Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Czy wegetarianie mogą jeść słodycze?  

Strona 13 / 29 Wstecz Następny
  RSS

am.am
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1
19/06/2008 11:00 pm  

U mnie to jest tak: miód tylko z poranną wodą z cytryną. Owoce to słodycze bez których bym nie wytrzymała. Inne mnie mdlą. Jak mam stres to od czasu do czasu mały kawałem gorzkiej czekolady


OdpowiedzCytat
Andros
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 363
20/06/2008 12:12 am  

ja także od paru miesięcy pozbywam się słodyczy. muszę jednak nad sobą panować bo jak wpadnę amok to nie ma przebacz 😀 jak czuje chęć dla coś słodkiego to zwykle jem sobie jakiś owoc i styka, ale czasami tak jak niektórzy lubię sobie potajemnie przed rodzinką kupić tabliczkę mlecznej czekolady i wpałaszować całą 😛 nie uważam że słodycze (oczywiście te w miarę "zdrowe") to coś złego, czekolada w małych ilościach i nie za często jest pożyteczna


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
20/06/2008 11:31 am  

ja coś tam jem ale szczerze to czekolady nie jadam od kad jestem wege czyli równiutko miesiąc dzisiaj 🙂 a takie rzeczy jak chipsy ,batony , i inne ciacha z paczuszek to z pół roku bo byłam na diecie a teraz już mnie nieciąganie no czasem zjem ciastko w ciastkarni na okazje to chyba nie grzech jeśli wybiorę to bez galaretki? 🙂

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
agazima
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
24/06/2008 9:15 pm  

ja tez slodycze wyeleminowalam juz chyba od 2 jak nie wiecej lat i dobrze mi z tym dla mnie bakalie moga np. zastepowac slodycze owoce sa na tyle slodkie ze spokojnie wystarczaja i warzywka sa takie smaczne no nie wiem jest tyle smacnych rzeczy po co sie truc slodyczami , ta chemia. Cukier to gowno jedno wielkie . nigdy juz tego nie tkne w zyciu. Miod uzywam ale w niewielkich ilosciach ale on ma zdrowotne strony na dodatek mam z pasieki wujka wiec bardzo eko.:)


OdpowiedzCytat
sangelis
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2
26/06/2008 2:46 pm  

A co powiecie o lecytynie rzepakowej? Też jest podejrzana?


OdpowiedzCytat
agazima
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
26/06/2008 6:11 pm  

lecytyna moze byc dodawana jest do mleka owsianego np. firmy provamel.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
26/06/2008 7:16 pm  

a co jest z lodami myślałam że mogę je jeść do czasu odkrycia lecytyny , i teraz czytam składu ona jest wszędzie czy wy jecie jakieś lody?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Kass
 Kass
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 35
20/07/2008 2:58 am  

Ja jem lody, ale swojej domowej roboty. Znalazłam przepis gdzieś w internecie i od tego momentu tylko i wyłącznie domowe, znajomych też nimi karmię. 😛 Ja to ogółem nie jadam słodyczy, od czasu do czasu zjem gorzką czekoladę, nałogowo ^^ jem wafle ryżowe, bakalie, czasami słodkie pieczywo (chałka,pączki i francuskie rogaliki) i to wszystko.

Kass


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
20/07/2008 3:31 am  

A dasz mi przepis na te lody?
Bo nie mam zielonego pojęcia jak się robi słyszałam kiedyś od mamy, że daje się jajko , mrozi ale to wiesz takie domieszki poratuj mnie bo moje zachcianki na słodkie podczas pełni wzrastają ,może jakieś lody czekoladowe kocham rożki gdzie się takie da kupić na mieście i czy są wege?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
20/07/2008 4:04 am  

LODY SOJOWE Z OWOCAMI

Zamrozić mleczko sojowe i zmiksować w blenderze z mrożonymi truskawkami i zamrożonym bananem albo innymi mrożonymi owocami. Podawać z orzechami lub wiórkami kokosowymi. Inny przepis na lody polega na tym, że najpierw należy zmiksować mleczko sojowe w proszku ze świeżymi owocami a potem umieszcza w lodówce w celu zamrożenia. Jeśli lody okażą się za mało słodkie można dodać nieco fruktozy.

