Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Czy wegetarianie mogą jeść słodycze?  

Strona 20 / 29 Wstecz Następny
  RSS

hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
02/08/2009 8:31 pm  

Ja też w to nie wierzę. A nawet jeśli byłoby to możliwe ( choć moim zdaniem nie jest ) to nigdy bym się na to nie zdecydowała. Jaki to ma sens? 😮

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Kazuki
świeżaczek
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 3
04/08/2009 1:57 pm  

Nie obraża mnie to, że ktoś nie wierzy w to, w co ja jestem w stanie uwierzyć. Z tym odżywianiem pranicznym to żartowałam, bo to nie taka prosta sprawa - jakby zwykły człowiek nagle tego spróbował to wyszedłby z tego pewnie 'nogami do przodu' 😉 Ale wierzę, że istnieje. W ogóle nie mam zwyczaju z góry zakładać, że coś jest nieprawdą, jeśli mało o tym wiem. Szczególnie jeśli przyjemnie się o tym czyta 😛 Myślę że sens ma, bo przecież w tych czasach tak naprawdę nie wiemy, co pakujemy do ust - nie dość, że trudno jest znaleźć jedzenie, w którym na 100% nie ma składników odzwierzęcych, to jeszcze większość tego jedzenia to chemia. Poza tym coraz więcej warzyw podlega modyfikacji genetycznej itd. A to nowe pieczywo, które sprzedają w sklepach... jak upieczona biała wata. Na pewno odżywianie praniczne pozwala uniknąć zaśmiecania organizmu czymś takim.

"The journey one has to make is from the mind to the heart"


OdpowiedzCytat
pawelj
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 13
04/08/2009 5:51 pm  

Ja odkąd pije zieloną herbate, prawie w ogóle nie mam ochoty na słodycze. Jedyne co czasem zjem, choć rzadko to loda : )

Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. [Albert Einstein]


OdpowiedzCytat
sublime86
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 361
06/08/2009 12:23 am  

Stwierdzam obiektywnie, że kiedy jadłam mięso, znacznie łatwiej było mi obejść się bez słodyczy. Od czekolady wręcz czasami dostawałam bólów głowy 😮
Obecnie jest trochę trudniej, ale staram się unikać słodkości. W większości przypadków z powodzeniem zastępuję je owocami, otrębami, sokami, kaszkami, orzechami, migdałami itp. I nie jest tak źle 😉
Cukier dodaję tylko do kawy, gdyż nie wyobrażam sobie wypicia kawy bez czegoś słodkiego 😛
A czekolada leży już sobie na dnie szuflady od jakiegoś czasu, nie mam na nią ochoty. I dobrze 😀


OdpowiedzCytat
czapla_666
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 230
06/08/2009 2:09 am  

A ja mam. Od prawie tygodnia znow jem slodycze;/ Trzeba bedzie przystopowac i znow zrobic sobie "post":P

Usmiechaj sie, kiedy tylko mozesz. To najlepsze lekarstwo na wszystko:)


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
06/08/2009 2:45 am  

Jakie jesz słodycze CZAPLA ? Bo chciałabym pozerzyć swoją listę wege słodkości.... 😎

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
krystyna
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 23
06/08/2009 4:14 am  

Jednak z dyskusji wynika, że można być vege i odżywiać sie niezdrowo. Wegetarianin to jeszcze nie dowód, że dobrze i zdrowo się odżywia.
Czekolada i słodycze nikomu nie służą i nie warto utrwalać nałogu. Chce to jem, .... ale nie warto sie oszukiwac.
[i] sorry... trzcionki mi nie pracuja [/i]

Pozdrawiam slodko

krystyna


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
06/08/2009 2:54 pm  

Ale czekolada jest pyyycchhaaa:)

A poza tym czasem trzeba sobie pomóc, na przykład w czasie okresu. Jak nie zjem czekolady,to mnie rozniesie....

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
06/08/2009 3:02 pm  

Pewnie, że czekolada jest pycha 😛 Jeden malutki kawałek czekolady gorzkiej dziennie jeszcze nikomu nie zaszkodził 😛


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
06/08/2009 5:09 pm  

Gorzka tylko w ostateczności. Najlepsza jest pełnomleczna.

A poza tym jakoś cięzko poprzestać na jednym małym kawałeczku...:)

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
sabrinka
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 19
13/08/2009 12:24 am  

Ja też tylko czekoladkę , czasem tylko troszkę cukru do swojej kawki dodaję.


OdpowiedzCytat
INSULT
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 154
25/08/2009 11:38 pm  

Nie ma nic lepszego niż suszone figi 😛 Są diabelnie pyszne. Pomijam już ich szczególne właściwości pro-zdrowotne (polifenole, które są skutecznie przyswajalne przez ludzi - potwierdzone badaniem in vivo na grupie uczestników) i ogromną bombe minerałów jakiej dostarczają (wapń, magnez, potas)

Polecam i jeszcze raz polecam 😛 Mało jest lepszych rzeczy na rynku


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
26/08/2009 1:03 am  

Figi są ok, ale nie mogę ich zjeść zbyt wiele , od razu mi niedobrze. Za to bez ograniczeń mogę zajadać się suszonymi na słońcu morelami, daktylami, rodzynkami.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
INSULT
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 154
26/08/2009 3:34 am  

Prawda, rodzynki też są rewelacyjne.


OdpowiedzCytat
Cheery
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 53
26/08/2009 5:45 pm  

Ile oni chemii dosypują do tych suszonych owoców w markecie? Parę razy próbowałam suszonych fig, moreli, smakowało mi jak przesłodzona tektura... miały nawet widoczne kryształki cukru na powierzchni to też nie potrafię się jakoś namówić do suszonych owoców. Do innych słodyczy mnie specjalnie nie ciągnie, ale trzeba sobie czymś życie osładzać.
Zastanawia mnie, dlaczego po ususzeniu owoce są bardziej kaloryczne niż świeże? Czy jest to tylko kwestia cukru?


OdpowiedzCytat
Strona 20 / 29 Wstecz Następny
  
Praca