Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 192 / 280 Wstecz Następny
  RSS

StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
11/12/2010 4:10 pm  

Szymek, a tam też byłeś taki mądry?


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
11/12/2010 4:44 pm  

Ja tymczasem jadłam dziś gruz z fasoli czerwonej.
Tak, gruz. Miały być kotlety, ale rozwaliły się i właśnie ów gruz powstał - smaczny, myślę, że możnaby go było wykorzystać w jakimś sosie do makaronu, lecz następnym razem postaram się aby kotlety trzymaly się kupy a nie były w rozsypce.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
11/12/2010 7:23 pm  

Szymonie. Nie porownuj dania z cieciorki podanego w urozmaicony sposob do zjedzenia kilograma ziemniakow z tluszczem lub 7 jajek na twardo...
Wysuwanie tezy o rzekomym faszerowaniu mnie klamstwami zakrawa na manie przesladowcza ;> I nie zarzucaj mi prosze bezmyslnosci - na forum spedzam wiecej godzin niz Ty i mozesz miec pewnosc, ze Twoim postom przygladam sie z duza uwaga.
Przepraszam wszystkich za offtop, a Szymona prosze raz jeszcze o bardziej przemyslana aktywnosc na forum.

Wracajac do tematu: dzis weganskie sushi z awokado, papryka i ogorkiem. Duzo pracy ale radocha niezmierna:)

Wege Studio


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
12/12/2010 1:27 pm  

Może nie wiesz Adminu, ale nie każdy lubi lub ma możliwość tworzenia bogato urozmaiconych dań, a ja nieraz proponuję taką prostą alternatywę, i za każdym razem z czymś innym do wyboru. Może jeszcze wymyślisz limit, minimum od ilu składników ma się składać danie? Trzy wzwyż, bo dwa to za prosto? Oki, chyba założę swój oddzielny temat: "Co dziś na obiad (posiłki dla ludzi prostych i biedaków)".
Sory @ll za offtop, ale czasami to nieuniknione. Co do tematu dziś: krem sezamowy+ jogurt chudy+ miód lipowy, a do tej mikstury rzeżucha.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
13/12/2010 12:30 am  

Bigos z cukinii.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
13/12/2010 12:53 am  

Polenta z dodatkiem wędzonego tofu w grubej, chrupiącej panierce, ziemniaki, buraczki 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
13/12/2010 12:58 am  

Lily możesz podać przepis? Bo mam akurat wędzone tofu 🙂


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
13/12/2010 1:33 am  

Hmm, polentę gotuję na gęsto (tzn. szklanka kaszy kukurydzianej i szklanka lub półtorej wody), przyprawiam mocno (wege przyprawą Vega, pieprzem, ale można inaczej), do tego pół kostki startego tofu. Przekładam do prostokątnych pojemników - ma być warstwa ok. 1 cm. Zrobiłam wieczorem, żeby dobrze stężało przez noc. Przed obiadem pokroiłam i panierowałam podwójnie w jajku i bułce, trzeba dokładnie panierować, bo inaczej pryska. No i smażymy na oleju na złoto 😉 Tu miałam podobny przepis, tylko bez tofu (widzę, że dałam więcej wody, ale tofu "psuje" konsystencję, więc lepiej nie ryzykować, że się to potem rozpadnie) [url] http://zielonastrona.blogspot.com/2010/03/co-jedza-wegetarianie-czesc-6.html [/url]

Zrobię chyba na Wigilię, będzie udawać rybę 😉

[edytowane 12/12/2010 przez Lily]

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
13/12/2010 2:33 pm  

a u mnie na obiad kasza jaglana z kotletami z pieczarek 🙂 mniam


OdpowiedzCytat
AnnaBarbara
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 82
13/12/2010 5:24 pm  

Ponieważ chciałam wczoraj zrobić kotleciki szpinakowo-ryżowe, które się nie udały... To dzisiaj masa została zawinięta w tortillę razem z papryką, oliwkami, czerwoną fasolą i kukurydzą i wszystko polane ajwarem (produkcji mojego taty).
Wyszło bardzo dobre i bardzo proste 😉 nawet kolega (100% mięsożercy) zachwalał!


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
14/12/2010 11:06 am  

A ja dzisiaj robie gulasz ziemniaczany wklejony powyżej przez sunflower_ren 😛

Trawożerca


OdpowiedzCytat
sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
14/12/2010 7:02 pm  

A u mnie dzisiaj kasza (jęczmienna+gryczana) polana sosem pieczarkowym, kilka brukselek gotowanych na parze i surówka z marchewki z dodatkiem oleju lnianego.

[b] Blueberry [/b], jak wyszedł gulasz? Dla mnie to super przepis bo niby nic, ale pycha no i szybko się robi;]


OdpowiedzCytat
marta030978
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 308
14/12/2010 7:03 pm  

Placki ziemniaczane z dużą ilością czosnku z kefirem sokólskim


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
14/12/2010 7:06 pm  

Makaron żytni razowy z papryką, marchewką, cukinią, wędzonym tofu i dziobaczkami 😛

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
14/12/2010 7:54 pm  

Gulasz wyszedł super, tylko zamiast tych papryczek wymienionych w przepisie dałam zwykłą czerwoną paprykę, bo akurat taką miałam w lodówce.
Niebo w gębie 😛
Poleć coś jeszcze 🙂

Trawożerca


OdpowiedzCytat
Strona 192 / 280 Wstecz Następny
  
Praca