bez jajka będzie bezpieczniej, unikniesz salmonelli
podobno bardzo dobre są lody na bazie mrożonych bananów

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
20/07/2008 12:40 pm  

dzięki, a lody czekoladowe, bo ja nie lubię owocowych jak tak to już wole zjeść deserek owocowy:)

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
20/07/2008 2:40 pm  

Czytałam, że banan z czekoladą daje lody czekoladowe. Albo mleko sojowe z czekoladą czy kakao. Musisz sama pokombinować.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
doma-mika
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 63
30/07/2008 2:16 am  

takie pytanie mam do Was:

co z ciastami "domowej roboty" np.u jakiejs rodziny,jecie?-chodzi mi glownie o margaryny,jakie sie do tego uzywa,ktore w wiekszosci zawieraja e471(mono i diglicerydy kw.tl.).
?

osobiscie nie jadam zadnych ciast,ani lodow,jezeli nie widzialam ich skladu,albo nie zrobilam sama. chociaz...nie no,ciast nie robie,wiec i nie jadam w ogole.;p hmm..w sumie lodow tez nie,ale wiadomo,ze chodzilo o sam fakt,ze niesprawdzonych nie jem.

rodzina sie zawsze dziwi,ze "jak to ciast nie jem,ani lodow?" a no nie jem,ale z tego co przeczytalam,wszyscy stawiaja na domowe ciasta-jakiej uzywacie margaryny?
czytalam gdzies kiedys o margarynie 'bartek'-100%roslinna,ale nigdzie nie moge znalezc...gdzie kupujecie?

macie moze jakies sprawdzone lody,ktore nie posiadaja w skladzie e471,ani tej nieszczesnej lecytyny(tak na wszelki wypadek,lepiej nie zjesc czegos niz zjesc odzwierzece;p)??

nie zajadam sie co prawda slodyczami,w ogole ich nie jem,ale jak jest taki upal i wszyscy dookola z lodami,to czasami ma sie ochote...szczegolnie na takie wodne,mlecznych nie lubie,bo sa za slodkie;p.

i jeszcze jedno,co z e476,ktore jest w tylu czekoladach,o lecytynie nie wspominam,bo juz bylo to tyle razy walkowane,zreszta mozna znalezc czekolade bez(no chociazby ten lindt)? o ile mi wiadomo e476 jest pochodnym e471,wiec rowniez moze byc i zapewne jest;p nieweg. a moze sie myle?...moje zrodla sa niepewne,ale na wszelki wypadek od dawna nie jem niczego,co ma to w skladzie. moze ktos ma jakies PEWNE zrodlo na temat pochodzenia e476.??


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
03/08/2008 5:17 pm  

Nie mam pojęcia sama gubię się w tym wszystkim.

[i] Proszę, nie cytuj całej wiadomości ponad Tobą tylko po to, żeby powiedzieć, że nie masz pojęcia - xxl[/i]

[edytowane 3/8/2008 przez xxl]

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
krysia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 397
13/08/2008 4:57 pm  

Ja np nie jem lodów bo ich nie lubię,nie wiem dlaczego bo za słodyczami przepadam i jak mam ochotę to sobie nie odmawiam wyjątkiem jest czekolada,coś mnie do nie nie ciągnie..Miód robię sama z mniszka lekarskiego(popularny mlecz) 500 kwiatków zalewam litrem wody i gotuję 8 minut,odcedzam-kwiatki wyrzucam a wywar uzupełniam do litra dodaję 3 kg cukru i łyżeczkę kwasku cytrynowego to wszystko gotuję 40 min na bardzo wolnym ogniu i gotowe -zapas na dwa lata.rewelacyjny w smaku,laik nie odróżni od prawdziwego i poza tym jest zdrowy.

[edytowane 13/8/2008 przez krysia]

http://www.facebook.com/group.php?gid=132280573466144


OdpowiedzCytat
Strona 13 / 29 Wstecz Następny
  
Praca