Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 23 / 280 Wstecz Następny
  RSS

Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
29/05/2008 10:12 pm  

O cykorii wiem tyle, co usłyszałam od wykładowcy na genetyce: jeśli jest przechowywana w ciemności i w temp. pokojowej to jest pyszota, jeżeli na świetle i/lub w chłodzie to robi się gorzka. Póki co, to cykorii nawet na oczy jeszcze nie widziałam 😉

A kalarepka pychota.

Ja dziś na zdrowo: brokuły(tak, zmusiłam się! obtoczone w ziołach nawet nie są złe), parę plasterków ziemniaka, ryż bązowy z siemieniem lnianym, a wszystko to bo od wczoraj mam parowar 😀 Siedziała w nim też marchewka, ale ją, to toleruję tylko w postaci surowej, tak więc na talerz jej nie zapraszałam. 😉

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
29/05/2008 11:41 pm  

fatty polecam brokuly w ciescie nalesnikowym, pychota! dzieki temu pokochalam brokuly i wrzeram je ze wszystkim co sie da 😀


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
30/05/2008 3:35 am  

Ostatnio bardzo lubię jeść cykorię. Tak mi smakuje, że wcinam ją jak królik marchewkę.
Czy Wy też dajecie do sałatek to warzywo ? 😎

Oczywiście, cykorię można było znaleźć w mojej lodówce przez całą zimę. Była podstawowym składnikiem codziennych surówek.W ten sposób przemycałam ją rodzinie. Ostatnio mam problem z jej kupnem. Ciekawie wygląda czerwona cykoria. 🙂


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
30/05/2008 4:01 am  

Czerwonej cykorii to nie widzialem ale białą to kupuję co tydzień na targu . Jest soczysta i chrupiąca i wcale nie taka gorzka . 😛

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Milunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 305
30/05/2008 5:05 pm  

Kotlety sojowe, młode ziemniaczki z koperkiem, surówka z młodej kapusty z marchewką, cebulka, ogromną ilością zieleniny i sezamem 🙂

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
30/05/2008 7:32 pm  

fasolka mung ze szpinaczkiem i ryżem basmati 😉 fasolkę mung bardzo szybko się przygotowuje, jak namoczyłam na noc to tyle samo czasu się gotowała co czerwona soczewica w połówkach 😉 i jest naprawdę dobra...

ja cykorię uwielbiam, mam ją nawet w dzisiejszej sałatce 😉 przepis na nią podawałam gdzieś wcześniej w tym temacie 😉

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
30/05/2008 9:26 pm  

soczewica z kotletami cieciorkowo-ziemniaczanymi. kotlety wedle przepisu Karoliny z wege-dzieciaka. a na sniadanie makaorn z warzywami (cebula, marchewka, cukinia, brokul wszystko posypane siemieniem lnianym i zmielonymi pestakmi z dyni.) mniam jutro sniadanie takie samo i albo kotlety warzywne ktore zrobilam dzisiaj z przepisu z puskzi albo kotlety ciecierkowe bo zostaly jeszcze 3 😉


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
30/05/2008 11:40 pm  

Ciemny ryż z gulaszem sojowym+ sałata strzępiata z sosikiem musztardowo-miodowym. Jutro na śniadanko upchnę coś do razowych tortilli, tylko nie bardzo wiem jak, bo jakieś takie małe mi sie kupiło.


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
31/05/2008 12:43 am  

nasz dzisiejszy obiad:
[url] [/url]


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
31/05/2008 1:28 am  

(...) kotletami cieciorkowo-ziemniaczanymi. kotlety wedle przepisu Karoliny z wege-dzieciaka.

gdzie? jak to się robi? Jam nie oblatana w innych forach.
Sprzątałam w spiżarni i "wykopałam" cieciorkę właśnie, zalałam wodą i teraz myszkuję w przepisach aby coś wyczarować, a to zabrzmialo rewelacyjnie.

Jaga, o jak pyszotnie 🙂

edit.
Pobuszowałam po wegedzieciaku i mam! Jutro tworzę kotleciska 😀

[edytowane 30/5/2008 przez Fatty]

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Gugu
 Gugu
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 25
31/05/2008 6:08 pm  

Dzis na obiad NIC .... jestem na diecie 😛
A tak na serio to zupke warzywna i tyle 🙂

miageta yozora no hoshi-tachi no hikari


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
31/05/2008 6:22 pm  

kotlety cieciorkowo-ziemniaczane 😎

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
31/05/2008 6:39 pm  

risotto z quinoi z warzywami-marchewką, buraczkiem, cebulką, brokułem i kalafiorem 😀 a na kolację-sorbet z kiwi i śmietanki sojowej 😉

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
31/05/2008 7:32 pm  

Pieczony pasztet z brązowej soczewicy z pieczarkami, marchewką, czosnkiem, itp, brązowy makaron, cukinia zapiekana z ziołami z sosikiem pomidorowym +sałata z ogórem, pomidorem i oliwkami. (Tak sobie teraz pomyślałam, że może za duzo szczęścia na raz 😮 )
Natashko, a co to jest quinoi???
P.S. Czy masz już troszkę lepszy humorek? Nie zdążyłam Cię wtedy uścisnąć w marudniku, więc czynię to teraz, robiąc maleńki offtopik;-)


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
31/05/2008 7:36 pm  

Dzisiaj skromnie - spagetti pełnoziarniste ze szpinakiem;
Na kolacje i śniadania kilka dni pod rząd pasta soczewicowo-sojowa z warzywami 😉

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Strona 23 / 280 Wstecz Następny
  
Praca