Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 130 / 280 Wstecz Następny
  RSS

JankeS
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 234
13/01/2010 12:34 am  

Mam nadzieję, że karmią tam dużo lepiej niż w Vedze

takim malutkim offtopem powiem, że jadłem obiadki (na szybko licząc) w co najmniej 9 barach wegetariańskich i do Osiołka mam taki sentyment...Powiedz kiedy będziesz 😉


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
13/01/2010 3:06 am  

To ten Złoty Osiołek jest w Katowicach czyli u mnie? Wow to może i ja się skuszę żeby spróbować te wegańskie "rarytasy". Uwaga bo jeszcze się tym najem do syta:D


OdpowiedzCytat
Greeney
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 59
13/01/2010 2:41 pm  

Hmm, mam takie pytanie do was... Moja mamuśka zrobiła wczoraj (nieskromnie dodam, że z moim udziałem ^^) kluski śląskie... i tak się zastanawiam co do nich zjeść. Mama poradziła mi żebym usmażyła (a raczej udusiła) warzywa na patelni i wylała na kluski razem z tą wodą z 'duszenia'.
Myślicie, że to będzie dobre? Czy macie jakieś inne ciekawe pomysły? (: Kiepsko u mnie z kreatywnością jeśli chodzi o gotowanie.. 😛

[img]http://img190.imageshack.us/img190/7118/thebeatlesbanwa4.jpg[/img]


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
13/01/2010 2:59 pm  

Greeney, dla mnie do klusek śląskich, kopytek, gnocchi najbardziej pasują wszelkiego rodzaju sosy, a zwłaszcza pieczarkowy lub grzybowy z mrożonych grzybów (nie każdy ma, ja się akurat zaopatrzyłam późnym latem w duże ilości i zamroziłam). Koperkowy też jest ok, pomidorowy...czy ja wiem? Kluski ślaskie to takie same kluchy jak inne- pewnie można robić mnóstwo wariacji w stylu a'la. Myślę, że można też kombinować z sosami na bazie fasoli lub soi (takie fasolowe "gulasze").
P.S. Przypomniało mi się, że moja rodzina lubi kluski śląskie polane masłem z bułką tartą, a do tego czerwona kapusta i...mięcho. Ale ten ostatni składnik nas przecież nie interesuje 😉

[edytowane 13/1/2010 przez rubia]


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
13/01/2010 3:26 pm  

Dziś wegańskie kotlety z czerwonej soczewicy i otrębów pszennych. Do tego mieszanka surowych warzywek(ogórek, pomidor, papryka, sałata, cebulka, zioła prowansalskie) z odrobiną oliwy i fety. ostatnio to mój ulubiony obiad:)


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
13/01/2010 3:48 pm  

Ciekawe, ja wczoraj też miałam kluski śląskie 😉 z sosem pieczarkowym i surówką marchewkowo-selerową 😉 Mniam.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
AQARIUS
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 23
13/01/2010 3:55 pm  

Zupka ogórkowa


OdpowiedzCytat
Greeney
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 59
13/01/2010 7:13 pm  

Dzięki rubia 😀 Potraktowałam kluchy trochę jak spaghetti i zrobiłam pomidorowy sos. (: Ale trochę przedobrzyłam i teraz zionę ogniem. 😛

[img]http://img190.imageshack.us/img190/7118/thebeatlesbanwa4.jpg[/img]


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
13/01/2010 8:27 pm  

Podobnie jak AQARIUS zupa ogórkowa, na drugie naleśniki ze szpinakiem, serem i suszonymi pomidorami.


OdpowiedzCytat
munky.
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 10
22/01/2010 2:47 pm  

Ja ostatnio nie wiem sama co mam jeść...Dziś tak samo jak wczoraj i pare dni wcześniej jakieś warzywa na paletnie lub gotowana mieszanka :brokuł, kalafior, marchew...Z ryżem lub makaronem...


OdpowiedzCytat
sublime86
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 361
22/01/2010 8:26 pm  

Wczoraj brązowy ryż na słodko z jogurtem, jabłkiem, rodzynkami i cynamonem, dzisiaj fasolka po bretońsku i razowiec z "pastą szpinakową" 😉


OdpowiedzCytat
mathilda
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 115
23/01/2010 11:12 pm  

A ja dzisiaj stworzyłam coś 🙂

o, takie coś 🙂 [url] http://mathildaa.blox.pl/2010/01/bigos-wedlug-mathildy.html [/url]

Powstało totalnie spontanicznie, a zaczęło się od brukselki z aldika 🙂

[edytowane 23/1/2010 przez mathilda]

Jestem. Tworzę. Czasem długo siedzę w nocy. Czasem noc długo siedzi we mnie.


OdpowiedzCytat
sublime86
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 361
26/01/2010 3:02 pm  

Dzisiaj będzie jajko sadzone i ziemniaki z surówką, czyli najprościej jak się da 😉
Ale jutro mam zamiar ugotować zupę z soczewicy i może jakieś drugie danie 😎


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
26/01/2010 4:31 pm  

Hehe, a ja też mam dziś na obiad zupę z soczewicy 😀 Z czerwonej- zupę dahl.


OdpowiedzCytat
mathilda
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 115
29/01/2010 9:37 pm  

[b]@JAGO [/b] , do "masy kotletowej zamiast mąki, czy płatków owsianych radzę dodać kaszkę manna, wymieszać i odstawić na 10 minut, żeby sobie wchłonęła wodę. Można to wtedy smażyć na praktycznie suchej patelni (łyżeczka oliwy na sześc kotletów to nie tragedia, no zależy jakie duże te kotlety...). Ostatnio testowałam różne wariacje i wersja kaszkowa najlepsza. Wprawdzie nie ulepi się kotletów z takiej mazi (mnie się nie udało, hihi, bo żeby nieprzekaloryzowac tego, kaszki dodałam mało) i kłaść trzeba na patelnię łychą, jak placuszki, ale po usmażeniu wychodzą całkiem jak kotlety i przewracać je można bez problemu 🙂

Kaszka manna ma jeszcze jedną zaletę. Ponieważ doskonale chłonie wodę, wciąga w siebie smak mazi kotletowej, staje się praktycznie niewyczuwalna jako kaszka w produkcie finalnym.

Jestem. Tworzę. Czasem długo siedzę w nocy. Czasem noc długo siedzi we mnie.


OdpowiedzCytat
Strona 130 / 280 Wstecz Następny
  
Praca