Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Czy wegetarianie mogą jeść słodycze?  

Strona 6 / 29 Wstecz Następny
  RSS

Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
08/11/2006 11:55 pm  

Ja gdzies kiedyś znalazłam czekoladę wege, i ciasteczka..ale długo nie poleżały..:D..Dlatego nie kupuję..:D.Ale ssą dobre, zeby je gosciom podawac...do kawki..:D.Bo czemu kupować gosciom te odzwierzęce:P.A napojów też nie słodzę..:D..

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 606
02/12/2006 8:54 pm  

Mam ciasteczka w ktorych jest tluszcz roslinny. Ostatio ktos mowil ze moze on byc niebezpieczny. W ciastkach tez tak moze byc? szczerze mam nadzieje ze nie 😛

[edytowane 2/12/2006 od waszakicia]


OdpowiedzCytat
luca_rudegirl
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 107
04/12/2006 5:05 pm  

ciężko mi sobie wyobrażić życie bez słodyczy i kawy.....
dołączam się do uzależnionych od masła orzechowego...mmm.....

[img]http://imagegen.last.fm/pencilauto/recenttracks/luca_rudegirl.gif[/img]


OdpowiedzCytat
vesta
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 38
07/12/2006 1:44 pm  

Ja słodycze jem, ale jako, że nie zaliczam się do wegetarian (od czasu Mazur i przeżycia na nich - jem ryby) ...
A co do lecytyny sojowej to czytałam kiedyś o niej na jakiejś stronie - tam pisało, że jest wege i nie zawiera niczego odzwierzęcego...


OdpowiedzCytat
coconut
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 164
09/01/2007 11:59 pm  

Bo czemu kupować gosciom te odzwierzęce.

Chciała bym podawać gością te wegetariańskie przysmaki jednak większość z moich znajomych uważa je za ochydne 🙁 a niechce kupować tych niewegetariańskich , więc pomyślałam , że będe ( jeśli będzie taka potrzeba 😉 ) piec ciasteczka , mam taki sprawdony przepis.Jest problem : jak mogłabym je przechowywać ,żeby w razie nie zapowiedzianej wizyty mieć coś w zanadrzu??Aha i czy do kruchych ciasteczek można dodać oliwe z oliwek zamiast margaryny , a jajka zastąpić czymś innym 😮 ??


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
18/02/2007 7:27 pm  

Wpisałam w wyszukiwarce "masło orzechowe" i patrzę, że jest tutaj trochę o nim... Więc pytam: czy masło orzechowe Sante (prażone orzeszki ziemne, olej roślinny, cukier, sól) nadaje się dla wegetarian? Hmm, właściwie dla wegan? A może ciastecxzka ryżowe "rizo snacks" filmy Good food? Bo chyba wafle ryżowe (ryż preparowany, sól morska) są napewno bezpieczne? Może męczę pytaniami, ale jest powiedzenie - zanim zrobisz, pomyśl 🙂


OdpowiedzCytat
Codik
świeżaczek
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2
18/02/2007 10:24 pm  

Siemka 😉 Ja mięsa nie jem od kond tylko pamiętam. Za to pamiętam że od zawsze jem słodycze 😉 jakoś mi to nigdy nie szkodziło (no chyba ze po tabliczce czekolady miałam kilogram więcej ;D ) Więc jakos nie uważam tego za prawdę 🙂 Pozdrawiam

Codik


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
18/02/2007 10:30 pm  

Z tym, że Codik, pamiętaj, większość słodyczy nie jest wegetariańska.. Ja jestem pewna tylko do sezamków i słodyczy własnej roboty... Uważaj szczególnie na lecytynę pod wszelaka nazwą... No i mam nadzieję, że o żelatynie wiesz

No i przydałoby się zmniejszyć Twój avatar, który strasznie rozciąga forum

[edytowane 18/2/2007 od vegetena]


OdpowiedzCytat
parky
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 23
20/02/2007 8:54 pm  

Prawda jest taka:każdy może jeść co mu sie podoba wegetarianie niech jedzą słodycze jak chcą.Ale jednak zdrowiej jest nie jeść. Ja przeżuciłam sie na bakalie i słodkie owoce jak juz i wcale juz mi sie nie chce slodyczy' tradycyjnych'.Poza tym marzę o tym ,aby przejsc na weganizm co powinno byc" naturalną ewolucja kazdego wegetarianina"więc może warto choć probować sie odzwyczaić?Nie wspomne juz o tych wszystkich skLadnikach pochodzenia zwierzecego nawet w czekoladzie nie mowiąc już o batonach róznej "maści" 😛


OdpowiedzCytat
malwa00
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 7
05/04/2007 8:06 pm  

A czy zna ktos jakąś czekoladę bez lecytyny?


