Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Majonez i ocet u wegetarian  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  RSS

Patrishja
rozmówca
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 91
19/12/2007 9:51 pm  

ja jajek z reguły nie jadam, chyba ze w ciastach, lub jako taki dodatek scalający/ściągający, czy jakoś tak. natomiast majonez lubię, ale też go za często nie jem. możeci mnie nakierować: w zasadzie nie je jajek, ale jem sery, nie piję mleka, ale jem jogurt(pitny, bo tam nie jest dodawana żelatyna wieprzowa), jem owoce i warzywa, gotowane warzywne potrawy, czyli,ze jaki rodzaj wegetarianizmu reprezentuję?
tak się ostatnio zaczełam zastanawiać, bo jednoznacznie nie potrafię okreslic, do jakiej grupy należę....

pat;)


OdpowiedzCytat
sabinq
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 50
21/01/2008 2:43 pm  

eeej.. nie wiem czy dobrze zrozumiałam.. :hallucine:
ten majonez sojowy to w sensie że bez jajek jest???
a jak nie to czy istnieje coś co może majonez zastąpić a tych jajek nie ma???

tak pytam bo nie moge jeść jajek a kiedys bardzo lubiłam majonez...

nara hari


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
21/01/2008 5:22 pm  

Majonez sojowy

* 100g serka sojowego TOFU
* olej
* sól, pieprz, sok z cytryny
* musztarda,
* mleko sojowe

Serek zmiksować z dodatkiem oleju, przypraw, musztardy i soku z cytryny do smaku. Miksować, aż masa będzie aksamitna. Jeżeli jest zbyt gęsta, można dolać odrobinę mleka sojowego. Podawać do sałatek. Przechowywać w lodówce nie dłużej niż 2-3 dni.

[url] http://www.polgrunt.pl/index.php?Dz=10&idg=10 [/url] majonez sojowy

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
doma-mika
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 63
13/05/2008 1:36 am  

kupilam dzis majonez sojowy z polgruntu.
jeszcze nie probowalam,bo nie mialam do czego,ale licze na to,ze bedzie smaczny;)


OdpowiedzCytat
fafik
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 157
14/05/2008 4:58 pm  

ja mało używam majonezu ale jeśli już używam to ten roslinny z polgruntu. nie różni się dużo smakiem od normalnego.(czego o cenie nie mogę powiedzieć :> )


OdpowiedzCytat
doma-mika
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 63
24/05/2008 10:01 pm  

majonez roslinny jest przepyszny!
100 razy lepszy niz zwykly 🙂
szczegolnie smakowal mi z pomidorami,kukurydza,groszkiem i czosnkiem-polecam 🙂


OdpowiedzCytat
carolinee
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 61
27/05/2008 12:16 am  

Ja nie przepadam za majonezami, czasem jak mama zrobi jajka faszerowane, to na te jajka majonez daje, są nawet dobre, ale majonez mi trochę smak psuje, bo jakiś taki za ostry i nie lubie go też w sałatkach, ogólnie dla mnie jest smakopsujący. A czy takie zarodki(nie wiem czy dobrze napisałam?) jajek to jeśli się rozbije to są widoczne?? Bo ostatnio jak rozbijałam jajka to takie coś białego pływało, wyciągałam to, bo nie wiedziałam co to jest. Te jajka co jem to są od prywatnej osoby, czyli to chyba dobrze, prawda?


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
27/05/2008 12:57 am  

majonez roslinny jest przepyszny!
100 razy lepszy niz zwykly

No ja muszę go spróbować. Tak sobie umyślilem że najpierw kupię a potem spróbuje takiego domowej roboty (przepisów jest full w necie m.in na puszce).

Manojez/Majezon:P tradycyjny jest za ciężki i kaloryczny, ale smaczny (mam na myśli swój domowej roboty - kupne niekiedy mają dziwny smak, zapach(helmans), konsystencje, np. smalcu...ble).
Dobrym sposobem jest używanie do sałatek pół na pół majezonu i jogurtu naturalnego.

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
30/05/2008 3:18 pm  

potwierdzam ze jest dobry majonez roslinny. Jadlam kiedys, pycha teraz nie mam pomyslu na dania z majonezem wiec nie jadam 😀


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
31/05/2008 3:42 am  

[b]carolinee [/b], to 'coś białego' w jajku to były chalazy - sznureczki białka, służące do utrzymywania żółtka w jednej pozycji. Ewentualnie, myłaś jajka w zbyt gorącej wodzie i cześć białka się ścięła 😉 Zarodek, widoczny jest jako malutka czerwona tarczka, przyklejona do żółtka.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
25/07/2008 2:38 pm  

Ocet domowej roboty a jak zrobić bo nie mam pojęcia ?
To jaki mam kupić do przetworów by był wege?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
25/07/2008 9:17 pm  

Jesli masz trochę cierpliwości, to tu jest przepis:

[b] OCET JABŁKOWY[/b]
Wykroić z jabłek (mogą to być tzw. spady) części nadpsute i robaczywe.
Zetrzeć jabłka na tarce razem z gniazdami nasiennymi (można wykorzystać
skórki z obranych jabłek i gniazda nasienne).
Włożyć miazgę do słoja i zalać przegotowaną letnią wodą w ilości [b] 1 litr wody
na 0,8 kg jabłek[/b]; na każdy litr wody dodać [b] 100 g miodu (lub cukru)[/b], a dla
przyspieszenia fermentacji wrzucić do słoja [b] 10 g drożdży piekarskich[/b].
Zawiązać słój płótnem, postawić w ciepłym ciemnym miejscu, 2-3 razy dziennie
mieszać zawartość drewnianą łyżką.
Po 10 dniach ocet odcedzić przez płótno i przelać z powrotem do słoja w celu
kontynuowania fermentacji.
Po 40-60 dniach fermentacja ustaje, a płyn klaruje się.
Ocet należy wtedy przefiltrować, przelać do butelek i szczelnie zamknąć.
Przechowywać w chłodnym miejscu.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
25/07/2008 10:08 pm  

Nie mam tyle czasu niestety ,a ocet jabłkowy kosztuje coś ponad 7 zł za buteleczkę to jakiego mam używać do marynat i przetworów typu ogórki?
coś ktoś pisał o kwasku cytrynowym jako zamienniku czy to prawda?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
25/07/2008 11:41 pm  

Ocet jabłkowy do ogórków? Nie zaryzykowałabym 😉 Kwas mlekowy by się może nadawał, ale nie wiem, jak to zdobyć.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
26/07/2008 12:21 am  

nie będę robiła ogórków tylko kabaczki w marynacie z jabłkami i pomidory, botwinkę więc jakiego octu uzyć?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca