Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 250 / 280 Wstecz Następny
  RSS

morusek
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 49
29/10/2012 7:45 pm  

U mnie dzisiaj pikantna zupka pomidorowa z dodatkiem ostrej papryczki i do tego makaron pełnoziarnisty 🙂


OdpowiedzCytat
vegesmile
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 224
30/10/2012 6:25 pm  

Mnie dzisiaj ogarnia jakaś nostalgia więc będą po prostu kotlety sojowe z ryżem i kapustą pekińską 😉 Ale wczorajszym obiadem pochwalić się można - naleśniki ze szpinakiem i serem! Kurczę... pycha! 🙂 Obejrzeć oczywiście można na vegestrefie 🙂

jestem lewakiem.


OdpowiedzCytat
kikimora
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 189
05/11/2012 7:51 pm  

Dzisiaj prosto: Pęczak, kotlety sojowe z naturalną przyprawą do Grilla, panierowane w bułce tartej, otrębach i mielonym siemieniu, upieczone bez tłuszczu. Do tego surówka marchewkowa i duszone warzywka. Niby nic, ale smakowało mi to strasznie.A ostatnio uczyniłam zarąbistą zupę krem z brukselki i groszku, z zieloną pastą curry, mlekiem kokosowym, koperkiem, no po prostu cud nad cudami, ideał zupy ^^ [img=400x300] [/img]


OdpowiedzCytat
morusek
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 49
18/11/2012 2:45 am  

Dziś pyszna zupka pomidorowa z makaronem 🙂


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
26/11/2012 12:05 am  

kikimora, pikne rzeczy na blogu 🙂

U mnie dzisiaj kotlety tzw resztkowe:

[img=400x315] [/img]

Z gołąbków pozostał ryż z cebulką, z obiadu ugotowane ziemniaki- ukuciałam to razem, mocno przyprawiłam, dodałam jajko bo kiedyś coś podobnego robiłam bezjajecznie i sie rozpaprało. Obtoczyłam w sezamie i patelnia 😉
Smacznie i sycąco 😀

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
OlaS
 OlaS
rozmówca
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 75
26/11/2012 2:27 pm  

A u mnie dziś kotleciki z ryżu i grochu 😉


OdpowiedzCytat
kikimora
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 189
26/11/2012 9:54 pm  

Fatka, miło mi 😎
Takie resztkowe kotlety często są najsmaczniejsze... i nie do powtórzenia 😀

Dzisiaj klasyczna jarzynówka bezziemniakowa (z marchewką, pietruszką, kalafiorem, brukselką i groszkiem) a na drugie resztka wczorajszej pizzy odgrzana w piekarniku.

I przy okazji: ma ktoś patent na wykorzystanie płatków drożdżowych na pizzy? Można je tak po prostu sypnąć, czy może trzeba najpierw z nich zrobić jakiś sos?


OdpowiedzCytat
firaga
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 32
19/12/2012 11:35 pm  

Coś w rodzaju ratatouille - udusiłam w garze pokrojoną cukinię, paprykę, cebulę i cieciorkę i dodałam koncentrat. Zjadliwe.

Punkt Zapalny - recenzje płyt, relacje z koncertów, felietony, lifestyle, proza własna i biadolenie o niczym.


OdpowiedzCytat
vegesmile
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 224
05/01/2013 8:47 pm  

Wczoraj nas z mamą naszło na "luksusy", więc były tortellini ze szpinakiem i ricottą w sosie pieczarkowym 🙂  Ale dzisiejszy obiad, choć w dzisiejszych czasach nie kojarzony z luksusem, przebił te tortellini, że aż niech się schowają! Po ponad 6 latach wegetarianizmu w końcu sobie zrobiłam bigos! No normalnie, byłam w siódmym niebie jak go jadłam, nawet nie pamiętałam, żebym go tak kiedyś lubiła :D[img=400x300] [/img]

jestem lewakiem.


OdpowiedzCytat
Kamiiru
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 41
06/01/2013 4:52 pm  

Dziś przygotowałem sobie coś w rodzaju calzone, ale ciasto było bez drożdży. Do tego pyszny szpinakowy farsz z odrobinką brokuł... W sumie dosyć szybkie danie i bardzo smaczne.


OdpowiedzCytat
OlaS
 OlaS
rozmówca
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 75
06/01/2013 5:22 pm  

😉 A ja z lenistwa (ta pogoda....) na szybko przygotowałam do ziemniaczków zwykłe kotlety sojowe (ala schabowe).


OdpowiedzCytat
asik_milejow
początkujący
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 5
06/01/2013 6:43 pm  

Ja wykorzystałam ostatnią 🙁 dynię i zrobiłam zupę-krem, a na drugie gulasz z kostki sojowej i fasolki szparagowej z kaszą.


OdpowiedzCytat
OlaS
 OlaS
rozmówca
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 75
08/01/2013 1:56 pm  

Ja na dziś zaplanowałam grochówkę-groch już udało mi się q... przypalić 😡


OdpowiedzCytat
kikimora
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 189
08/01/2013 11:38 pm  

Pomidorówa z pęczakiem i soczewicą, podana z oliwą, tabasco i pietruszką. Genialna na mrozy.
A wege bigos jest pycha 🙂


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
09/01/2013 12:19 am  

Ja dzisiaj na szybko, cieciorkę z puszki hopsia do gara z cebulką, papryką i sosem pomidorowym(z koncentratu)+ prażony na patelni sezam- cholercia, jakze to podkręciło smak 😀

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Strona 250 / 280 Wstecz Następny
  
Praca