Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Czy wegetarianie mogą jeść słodycze?  

Strona 10 / 29 Wstecz Następny
  RSS

nighthrill
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 7
04/01/2008 5:03 pm  

Co do lecytyny to zdania są podzielone, ja się staram nie jeść, więc ze słodyczy zostają mi sezamki, chałwa ( nie każda), suszone owoce no i D.I.Y ciasta. Dziś piekę murzynka.

gdy system płonie podkładaj ogień


OdpowiedzCytat
Frutaniva
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 187
09/01/2008 10:11 pm  

eeee Kapibaro....mowilam wam o tym 3 miesiace temu ....ale chyba nikt tego nie zauwazyl...tez maila wyslalam i dostalam podobna odpowiedz...bo ja potrzebuje wedlowskiej do moich wyrobow


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
10/01/2008 12:07 am  

Tak, tak, napisała, że dla pewności przecież


OdpowiedzCytat
Maq
 Maq
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 109
22/01/2008 6:41 pm  

Wysłałem wczoraj póznym wieczorem maila w sprawie produktów Milka.

I dzisiaj rano, jakoś przed 9 dostałem taką odpowiedź:

Szanowny konsumencie,

składy produktów są podawane zgodnie z przepisami prawa, odnośnie znakowania środków spożywczych. Oznacza to, że podawane są składniki, bez ich pochodzenia.

Nie podajemy informacji dotyczących składów naszych czekolad, ponieważ czasami ulegają one zmianom. W produktach mogą się znajdować śladowe ilości pszenicy lub orzechów, o czym informujemy na opakowaniach naszych wyrobów.
Dlatego gorąco polecamy czytanie składów podawanych na etykietach

Dziękujemy bardzo za kontakt.

Dział Obsługi Klienta
Kraft Foods Polska S.A.
==============================================================================
Kraft Foods Polska S.A., ul. Wołoska 5, 02-675 Warszawa
tel. +48 22 541 41 31/51, fax +48 22 541 41 61
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS 0000213916
NIP 521-012-27-98, kapitał akcyjny/kapitał wpłacony 133 407 100,00 zl

Trochę wymijająca odpowiedź, a w swoim mailu wyrażnie napisałem że chodzi mi konkretnie oto z czego jest dokładnie lecytyna sojowa którą stosują.


OdpowiedzCytat
Kapibara
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 163
22/01/2008 6:49 pm  

Przynajmniej uczciwi są.


OdpowiedzCytat
Maq
 Maq
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 109
22/01/2008 6:58 pm  

No tak, ale jak już każą czytać za każdym razem dokładnie skład bo może ulec zmianie to by przynajmniej dopisywali czy ta lecytyna sojowa jest pochodzenia zwierzęcego czy roślinnego
Bo prawda jest taka że kazali mi sprawdzać na opakowaniu to czego akurat nie podają ;p


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
22/01/2008 7:43 pm  

Lecytyna [b] sojowa[/b] nie może być pochodzenia zwierzęcego. Chodzi tylko o to, że aby wyizolować tę lecytynę z soi czasem używa się tłuszczów zwierzęcych, ale soja zasadniczo zawsze jest rośliną 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
28/01/2008 1:09 pm  

Ja próbowałam nie jeść słodyczy. Nawet mi się udawało przez kilka miesięcy i czułam się świetnie Niestety wystarczy raz tylko spróbować, a wszystko powraca- zgadzam się- to nałóg. Uważam, że wegetarianie nie powinni jeść czekolady i innych słodyczy- bynajmniej tych nievege. Zastanawiałam się czym to zastąpić. Można oczywiście jeść mnóstwo warzyw, pić soki, ale to działa na chwilę. Jadłam kiedyś chrom w tabletkach i przyznam szczerze- to faktycznie hamuje łaknienie na słodycze. Jednak i tu rodzi się pytanie- czy tabletka jest dobrym zastępstwem..?


OdpowiedzCytat
Kapibara
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 163
28/01/2008 8:54 pm  

Tabletka? nie przesadzajmy... owszem słodyczy można nie jeśc, wystarczy uświadomić sobie, że może być z nimi coś nie tak, pozatym na miłośc boską nie znam nikogo komu zaszkodziłoby nie jedzenie słodyczy. Kwestia silnej woli. Przyjemnie jest czasem zjeśc kawałek czekolady ale bez przesady.
Proszę zmniejsz ten avatar bo nie da się normalnie przedgladać tematu.

[edytowane 28/1/2008 od Kapibara]


OdpowiedzCytat
Psotnica
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 7
28/01/2008 11:02 pm  

Ja od tygodnia nie jem już słodyczy,jedynie moje wegańśkie ciacha owsiane.To sama chemia,zauważyłam szybką poprawę w "jakości" bieli moich zębów,od kąd nie jem słodkości 😉
Choć czasem mi ich brakuje 😛

Psotnica


OdpowiedzCytat
dirty.macaque
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 42
30/01/2008 4:57 pm  

a teraz jeszcze tłusty czwartek 😎

http://ludzie.playmobile.pl/blog#menuTabs


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
31/01/2008 1:58 pm  

a teraz jeszcze tłusty czwartek 😎

zaraz zjem sobie banana-wprawdzie nie tłusto, ale słodko...a za pączkami i innymi ociekającymi tłuszczem rzeczami na szczęście nie tęsknię 😎


OdpowiedzCytat
dirty.macaque
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 42
04/02/2008 2:34 am  

tłusty czwartek u mnie też tłuszczem raczej nie ocieka ale to dzień swobody żywieniowej, zdecydowanie więcej cukrów prostych.
🙂

http://ludzie.playmobile.pl/blog#menuTabs


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
04/02/2008 10:39 pm  

Mam pytanie:
W moim miescie ani jego okolicach nie ma żadnych sklepów ze zdrową żywnoscią itp. Więc gdzie mogę kupić np.wegetariańskie batoniki?? widziałam,że są np.Corny...

jeśli jest w twoim mieście sklap z sieci Puls nie powinnaś mieć trudności z zaopatrzeniem się w podstawowe składniki diety wege np. u mnie jest makaron orkiszowy, słodycze dla wegan i wegetarian i wieeeele więcej 😉 z resztą poszukaj we wszystkich większych sklepach, teraz są nawet oddzielne stoiska ze zdrową żywnością

[edytowane 12/11/2009 przez Admin]

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
fafik
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 157
27/02/2008 8:14 pm  

a ja kupiłam dziś krówki sojowe 😉

mniam.


OdpowiedzCytat
Strona 10 / 29 Wstecz Następny
  
Praca