Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Spacerkiem na grzybki 🙂  

  RSS

waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
02/08/2007 1:35 am  

Uwielbiam chodzić na grzyby 🙂 a wy? Mieszkam koło lasu wiec to żaden problem.
A jeszcze bardziej je jeść 🙂
Dzisiaj jadłam pyszne kureczki w zupce pomidorowej 😉 hehe sezon na grzybki kwitnie 😉


OdpowiedzCytat
Koniara
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 563
02/08/2007 1:40 am  

ja grzybów nie lubie, ale chodze jak sie rodzinka wybiera 😀 😀 co prawda sie nie znam i zawsze jest: ' a ten jest dobry czy zły?' 😀 ogólnie lubie chodzic po lasach.

Czy wykonując wyrok na mordercy nie popadamy w błąd, jak dziecko, co bije krzesło, o które się uderzyło?


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
02/08/2007 1:45 am  

Moja wiedza o grzybach jest taka ze odróżniam tylko te dobre od tych trujących.
No i znam niektóre gatunki.
ale zawsze jak wrócę do domu z koszykiem grzybków to pytam taty czy wszystkie oby są dobre (trzeba uważać na goryczaki które są do złudzenia podobne do koźlaków tyle że pod spodem są różowawe i cholernie gorzkie).


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
02/08/2007 1:53 am  

Nie cierpię grzybów, ale spacerki po lesie owszem owszem 😉


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
02/08/2007 1:40 pm  

Dlaczego nienawidzicie grzybów?
Ja lubie 🙂


OdpowiedzCytat
obłudna
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 178
02/08/2007 2:06 pm  

ja grzyby uwielbiam!
jeszcze z dawnych czasow pamietam te kurki smarzone z jajkami na wakacjach... pyszne byly - z tym mi sie kojarza wakacje 😉

teraz tez od nich nie stronie, tylko wlasnie nie lubie zbierac. jak ktos mi nazbiera to w zyciu nie pogardze! ;]


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
03/08/2007 4:15 pm  

Zatruliście się kiedyś grzybkami?


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
04/08/2007 2:31 pm  

Chyba nie. Chociaż czasem po zjedzeniu jakiegoś grzyba, zwłaszcza gotowanego, albo kiedyś marynowanego, albo jak poczuję to coś w ustach, to naprawdę, wymiotować mi się chce. Tak jak od zawsze z mięsem, te wszystkie żyłki, plewki..... Dla mnie grzyb musi być odpowiednio przyrządzony, połączony z jakimiś mocno przyprawionymi rzeczami. Wtedy jest zjadliwy. Noszę się z zamiarem pojechania na grzyby do lasu oddalonego ode mnie kilkanaście kilometrów.... Ale gdyby nie te kleszcze....


OdpowiedzCytat
Michalina
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 55
12/08/2007 8:41 pm  

Ja uwielbiam zbierać grzybki a jeszcze bardziej uwielbiaj je jeść. Należy jednak pamiętać o tym, że ściana komórkowa grzybów zbudowana jest z chityny, tak jak na przykład skorupa niektórych owadów czy skorupiaków, a nasz układ pokarmowy nie potrafi owej chityny strawić, przez co grzyby są bardzo ciężko strawne i dlatego nie można ich jeść zbyt dużo. Na pewno zauwarzyliście u siebie, że po zjedzeniu dużej ilości grzybów odczuwaliście ciężkość w żołądku.
Wszystkim którzy mają ochote na grzyby, albo mają je w posiadaniu a nie wiedzą co z nimi zrobić polecam bardzo prosty, szybki i smaczny przepis (który znajduje się na tej stronie) na grzyby w śmietanie (dział przystawki) i omlet grzybowy ( dział omlety, placki, racuchy ), oczywiście mojego autorstwa .


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
12/08/2007 9:27 pm  

smażone kurki ?
:heartpump:


OdpowiedzCytat
JankeS
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 234
12/08/2007 9:54 pm  

Ja również uwielbiam grzyby:)tylko ostatnio jakoś dziwnie coraz rzadziej na nie chodzę...
Jeśli chodzi o moje ulubione, to polecam gołąbki smażone na oleju z odrobiną soli - niebo w gębie 🙂 Kanie również są smaczne, ale tylko w formie kotletów. Do zupek - niezmiennie borowiki (ew. kozaki)


OdpowiedzCytat
fabryka_slow
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 294
12/08/2007 10:33 pm  

Kocham zbierac grzybki. Są one u mnie w domu takim tradycyjnym akcentem- szuszone w piekarniku na kratach, sberane w lnianych woreczkach, przeznaczone do sosów(miesnych niestety) postnych(jeah :D) wigilijnych placków i wege pierożków. Swierzutkie natomiast w formie grzybuli- z cebulka i jajkami oraz mnóstwem przypraw.

Jak mi brak świerzych grzybów to uzywam pieczarek- miłość mojej kuchni. Mam wiele takich miłości...ale co zastapi cebylowo- pieczarkowe nadzienie do naleśników przyprawione całą natka pietruszki i sosem sojowym? NIC!! 😀

koskaan


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
13/08/2007 3:58 am  

A mi się marzą smażone kanie-nigdy ich nie jadłam. Mam nadzieję,że uda nam sie z Jankesem(to przyszły hodowca boczniaków-ale ciii to tajemnica 😉 ) upolować tak piękne jak rok temu:)

Bardzo lubię włóczyć się po lesie w poszukiwaniu grzybków...relaksacja na maxa.

Na goryczaki juz sie raz w tym roku nabraliśmy-myśląc , ze to prawdziwki 😮


OdpowiedzCytat
Wercia
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 44
13/08/2007 4:36 am  

Ja lubię jeść grzyby, ale raczej nie przepadam za ich zbieraniem 😛

[edytowane 12/8/2007 przez Wercia]

[edytowane 12/8/2007 przez Wercia]

[edytowane 12/8/2007 przez Wercia]

Zapraszam na portal wegetariański wegeswiat.pl


OdpowiedzCytat
czarna
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 188
13/08/2007 12:50 pm  

Grzybki to moge wcinac,wcinac,wcinac i nawet spacerowac po lesie ale jak bym miala zjesc to co nazbieralam to dziekuje bardzo a tym bardziej bym nikogo nie poczestowala...jestem ciemna jak noc jesli chodzi o grzyby...

Live and let live!


OdpowiedzCytat
  
Praca