Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 26 / 280 Wstecz Następny
  RSS

JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
09/06/2008 3:34 pm  

a u nas dziś wyłamanie z pyszno-zdrowych obiadków i zamawiamy pizze 😛


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
09/06/2008 5:50 pm  

na sniadanie krem z burakow, ziemniakow i marchewki, a na obiad zupka cebula, marchewka, kalafior kukurydza, ziemniaki, brokul.koper mniam 😀

[edytowane 9/6/2008 przez Wege-Aneta]

[edytowane 9/6/2008 przez Wege-Aneta]


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
10/06/2008 1:32 am  

na śniadanie: "chleb litewski" z masłem, ogórkiem, herbatka owocowa;
na obiad: krupnik [url] http://www.puszka.pl/przepis/423-krupnik.html[/url]
(szczerze polecam - często wracam do tego przepisu, po prostu bomba :D)
na kolacje: kilka wafli ryżowych; herbatka z pokrzywy

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
10/06/2008 2:20 am  

Wyprodukowany z białek grzybowych, konsystencą przypomina kurczaka. Ma niską zawartość tłuszczu i dużo błonnika oraz białka najwyższej jakości. Na rynku dostępne są :mrożony quorn w kawałkach, quorn mielony i [u]gotowe produkty z quorn ( to chyba to Rubio miałaś na myśli ? [/u] Można go smażyć w woku, na patelni , grillować a także dodawać m.in. do kanapek i sałatek.Przed przyrządzeniem całe kawałki najlepiej namoczyć w marynacie.

Ayno kochana! Piszę z doskoku, bo na dole robi mi sie bigosik. Masz, jak podejrzewam, 100% racji jeśl;i chodzi o quorn produkowany z mykoprotein. Szkoda, że niektore firmy wykorzystuja tę nazwę do promocji własnych towarów, w których składzie baaardzo często występuje białko jaja kurzego. Ale nic to! Nie damy się! Dzięki za informację i ściskam serdecznie i zielono (jak to w czerwcu 😎 )

[edytowane 9/6/2008 przez rubia]


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
10/06/2008 3:36 am  

Rubio ! również ściskam , życzę smacznego. 🙂
Jeśli kiedyś wypróbujesz te kostki to daj znać czy smakowało. :red:

U mnie dzisiaj była kasza jaglana z soją w sosie pomidorowym, kalafior. muszę przyznać , lepiej smakowałoby z ryżem , no i surówka z mieszanych sałat. 😛


OdpowiedzCytat
carolinee
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 61
11/06/2008 3:25 am  

dzisiaj była pizza vegetariana:D i wczoraj też jakoś tak się złozyło, a jutro z racji, zę wrócę później do domu jakies kanapki będą czy bułka sucha 😀 albo bułka słodka:)


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
13/06/2008 12:23 am  

na sniadanie http://www.puszka.pl/przepis/2344-risotto_wojtka.html

na obiad zupa z kalafiora oimidorow z puszki, avocado cebula cukinia,


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
13/06/2008 1:35 am  

[img] C:\\Documents and Settings\\User\\Pulpit\\dzioppa\\Obiad.jpg [/img] 😉 Jakby ktos nie mógł dopatrzeć -kasza jeczmienna z ugotowana marchewka i groszkiem, surowka z ogorka, wszystko posypane uprazonymi ziarnami siemienia i sezamu 🙂

[edytowane 12/6/2008 przez Włochata21]

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
13/06/2008 5:46 pm  

Włochata wklej jeszcze rwz zdjęcie- nie potrafię go otworzyć. Chyba, że to tylko ja mam taki problem.
A u nas będzie dziś podobny obiad do Twojego:kasza jęczmienna, surówka z ogórka+cebula+duużo koperku i do tego brokuł


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
13/06/2008 7:44 pm  

Włochata coś źle zrobiła z tym zdjęciem bo powinno się od razu wyświetlić w poście.

Może ktoś z Was mi doradzi. Kupiłem szparagi na targu (takie grube , zielone patyczki ).
Polecono mi ugotować je w osolonej wodzie. Może wiecie jak je przyrządzić i jakie przyprawy dodać żeby były smaczne ? 😛

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
13/06/2008 8:39 pm  

Dziś lekko i słodko. Zmiksowałam ćwierć szklanki mleka sojowego, zielonego grejpfruta, dwie garści truskawek, rodzynki, otręby, słonecznik i siemię lniane. Połowę kalorii z tego dania spaliłam próbując wessać je przez słomkę 🙂

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
13/06/2008 8:43 pm  

kotlety z soji i kaszki owsianej + zapiekanka z brokułów i pieczarek 😉

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
13/06/2008 9:11 pm  

Kasza gryczana z masłem i pieczarkami, surówka z marchewki, selera i kalarepki.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
13/06/2008 9:15 pm  

...Kupiłem szparagi na targu (takie grube , zielone patyczki ).
Polecono mi ugotować je w osolonej wodzie. Może wiecie jak je przyrządzić i jakie przyprawy dodać żeby były smaczne ? 😛

Ja z białych szparagów , najczęściej robię zupę-krem. Zielone szparagi gotują się krócej.Najlepiej odciąć im główki , odłożyć a zdrewniałe ,twarde części wyrzucić. Obrać łodyżki,pokroić i wrzucić na wrzątek z cukrem lub solą.Gotować ok. 5 min.po czym dorzucić główki na 1 min; odcedzić.Polać marynatą zrobioną z oleju,soku z cytryny ,musztardy,octu,pieprzu,posypać rzeżuchą lub szczypiorkiem. Dobrze smakuje z grzankami. Niektórzy po prostu polewają szparagi stopionym masłem i bułką tartą. Ja nie używam masła...Są tak delikatne że nie potrzebują intensywnych przypraw. 🙂

Ja dzisiaj jadłam marynowane w sosie sojowym ,potem oprószone mąką i usmażone tofu. Do tego surówka z kap. pekińskiej ,marchewki, selera, zielonego groszku i cebulki.


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
13/06/2008 9:41 pm  

Dzięki Aniu za przepis.
Ja też nie używam masła więc zrobię szparagi z marynatą zrobioną z oleju, soku z cytryny i pieprzu. Dobrze ,że mam własny szczypior to będę miał czym posypać.
Ugotuję sobie do nich kaszy jaglanej. Myślę, że danie będzie pychotka 😛

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Strona 26 / 280 Wstecz Następny
  
Praca