Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Pączki  

Strona 4 / 7 Wstecz Następny
  RSS

marta030978
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 308
20/02/2009 9:13 am  

ja też nie zjadłam wczoraj ani jednego pączka. Jako.ś tak nie przepadam- jest za tłusty, słodki i jeszcze jak pomyślę,ze smażył się na smalcu...bleeeeeeeee a w pracy wszyscy się objadali.


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
20/02/2009 11:14 am  

wczoraj na Śląsku była masakra: wszyscy wędrowali po ulicach z ogromną ilością pączków-nie 1 czy 4 ale prawie każdy po kilkanaście w reklamówce 😮 Kilka godzin spędziłam wczoraj na ulicach Katowic i Siemianowic i naprawdę mnie zaskoczyło, że Tłusty Czwartek jest aż tak ochoczo celebrowany. Nawet nie było zwykłej bułki w normalnej piekarni (co mojemu głodnemu brzuchowi się nie spodobało 😉 )

Robię dziś na wieczór paczki wg przepisu Euridice. Ale będę je piec w piekarniku. Wiem, że będą wtedy bardziej bułeczkami niż pączkami. Ale smażone rzeczy na głębokim tłuszczy odpadają.


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
20/02/2009 12:27 pm  

Dobrze, ale czy je czymś posmarujesz przed włożeniem do piekarnika a jeżeli tak, to czym ? 😮


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
20/02/2009 8:31 pm  

ups...w piekarniku wyszły bułki- i to jeszcze mało wyrośnięte i twardawe. Ale i tak je jem 😛 😉


OdpowiedzCytat
Princess_Leia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 143
20/02/2009 8:35 pm  

ach, tak naprawdę to wszędzie mogą czyhać jakieś podejrzane 'substancje'.
nigdy nie pytałam w piekarni, jak robili pączki, więc mam nadzieję, że po wegetariańsku. 😎
to jest uciążliwe, że trzeba ciągle uważać co się je. głównie taki problem mamy my - wegetarianie. ale czego się nie robi dla zwierzątek. 🙂

pozdrawiam

sky's the limit.


OdpowiedzCytat
migotka.ania
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 70
11/02/2010 1:05 pm  

Nigdy nie zjadłam pączka w tłusty czwartek, żyję i mam się dobrze.


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
11/02/2010 1:59 pm  

Wczoraj przypadkowo dowiedziałem sie że jest dzisiaj tłusty czwartek. Przeoczył bym to "święto". Nie zamierzam jeśc pączków :D. Bo to ZUO xD.

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
mathilda
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 115
11/02/2010 2:02 pm  

Pączki są niezdrowe, hehe 😉

Te kupowane to raczej smażone są w tłuszczu zwierzęcym. Dla nas - wegetarian - bezpieczną formą pączków pozostają takie zrobione w domu, ale komu by się chciało... 😉

Nie pamiętam kiedy ostatnio jadłam pączka (coś mi się kojarzą czasy ogólniaka) i jakoś nie umarłam jeszcze, hehe.

Jestem. Tworzę. Czasem długo siedzę w nocy. Czasem noc długo siedzi we mnie.


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
11/02/2010 2:16 pm  

na tłuszczu zwierzęcym?! E, nie wydaje mnie się. Nie opłacałoby się im, a poza tym gdyby były smażone w tłuszczu zwierzęcym to przecież zostawałby dziwny posmak...
Ej no, nie załamujcie mnie, ja z samego rana zrobiłam zamówienie na pączka z toffi! 😮


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
11/02/2010 2:50 pm  

Często smaży się na mieszance tłuszczów z dużym udziałem oleju palmowego.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
11/02/2010 2:51 pm  

na tłuszczu zwierzęcym?! E, nie wydaje mnie się. Nie opłacałoby się im, a poza tym gdyby były smażone w tłuszczu zwierzęcym to przecież zostawałby dziwny posmak...
Ej no, nie załamujcie mnie, ja z samego rana zrobiłam zamówienie na pączka z toffi! 😮

Też mi sie tak wydaje, ze jest robione na oleju roslinnym. Tylko tłuszcz jest przepalony i podwójnie szkodliwy :).

Greene, zjadłaś pączka? 😛

Dla nas - wegetarian - bezpieczną formą pączków pozostają takie zrobione w domu, ale komu by się chciało...

Mi by sie chciało (byłby przepis i fotki na blogu), tylko musiałbym robić dla kogos i zjeść max 1. Tłuszcz cieżko sie zmywa z moich garów i to mogłoby stanowic problem.

[edytowane 11/2/2010 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
11/02/2010 2:52 pm  

Greene, obawiam się, że jednak większość jest smażona na smalcu. Zresztą, nie wiem czy nie jest tańszy niż olej, ale mogę się mylić.
A z pączków ja najbardziej lubię młode pączki kwiatów na wiosnę 🙂


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
11/02/2010 3:14 pm  

Ja tam zapraszam mimo wszystko do samodzielnych wypieków 😉
[url=Article1790.html]www.wegetarianie.pl/Article1790.html[/url]

Wege Studio


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
11/02/2010 3:16 pm  

Tłusty czwartek to moje ulubione święto tego typu, zawsze zjadam w ten dzień górę pączków albo faworków, w tamtym roku to było coś około 8 😀


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
11/02/2010 4:18 pm  

Tłusty czwartek to moje ulubione święto tego typu, zawsze zjadam w ten dzień górę pączków albo faworków, w tamtym roku to było coś około 8 😀

Grzeszysz. Szatan, mrok cały rok \\m/ :P. Złooo 😀

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Strona 4 / 7 Wstecz Następny
  
Praca