Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 146 / 280 Wstecz Następny
  RSS

JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
10/06/2010 5:57 pm  

W czeskim Cieszynie są 2 (a może nawet 3) sklepy z wege jedzeniem, bardzo fajnie zaopatrzone.
U mnie na obiad są truskawki....nie jestem w stanie tknąć niczego ciepłego przy tym okropnym upale. Danie obiadowe zaserwuję sobie na kolację 😉

p.s ech...widzę, że studencka czekolada rządzi- wiele znajomych wychwala ją pod niebiosa 😛


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
10/06/2010 10:08 pm  

p.s ech...widzę, że studencka czekolada rządzi- wiele znajomych wychwala ją pod niebiosa 😛

Nigdy nie widziałam tej czekolady....Jakiej jest firmy?

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
10/06/2010 11:59 pm  

[url] http://www.vegetarian.cz/kde_nakoupit.html [/url] Tu jest niekompletna lista sklepów vege w Czechach.
Co do czekolady Studentskiej to ja nie przepadam, są tam jakieś żelki pomarańczowe... w niektórych polskich sklepach też można ją dostać, ale jest dość droga, nawet 10 zł.

[edytowane 10/6/2010 przez Lily]

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Estera
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 12
11/06/2010 12:38 am  

u mnie w mieście tejże czekolady nie ma ;p ;(

hmm a co dziś na obiad? kotlety z soczewicy (w końcu wyszły tak, jak wyjść powinny), zostala wczorajsza kasza z obiadu to jeszcze zrobilam ją ze słonecznikiem i wczoraj kupiłam jakie surówki ;D i do tego koktail bananowy od ktorego jestem uzależniona.


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
11/06/2010 3:02 am  

Jaga, Lily wielkie dzięki!

U mnie na obiad spaghetti z ogórkiem małosolnym, bo miałam ochotę. 😉 Wiem, ze dziwne połączenie, ale sesyja trwa i człowiek je to co znajdzie w lodówce, co jeszcze nie zaczęło się ruszać. 😉

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
11/06/2010 3:52 am  

Nela, ja jadłam spaghetti na kolację: pełnoziarniste z pomidorami, kostką sojową i pieczarkami- szybko, smacznie i też sesyjnie 😉


OdpowiedzCytat
Estera
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 12
11/06/2010 10:44 pm  

podasz przepis na to spaghetti?
u mnie dziś ochydny szpinak w naleśniku, trochę żelaza trzeba dostarczyć a nic innego nie ma. potem zrobilam naleśniki z jagodami i śmietanką. i a chyba zaraz zrobie tosty z serem, pomidorem i pieczarkami ;D


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
11/06/2010 10:48 pm  

a ja nie mam checi az takiej na jedzenie : ale dzis zupka warzywna ( kalafior, brokul, marchewka kasza jeczmienna wloszczyzna). A pozniej zjadlam truskawki do tego maslanka i kakao.. fajne lody wyszly. I garstke orzechow.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
11/06/2010 11:10 pm  

Nela, ja jadłam spaghetti na kolację: pełnoziarniste z pomidorami, kostką sojową i pieczarkami- szybko, smacznie i też sesyjnie 😉

Połączenie pomidorów i pieczarek? Ciekawe. Muszę spróbować.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
12/06/2010 1:29 pm  

podasz przepis na to spaghetti?

Makaron ugotować wg przepisu na opakowaniu. Kotlety sojowe podgotować lub pomoczyć (zależy od rodzaju kotletów i tego jak szybko zmiękną) w bulionie, potem je ostudzić i pokroić w kostkę/paski. Pokrojone w kostkę pieczarki poddusić na patelni, dorzucić kostkę sojową i puszkę pomidorów. Smażyć kilka minut (aż pomidory trochę się rozpadną), w razie potrzeby zagęścić przecierem pomidorowym. "Sosem" polać makaron i dodać trochę oliwy. Wykonanie "sosu" zajmuje mniej więcej tyle czasu ile ugotowanie spaghetti. Smacznego 😛


OdpowiedzCytat
Estera
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 12
12/06/2010 5:02 pm  

a gdzie moge kostke sojową kupić.?

dziś na obiad moja pierwsza zupa. 🙂
na drugie zrobie zwykle kotlety sojowe z ziemniakami i poddusze warzywa.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
12/06/2010 7:01 pm  

szparagi i świeże ziemniaczki w mundurkach plus sałatka z pomidorów mniam 😀


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
12/06/2010 9:23 pm  

a gdzie moge kostke sojową kupić.?

dziś na obiad moja pierwsza zupa. 🙂
na drugie zrobie zwykle kotlety sojowe z ziemniakami i poddusze warzywa.

gratuluję zupy, pierwsze koty za płoty 😉 Kostkę sojową produkują te same firmy co kotlety sojowe np Orico. możesz też podgotowane kotlety pokroić w odpowiedni sposób i uzyskać ową kostkę.

Kochany robi makaron z podsmażanymi pieczarkami, cebulką i młodą kiszoną kapustą.

Belllis, jak robisz szparagi? masz specjalny garnek? Co roku sobie obiecuję, że w końcu spróbuję je przyrządzić... ale albo zapominam, albo akurat ich nie ma, albo mam stracha, że będą niejadalne.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
12/06/2010 9:57 pm  

ogórki z bitą śmietaną - brak weny.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
morfologija
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 16
12/06/2010 10:10 pm  

a ja miałam pyszne śniadanie,
koktajl z mleka sojowego z malinami i bananem otrębami pszennymi i siemieniem lnianym=)
a obiadu nikt mi nie chciał ugotować ;P

myślę sobie, że ta zima w końcu musi minąć...;)


OdpowiedzCytat
Strona 146 / 280 Wstecz Następny
  
Praca