęło odczucie głodu, coś wspaniałego. Za to odczucie odpowiedzialne są ciała ketonowe m.in. aceton który się wtedy wytwarzają, organizm przechodzi coraz bardziej na spalanie tłuszczów a ciała ketonowe są metabolitami po przemianach tłuszczowych.

Generalnie to polecam to co zrobiła Mała Gosia, czyli zamiast głodówek dieta witariańska w oparciu o soki owocowo-warzywne.

Ja na witariańskiej diecie jestem prawie 5 lat, postawiłem na podkiełkowane nasiona i moczone orzechy zwracam uwagę na regularne spożywanie siemienia lnianego wraz z sezamem (najlepiej mi smakuje).

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:

[edytowane 2/7/2007 przez Jędruś]


OdpowiedzCytat
Magnolia
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 36
02/07/2007 4:51 pm  

Smialo mozesz wprowadzic orkisz, kasze gryczana, jaglana 🙂


OdpowiedzCytat
mala_gosia
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 41
03/07/2007 12:12 am  

To od przyszłego tygodnia zacznę wprowadzać kaszę, a ryż naturalny też już będę mogła? Najbardziej tęsknię za kotletami sojowymi. A już się uzbroiłam w siemię lnianie a jutro ide kupić sobie sezam.

Sei parte di me


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 5 Następny
  
Praca