Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Czy spagetti jest ok??   

  RSS

Wege-mewka
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 235
18/09/2007 8:25 pm  

Czy spagetti jest wegetariańskie?? Ostatnio mało jem, bo nie wiem czy jest ok? Jak jadłam to makaron (dłuuugi:)), sos Napoli z knorra(w składzie wydaje mi sie ok, ale ja się za bardzo nie znam) i ser żółty. Czy to wszystko jest ok?? Prosze pomóżcie. 🙂


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
18/09/2007 8:28 pm  

Spaghetti, to makaron. Przeważnie robi się go z mąki i wody, ale być może jadłaś taki, który zawierał jajka, chyba, że Ci to nie przeszkadza. Składy, składy i jeszcze raz składy. I dużo czytaj forum, bo tematy się powtarzały. Jeśli chcesz wiedzieć, czy sos jest wegehetariański, właśnie sprawdź skład.... Z serem to samo (podpuszczka)....
Dużo czytaj


OdpowiedzCytat
Wege-mewka
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 235
18/09/2007 8:47 pm  

Akurat w tym makoronie do spagetti co mam to jest maka pszenna, woda i wzbogacająca witamina A. ( to chyba ok..?:)) Właśnie z tym serem wiem, le czy da sie jeść spagetti bez sera, nie wiem.... może czymś zastąpić...? eh... Wiem, dostałabym oskara za zadawanie pytań.


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
18/09/2007 9:02 pm  

Ja nie jem sera i makarony bez niego świetnie mi smakują..... Jeśli jednak chcesz go jeść i obawiasz się o podpuszczkę, nie o mleko, to zajrzyj do wątku o serach i podpuszczkach - znajdziesz tam też firmy, które używają tej makrobiologicznej, nie zwierzęcej. A czym zastąpić ser? Masz baardzo szeroką gamę produktów, którymi możesz to zrobić. Da się jeść spaghetti bez, sera, przecież nie tylko jeden rodzaj przygotowania tego makaronu istnieje.....

[edytowane 18/9/2007 od vegetena]


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
18/09/2007 9:04 pm  

czy da sie jeść spagetti bez sera

A czemu nie? Coś się stanie? Ktoś zabroni?? To tylko makaron z sosem, można się obyć bez sera...

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Wege-mewka
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 235
18/09/2007 9:06 pm  

Eh... wiem wiem. Kurde ale ja jestem glupia, no ale to tylko [b] szczegół[/b]. 🙂 Przyzwyczaję się, mam tylko obawy co do sosu. Nie mam go w domu i nie moge przeczytać składu i go dokładnie zanalizowac, a jestem chora więc.... 🙂


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
18/09/2007 11:56 pm  

Najlepiej jeść spaghetti z pszenicy twardej durum bez żadnych polepszaczy czy dodatków w składzie. To jest tradycyjny włoski makaron. A sera do tego nie jadam nigdy, za to sosy z pieczarek, pomidorów itp.
A co do gotowych sosów - dla zdrowia lepiej trzymać się od nich z daleka.

[edytowane 18/9/2007 przez Lily]

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
19/09/2007 12:03 am  

A co do gotowych sosów - dla zdrowia lepiej trzymać się od nich z daleka.

Otóż to! 😉 Takie sosy, nawet 'wege' to same sztuczności, pozbawione witamin i wartości odżywczych.

[b]Wege-mewka [/b], a może taki sos?

😉 Posiekaj niedużą cebulę i podsmaż ją lekko na oliwie. Trzy pomidory polej umyj, polej wrzątkiem, a potem zimną wodą. Dzięki temu łatwo obierzesz je ze skórki. Pokrój je w kostkę i dodaj do podsmażonej cebuli. Duś na małym ogniu, aż pomidory się rozpadną. Dopraw solą, pieprzem, bazylią i oregano. Jeśli lubisz, dodaj ząbek czosnku, pokrojone oliwki. Już na talerzu, posyp makaron świeżą natką pietruszki. Przygotowanie - kilkanaście minut. Niebo w gębie i koktajl witamin, w przeciwieństwie do sklepowego paskudztwa. Smacznego! 😉


OdpowiedzCytat
Lilith81
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 131
19/09/2007 12:49 am  

Trzy pomidory polej umyj, polej wrzątkiem, a potem zimną wodą.

Też tak robię.Poza sezonem zastępuję pomidory takimi w puszce. Wrzucam do nich ugotowany już wcześniej makaron (najlepiej penne).


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
19/09/2007 2:48 am  

U nas w domu corocznie robi i słoikuje się sos-keczup pomidorowy, który nadaje się do wszystkiego - ryżu, makaronu, gołąbków, chleba, ziemniaków, itepe. Skład: przetarte pomidory, jabłka, cebula i przyprawy. Zero świństw :> Trochę z tym pracy, ale zapas na cały rok, wystarczy odkręcić słoik 😉

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
19/09/2007 3:09 am  

W sezonie do takiego sosu można dodać cukinii, zielonej papryki... eh, zrobiłam się głodna:)

hide and seek


OdpowiedzCytat
Wege-mewka
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 235
19/09/2007 5:51 pm  

Kociaczek, dzięki za podanie przepisu na sosik. Napewno go zrobię, ale nie w najbliższym czasie, jakoś tak nie mam ochoty teraz na spagetti, chociaż poprzeczytaniu tego przepisu zrobiłam sie głodna! 🙂


OdpowiedzCytat
Wege-mewka
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 235
19/09/2007 9:07 pm  

Jak znacie jeszcze jakies przepisy na sosy (najlepiej pomidorowe) do spagetti to śmiało piszcie! 🙂


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
19/09/2007 9:13 pm  

Pełno przepisów tego typu znajdziesz na stronach z nimi, także tu na portalu. Szukaj, a będzie Ci dane 😉


OdpowiedzCytat
~*mikrokosmos*~
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 131
10/10/2007 11:46 pm  

Polecam na taki sosik ser feta i oliwki. Albo tofu i oliwki. I śliwki suszone. Cudo po prostu.


OdpowiedzCytat
  
Praca