Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Czy wegetarianie mogą jeść słodycze?  

Strona 17 / 29 Wstecz Następny
  RSS

Mischief
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 16
03/05/2009 2:12 pm  

Zgadzam się z niektórymi z Was: Aby w pełni mieć świadomość tego co jemy, powinniśmy doskonale znać szkodliwe i zwierzęce substancje. Ale aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto zaopatrzyć się w batoniki z musli, wege ciasteczka, czy inne przysmaki. Wtedy mamy pewność, że nie trafimy w batoniku na coś niepożądanego.

` Z tych samych elementów można zbudować huśtawkę dla dzieci i szubienicę. `


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
11/05/2009 3:03 am  

ja jestem uzależniona. nawet gdzieś o tym przeczytałam- uzależnienie od czekolady i cukru. o ile przez jeden dzień potrafię nie zjeść czoko, o tyle drugiego dnia nadrabbiam z nawiązką. Budze sie rano i myśle "czoko, czoko". wiem ze wiekszosc z Was powie ze to chemia, skł. pochodzenia zwierzęcego, ze produkt niewolniczej pracy. Ja to wszystko wiem i ciężko mi z tym, bo czuję sie zniewolona przez złe jedzenie, które ma w sobie duzo świństw. próbowalam juz pic kakao sojowe, słodkie napoje sojowe, jeść musli z owocami, bakalie ale to nic nie dalo. Chcialam nawet w aptece kupic sobie chrom w tabletkach zeby zmniejszyc laknienie na slodycze, ale farmaceutka mi odradziła. powiedziała, że chrom jest silnie rakotwórczy. rozkładam już ręce. czuję się bardzo źle z tym nałogiem :((

[edytowane 10/5/2009 przez greene]


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
11/05/2009 1:06 pm  

witam, fajny temat 🙂 ja jestem wegetarianka od 12 lat ale dopiero nie dawno dowiedzialam sie o zaltynie treraz o lecytynie o cukrze musze przemyslec ale wyjdzie mi to na zdrowie. 🙂 dzieki. uwaga na deserki czekoladowe firmy zott 🙂

Trzeba czytać! Ludzie, nie wystarczy powiedzieć "jestem wege", bo społeczeństwo widzi co jemy i co sobą reprezentujemy, i nie dziwne, że później jesteśmy nazywani dziwakami..

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
BringMySoul
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 20
11/05/2009 9:33 pm  

Cholera... ;o
Myślałam, że już dużo wiem, a nie wiem właściwie nic. ;P
Ale skoro już jestem uświadomiona to koniec z jedzeniem tego typu rzeczy. Z resztą... i tak nigdy jakoś szczególnie nie przepadałam za tego typu słodyczami.
A właśnie... co z brzoskwinkami w syropie.? Takie z puszeczki...

Hm... Czy niewiedza choć trochę usprawiedliwia.?


OdpowiedzCytat
Katinka
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 264
11/05/2009 11:19 pm  

Trzeba czytać! Ludzie, nie wystarczy powiedzieć "jestem wege", bo społeczeństwo widzi co jemy i co sobą reprezentujemy, i nie dziwne, że później jesteśmy nazywani dziwakami..

Zgadzam sie z tobą, ale mi kiedyś by nie przyszło do głowy, ze w słodyczach moze być coś zwierzęcego, wiec nie czytałam etykiet bo i po co, skoro w moim przekonaniu słodycze były produktami odpowiednimi dla wegetarian :/ . Myśle, że sporo osób ma właśnie takie błędne przekonania (z którymi oczywiście trzeba walczyć)

Hm... Czy niewiedza choć trochę usprawiedliwia.?

Hm.. Z jednej strony rozumiem, ze ktoś o czymś nie wie, a z drugiej strony uważam, że wegetarianie powinni poszerzać swoją wiedzę, wiedzieć co nie jest dla nich i jeśli ktoś tego nie robi to sam jest winny swoim błędom żywieniowym.


OdpowiedzCytat
.Cherry.
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 53
17/05/2009 2:52 am  

Ja od czasu do czasu jem , ale niezbyt dużo. 😛
Pochłaniam za to bardzo duże ilości pistacji i różnorodnych orzechów xD

Łzy są kroplami duszy.


OdpowiedzCytat
Andros
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 363
17/05/2009 4:24 am  

Ja ostatnimi czasy prawie w ogóle nie jem słodyczy, wszystko co kolorowe wydaje mi się podejrzane i niezdrowe 😛 czasami sięgam po zwykłą czekoladę i to wszystko.

Boże pistacje :heartpump: gdyby nie ta cena to mógłbym jeść kilogramami 😀


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
17/05/2009 5:12 am  

a czy nikt z Was nie czuł sie zniewolony przez cukier, słodycze? Może faktycznie to kwestia wyrobienia sobie silnej woli, jednak czasami zdarzają sie chwile, że człowiek nie może sie na niczym skupić bo myśli tylko o radości "zamkniętej" w kilku kostkach (bądz tabliczce) czekolady. O ile alkohol, chipsy, pizza itp. dla mnie mogą nie istnieć, o tyle czekolada zawsze jest dla mnie ogromną pokusą. Czy ktoś wie jak sobie z tym radzić? 🙁

[edytowane 16/5/2009 przez greene]


OdpowiedzCytat
xGetBoredx
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 216
17/05/2009 3:02 pm  

Hmmm ja dawniej też w zasadzie byłem uzależniony od słodyczy, ale jakoś mi przeszło. W sumie to dziwne skoro ktoś potrafi zrezygnować z mięsa, a czekolada jest dla niego problemem 😉 Ćwiczymy słabą silną wolę, hehe.

wciąż raczkuję w temacie wegetarianizmu 🙂


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
17/05/2009 5:47 pm  

Cukier uzależnia, bo bardzo trudno powstrzymać się przed nie jedzeniem pysznie wyglądających wafelków, cukierków, ciasteczek. Powiem wam, że udało mi się skutecznie ograniczyć spożywanie cukru. Mam słabą wolę, ale powiedziałem sobie "basta" i na razie trzymam się postanowienia (zrobiłem wyjątek podczas wycieczki - zjadłem kilka, do czego mi jest się teraz głupio przyznać:( ).
Ciesze się, że już mnie nie ciągną jogurty owocowe, które stanowiły dużą część pochlanianego przeze mnie cukru.

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
17/05/2009 5:59 pm  

a ja się nie powstrzymuję przed jedzeniem słodyczy 😀 życie jest jedno 😉


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
17/05/2009 7:38 pm  

Fasolencja, a jak sobie radzisz z faktem, że słodycze mogą zawierać składniki pochodzenia zwierzęcego, bo mi właśnie z tego powodu nie daje spać sumienie 🙁 Niby wedel i nestle są wegetariańskie, ale jak do nich wysłałam maila z apytaniem, to nie odpisali. Pewnie dalej beztrosko wcinałabym każdego dnia kilo czekolady, gdyby nie to co przeczytałam na forum. Teraz mam mętlik w głowie i wyrzuty sumienia. Czuje sie pomieszana 🙁

A tak na marginesie, mieszkasz w Olsztynie, prawda? Podejrzewam, że być może sie znamy 😀


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
17/05/2009 9:01 pm  

mogą ale nie muszą, a już na pewno nie wafelki;D
a nie sądzę bym Cię znała, ja ogólnie mało ludzi znam, ale za to intensywnie 😀


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
17/05/2009 9:03 pm  

nie jesteś z WBW?


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
18/05/2009 4:58 am  

nie, ja nie od nich.


OdpowiedzCytat
Strona 17 / 29 Wstecz Następny
  
Praca