Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 184 / 280 Wstecz Następny
  RSS

szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
27/11/2010 7:50 pm  

We wszystkim poza plackami ziemniaczanymi, to zgadzam się - nikt nie ma takich upodobań kulinarnych jak ja;)


OdpowiedzCytat
Amek
 Amek
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 56
27/11/2010 8:33 pm  

Barszcz teścia a do tego bułka orkiszowa. 🙂


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
28/11/2010 1:13 am  

bułka orkiszowa

rzuciłam okiem i wydało mi się, że jest mowa o jakiejś...zupie orkiszowej z przepisu bułka 😀

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
jezynka
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 32
28/11/2010 10:30 am  

Tofu po grecku 🙂

A na kolacje moze placki ziemniaczane (zalezy, czy maz ziemniaki obierze) 😉


OdpowiedzCytat
Mokosz13
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 79
28/11/2010 11:01 pm  

Tofu po grecku?
Brzmi ciekawie:)


OdpowiedzCytat
sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
29/11/2010 1:28 am  

U nas dzisiaj zupa marchewkowa z estragonem, o której jakiś czas temu pisała Bellis: http://puszka.pl/przepis/2626-zupa_marchwiowa_z_estragonem.html 🙂


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
29/11/2010 3:07 pm  

Sobota: gołąbki,
Niedziela: jajecznica z podsmażonymi i pokrojonym kosteczkę sznyclami z polsoja i z cebulką.
Dziś: fasolka po bretońsku i brokuły na parze w sosie czosnkowym

edit: tej a ja myślałam, że tofu po grecku to danie świąteczne 😉

[edytowane 29/11/2010 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
Kakusia2012
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 44
29/11/2010 5:00 pm  

Co to tofu po grecku? 😉


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
30/11/2010 1:39 pm  

zupa pomidorowa z ryżem zamiast przecieru pomidorowego sok pomidorowy z chili, a na drugie ser camebert w panierce,ryż,szpinak,marchewka z groszkiem smacznego wszystkim:)


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
30/11/2010 1:50 pm  

Makaron z sosem pomidorowym i zupa szczawiowa.


OdpowiedzCytat
Emalia
świeżaczek
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2
30/11/2010 5:08 pm  

a tą zupę szczawiową to na samej wodzie ? ciekawe jak smakuje? Fajnych rzeczy można się dowiedzieć z waszego forum, ale z całym szacunkiem zotać wegetarnianem to równa się umrzeć z głodu.
Zółte sery zawerają podpuszczkę, jogurty koszenile, do produkcji cukru stosuje się tłuszcze zwierzęce, a produkcji wyrobów cukierniczych smalec wieprzowy. Żelatyna to mączka kostna z chrząstek zwierzęcych. Na każdym kroku coś odzwierzęcego. Uwielbiam zwierzęta nie zjadać na śniadanie, obiad i kolacje ale nie mam na to wpływu.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
30/11/2010 6:25 pm  

Na takie posty nie powinno się odpowiadać, ale może ta osoba ma akurat dobre intencje ;). Tylko jest niedoinformowana.

a tą zupę szczawiową to na samej wodzie ? ciekawe jak smakuje?

Każda zupa jest na wodzie, jak to zupa. Zupy wegetariańskie są robione na wywarze warzywnym - czy z włoszczyzny samej czy też z kostki lub jednocześnie z kostki i włoszczyzny. Dodajesz szczaw, ziemniaki, doprawiasz i jest zupa. Spróbuj a przekonasz się jak smakuje.

Fajnych rzeczy można się dowiedzieć z waszego forum, ale z całym szacunkiem zotać wegetarnianem to równa się umrzeć z głodu.

Wielu ludzi na tym forum jest na diecie wegetariańskiej, wegańskiej i żyją już ho ho lat. Ja sam jestem od ponad 2 lat na tej diecie i nie umarłem z głodu. Piszę tego posta, a więc to wystarczający dowód ;).

Zółte sery zawerają podpuszczkę - zawierają, lecz nie wszystkie tą złą czyli zwierzęcą. Producenci stosują podpuszczki mikrobiologiczne, które są ok dla wegetarian.

jogurty koszenile - tylko takie, które mają czerwone zabarwienie, ale też nie wszystkie, bo do niektórych producenci dodają sok z buraków. Trzeba patrzeć na skład przy jogurtach wiśniowych, truskawkowych? i malinowych.

do produkcji cukru stosuje się tłuszcze zwierzęce - tu chyba coś pomyliłaś, ale nie jestem pewien. Może ktoś inny wyjaśni.

a produkcji wyrobów cukierniczych smalec wieprzowy - zapewne. Jest taka różnorodność takich wyrobów, że można z niektórych zrezygnować i z głodu się nie umrze. Zawsze też wystarczy zakasać rękawy i upiec coś swojego. Najlepsze wyjście. Polecam ;).

Żelatyna to mączka kostna z chrząstek zwierzęcych - jest wegetariański odpowiednik żelatyny pod nazwą agar. Niczym nie ustępuje zwierzęcemu produktowi.

Na każdym kroku coś odzwierzęcego. - no nie wszędzie. Bez przesady.

Uwielbiam zwierzęta nie zjadać na śniadanie, obiad i kolacje ale nie mam na to wpływu - nie wykręcaj się. To nie komuna, że jesz co jest. Masz wpływ na to co jesz = Masz wybór.

[edytowane 30/11/2010 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
30/11/2010 6:32 pm  

bułek mnie się nawet nie chciało odpowiadać na tego posta 😀


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
30/11/2010 7:04 pm  

na wszystko w życiu mamy wpływ,tylko musimy umieć podejmować odpowiednie decyzje i nie zawsze iść drogą,którą idzie większość!


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
30/11/2010 7:30 pm  

tak, na wszystko w życiu mamy wpływ - taki sam wpływ, jaki na nasze decyzje ma wszystko w życiu.
Dziś 5 jaj na twardo + pajda rzeżuchy. Za chwile na kolację dwa zęby czosnku do gryzienia - na zapite będą dwa jogurty owocowe.


OdpowiedzCytat
Strona 184 / 280 Wstecz Następny
  
Praca