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
08/04/2007 12:52 am  

Bez lecytyny jest czekolada Lindt (gorzka) od 75 % kakaa wzwyż. Na opakowaniu znajduję się informacja, że produkt może zawierać śladowe ilości lecytyny sojowej, ale z tego, co wiem, jest to informacja dla alergików (czekolada ta jest wyrabiana w fabryce, w której powstają także czekolady "zwykłe", z lecytyną).


OdpowiedzCytat
ptakbezglowy
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 457
09/04/2007 4:59 pm  

Ta lecytyna sojowa sieje tu istny pogrom i zamieszanie...
Pojawiła się jedna informacja i hałas na całego.

A jej niewegetariańskość jest taka sama jak tych paluszków i precelków do których rzekomo dodaje się zmieloną szczecinę i kopyta. Ktoś podejrzewa ale nic nie wiadomo do końca.
Ja tam pilnuję żeby była sojowa albo rzepakowa i tyle.

Ale niedlugo i tak przechodzę na owo (hura hura hura!!) więc problem siłą rzeczy eliminuje sie sam.
I przy okazji.
Biały cukier jest rafinowany przy pomocy sproszkowanych kości co jest oficjalną i potwierdzoną przez każdego informacją. To jego powinniśmy sie wystrzegać a nie biednej lecytynki sojowej.


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
10/04/2007 12:47 am  

Ptaku bez głowy, ależ ja nikomu nie narzucam, że oto, będąc wegetarianinem, należy wystrzegać się lecytyny sojowej, bo każdy i tak postąpi w zgodzie z własnym sumieniem. To jednak nie powód do tego, by informacje na temat pochodzenia lecytyny uważane były za "przesłanki", plotki, które rozsiało kilku nawiedzonych. Historia przewija się przez to forum (i nie tylko to forum) do znudzenia, podobnie jest ze sprawą cukru. Polecam ten wątek:
http://wegetarianie.pl/modules.php?op=modload&name=XForum&file=viewthread&tid=519#pid18976

To, że lecytyny (sojowej też) nie można uznać za produkt wegetariański, zostało potwierdzone w Wegetariańskim Świecie.

A tutaj rozwałkowana została sprawa cukru:
http://wegetarianie.pl/modules.php?op=modload&name=XForum&file=viewthread&tid=652#pid24071

Masz podane źródła, żeby nie zrodziło się podejrzenie, że to pogłoski.

[edytowane 9/4/2007 od Srebrna]


OdpowiedzCytat
ptakbezglowy
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 457
10/04/2007 2:15 am  

Przejrzałam owe forumowe wątki już dość dawno temu. Mimo to nie czułam się do końca przekonana dopóki dopóty nie ugodziła mnie wprost informacja o wyroku WŚ.
Konkretne informacje na temat zwierzęcego pochodzenia lecytyny sojowej znalazłam w owym czasie tylko na jednej stronie.
Słyszałam zaś historie jakoby producenci zapewniali o wegetariańskości lecytycy sojowej.
Ale z uniżeniem dziękuję.

Ja co tu dużo mówić... jestem mloda stażem...:P

PS. nikogo nie uważam za nawiedzonego... tylko zależy mi na dokladnie sprawdzonych informacjach, nie tylko z for dyskusyjnych.

[edytowane 9/4/2007 od ptakbezglowy]


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 606
10/04/2007 11:55 am  

Mam pytanie.
Czy istnieje w ogóle możliwość znalezienia gdzieś gorzkiej czekolady bez lecytyny sojowej i bez białek mleka??


OdpowiedzCytat
Strona 6 / 29 Wstecz Następny
  
Praca