Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 18 / 280 Wstecz Następny
  RSS

azizan
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 118
12/05/2008 2:34 am  

potrawa z curry, pachnąca świeżym imbirem aż kolega którego zaprosiłam na obiad stwierdził jak spytałam się czy dodałby do tego mięso, stwierdził że nie chciałby psuć tego smaku 😀

Ludzie nie mają czasu. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie.


OdpowiedzCytat
carolinee
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 61
12/05/2008 3:11 am  

dziś kasza gryczana i mizeria:)
P.S. już powoli mama zaczyna się oswajać z tym, że nie jem miesa i pod wpływem mnie sama je duuużo mniej mięsa niż kiedyś:D


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
12/05/2008 3:38 am  

Moda kapusta duszona z cebulką , marchewką i pomidorem , zaprawiona odrobiną maki i mleka sojowego ; mnóstwo koperku.....................ktoś tu zakładał klub miłośników koperku ? 🙂 Do tego ziemniaki...... oczywiście z koperkiem. 😀


OdpowiedzCytat
Kokoro
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 35
12/05/2008 2:23 pm  

U mnie wczoraj kofta z greenway'a 😉

ktoś tu zakładał klub miłośników koperku ? 🙂

W trakcie realizacji 🙂


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
13/05/2008 7:24 pm  

ziemniaki z ...KOPERKIEM. co z fun klubem? 😉 😉 😉


OdpowiedzCytat
azizan
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 118
13/05/2008 9:05 pm  

kasza gryczana , boczniaki wszystko polane sosem pomidorowym z cebulka ( a może raczej cebulka z pomidorami patrząc na proporcje :D)

p.s. coś mam problem z robieniem boczniaków ala schabowe gdy nie używam jajek. jak je robicie żeby panierka się trzymała??( ja mieszam oliwę z oliwek z maka orkiszowa ale nie do końca jestem zadowolona,) ma ktoś lepszy pomysł??

sorry za offtop 😛

Ludzie nie mają czasu. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie.


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
13/05/2008 11:56 pm  

Ja od lat robię kotlety z najprzeróżniejszych rzeczy, zawsze bez jajek i zawsze wychodzą. Sekretem jest, moim zdaniem, wilgotność kotleta,żeby panierka miała się do czego przykleić. Z boczniakami troche cięższa sprawa, bo nawet po ich zmoczeniu panierka czasem odpada w trakcie smażenia 🙁


OdpowiedzCytat
azizan
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 118
14/05/2008 12:13 am  

no ja właśnie też robie z przeróżnych warzyw i wszędzie ta panierka się trzyma mimo braku jajka, tylko ten boczniak nie chce...;/

Ludzie nie mają czasu. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie.


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
14/05/2008 1:28 pm  

wczoraj grochowka i dzis tez 😉 a na sniadanie mialam ryz z warzywami (cebula, papryka, pieczarki kukurydza) pycha:))


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
15/05/2008 2:37 am  

wszędzie ta panierka się trzyma mimo braku jajka, tylko ten boczniak nie chce...;/

No fakt, boczniak to paskuda jakaś, nie dająca się opanierować! Był przepis na tym forum, albo na www.puszka.pl na boczniaka po chińsku, bez panierki...ale nie pamiętam gdzie dokładnie. Szkoda, bo to taki pyszny grzybek, jak go dobrze przyrządzić. U mnie dziś gotowce: mrożone chapatti+ warzywa z panirem marki ASDA. w weekend spróbuję sie trochę bardziej wysilić 😉


OdpowiedzCytat
azizan
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 118
18/05/2008 7:34 pm  

a ja właśnie zjadłam pyszny gulasz ze szczawiu z ryżem 🙂 mniam 🙂

p.s.Rubia gdzie kupujesz mrożone chapatti?? ja je uwielbiam, robie sama ale nie wychodzą mi niestety tak jak kupne 🙁

Ludzie nie mają czasu. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie.


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
19/05/2008 6:33 pm  

ryz, groch z podsmazana cebula


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
19/05/2008 7:35 pm  

Wczorajszy kalafior z brokułem w sosie pomidorowym + siemię.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
19/05/2008 7:58 pm  

Dzisiaj przygotowałem kapuśniak polski z puszki.pl ( http://www.puszka.pl/przepis/2674-kapusniak_polski.html) dodając do tego pokrojone w kosteczkę pyrki. Poprostu pycha 🙂

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
19/05/2008 11:43 pm  

p.s.Rubia gdzie kupujesz mrożone chapatti?? ja je uwielbiam, robie sama ale nie wychodzą mi niestety tak jak kupne

Przykro mi, Azizan, ale ja jeszcze przez kilka miesięcy jestem w Anglii, a tutaj można naprawdę znaleźć cudeńka do jedzenia! Sama się martwię, jak sobie poradzę w Polsce bez niektórych tutejszych wege produktów. U nas dla odmiany dziś gotował nasz gość- przyjechał na tydzień rozejrzeć się za pracą od lipca i poroznosić cv. Ugościliśmy go jak najlepiej umieliśmy, a dziś, kiedy wróciliśmy oboje z pracy, czekał na nas 'dziękczynny' obiad- niespodzianka: ciemny ryż duszony z oliwkami, papryką, pomidorkiem i mnóstwem przypraw. Pycha!!! A najważniejsze, że ugotowane specjalnie dla nas, od serca 🙂
Pozdrawiam wszystkich glodomorów 😀


OdpowiedzCytat
Strona 18 / 280 Wstecz Następny
  
Praca