Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 14 / 280 Wstecz Następny
  RSS

rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
17/04/2008 3:06 pm  

Dzięki za sugestie! Ech, z tymi co "na oko" gotują to wieczny problem, nijak się nie da przepisu z nich wycisnąć (moja babcia też tak ma). Pomyślałam jeszcze, że może ja coś z drożdżami pomieszałam, ale w przpisie miałam jak wół: 5 dkg 😮 > Podglądnij może JankeSa ile on tych drożdży wrzuca? Pozdrawiam i miłego dnia, JAGUŚ 🙂


OdpowiedzCytat
AMELIA888
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 22
19/04/2008 6:28 pm  

Ja dziś na obiad miałam kalafior i brokuły gotowane na parze. Pyszne! 🙂


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
19/04/2008 6:30 pm  

a ja na sniadanie jajecznice a na obiad mialam zupe grochowa z przedwczoraj


OdpowiedzCytat
kumkum
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 36
19/04/2008 7:45 pm  

Ja od paru dni wcinam na śniadanko musli z wszelkich możliwych rodzajów ziaren + suszone owoce + świeże jabłka i banany

Na drugie śniadanko domowej roboty chleb z różnych ziaren (Mój Luby przynosi mi z pracy, jakaś norweska receptura - musze przyznać że naprawdę smaczny)

A na obiadek dzisiaj zrobiłam szpinak z fetą +kasza gryczana + ugotowana soja +oliwa z oliwek mmmm pychota, zjadłabym więcej, ale ktoś mi podwędził znaczną część z patelni (nie wnikam, ważne, że smakowało:))

No i muszę się pochwalić: 2 dni temu po raz pierwszy zaczęłam zabawę z kiełkami własnej produkcji - zaczyna się robić zielono hurrra 🙂

kum kum


OdpowiedzCytat
AMELIA888
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 22
21/04/2008 7:09 pm  

Dziś na obiad będę miała warzywa gotowane na parze (czerwona i żółta papryka, kapusta, brokuły i kalafior). Oczywiście same nie zjem tego wszystkiego 😉
Ostatnio moi rodzice zasmakowali w warzywkach 🙂


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
21/04/2008 7:14 pm  

Kapuśniak 🙂


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
21/04/2008 7:15 pm  

No nareszcie, bo już myślałam że zaczął się jakiś ogólnoforumowy bunt na pokładzie przeciwko staniu przy garach 😀 😀 i że tylko ja nic nie wiem 😡 U mnie dziś kapuśniak (wczorajszy) z białej kapuchy i kupiłam właśnie cukinie- zrobię leczo albo pizzę z cukinią, zainspirowana prostymi pomysłami Jagi na farsze. 😎


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
22/04/2008 6:31 pm  

sniadanie kasza gryczana z cukinia na obiad zupa kapusciana (kapusta biala, marchewka ziemniaki kukurydza) a teraz sie piecze ciasto marchewkowe 🙂


OdpowiedzCytat
Ridareta
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 137
22/04/2008 6:56 pm  

U mnie dziś ziemniaki, brokuły i boczniaki smażone z cebulą. Brokułami podzielę się ze świnką morską, myszoskoczkami i szczurami, grzybkami (oczywiście nie smażonymi) z krabem, myszami i szczurami, a ziemniakami z myszami, myszoskoczkami i szczurami;)


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
22/04/2008 7:03 pm  

A krab gdzie u Ciebie mieszka? W akwarium razem z rybkami ? 😮

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
22/04/2008 7:17 pm  

zupa z soczewicy 😉

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
22/04/2008 7:53 pm  

ukochany zrobił pyszna warzywno-soczewicową zupę. a na drugie robię "nagie pierożki z grochem" wg przepisu z wegedzieciaka, a do tego surówka z kiszonej kapusty, cebuli i jabłka(niestety przepieprzyłam ją)


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
22/04/2008 10:02 pm  

o to powiedz jak wyszzedl przepis, bo chentie sprobuje przepis ANi D. Brzmi smacznie. 🙂


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
22/04/2008 11:47 pm  

Nie wyszedł, a dokładniej: kulki wyszły bardzo ładne, wrzuciłam na wrzątek, w międzyczasie jadłam zupę(i to był błąd)...bo kulki znikły 😮 miałam wrzącą wodę z wiórkami z kaszy i grochu. Albo za długo gotowałam albo za mało zbite było ciasto.
Z drugiej połowy ciasta, które czekało na druga turę gotowania zrobiłam kotleciki (wbiłam jajko i na patelnie), także nie wszystko stracone 😉


OdpowiedzCytat
Ridareta
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 137
23/04/2008 12:56 am  

A krab gdzie u Ciebie mieszka? W akwarium razem z rybkami ? 😮

Nie, w swoim terrarium. Tylko na ok. 1/3 powierzchni jest płytka woda, reszta to piasek, żwir i kamienie. Przepraszam, że tak bez związku z głównym tematem, ale pytają, to odpowiadam:)


OdpowiedzCytat
Strona 14 / 280 Wstecz Następny
  
Praca