Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 268 / 280 Wstecz Następny
  RSS

hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
20/02/2014 2:14 am  

Ziemniaki z kiełkami- "egzotyczne" połączenie, ale może spróbuję 😉 .

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Lotus
forumowicz
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 22
23/02/2014 5:26 pm  

Burgery z soczewicy


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
24/02/2014 12:35 am  

Kotlet owsiany (pieczony, a następnie odgrzany na parze z koncentratem pomidorowym, ale jeszcze lepszy smażony), buraki, warzywa z pary.

[edytowane 23/2/2014 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Lotus
forumowicz
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 22
24/02/2014 3:09 pm  

Kotlet owsiany (pieczony, a następnie odgrzany na parze z koncentratem pomidorowym, ale jeszcze lepszy smażony), buraki, warzywa z pary.

[edytowane 23/2/2014 od hipiska]

Hipiska co oddajesz do kotletu owsianego?


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
24/02/2014 9:16 pm  

Kotlet owsiany (pieczony, a następnie odgrzany na parze z koncentratem pomidorowym, ale jeszcze lepszy smażony), buraki, warzywa z pary.

[edytowane 23/2/2014 od hipiska]

Czyli jednak kuchnia dietetyczna 😉

U mnie lazania pomidorowa i sałata z wędzonym tofu i ogórkiem kiszonym.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
25/02/2014 1:13 am  

Kotlet owsiany, czyli po prostu zaparzone płatki owsiane z mąką owsianą, olejem/masłem i przyprawami, można też dodać tofu, fasolę czy co przyjdzie do głowy.

Lily, dlaczego kuchnia dietetyczna? Wydaje mi się, że jest to nie mniej energetyczne od kasz czy strączkowych.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Lotus
forumowicz
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 22
25/02/2014 2:14 pm  

Dzięki hipiska,

U mnie dziś zupa warzywna


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
26/02/2014 1:27 am  

Nie napisałam jeszcze, że płatki, których do tego używałam są rozdrobnione, kupowałam akurat SYMBIO, napisane na nich było "górskie", wydaje mi się, że takie w całości zdecydowanie gorzej by się do tego nadawały.

Zresztą tradycyjna owsianka też wydaje mi się na takich lepsza, ma taką fajną budyniową konsystencje (oczywiście jeśli się chwilkę pogotuje).

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Ervisha
rozmówca
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 81
26/02/2014 4:43 pm  

Sałatka na ciepło z tortellini z węzonym tofu


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
26/02/2014 7:52 pm  

Kluski śląskie z sosem, surówka z kiszonej kapusty i marchewka na parze.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Ervisha
rozmówca
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 81
04/03/2014 9:23 pm  

Macie pomysły na dodatki do vege hod dogów? Lepiej sprawdzi się kapusta pekińska czy sałata lodowa?


OdpowiedzCytat
kikimora
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 189
04/03/2014 9:45 pm  

Do hot dogów osobiście dodaję paseczki papryki i piórka z cebuli, ale sałata lodowa też powinna dać radę.

Dzisiaj gulasz indyjski z grochu, pekinki, fasolki szparagowej, przypalonej cebulki, doprawiony koncentratem pomidorowym, kuminem, anyżem, kminkiem, tandoori masala, kurkumą... i nie pamiętam czym jeszcze, ale efekt kopie tyłki


OdpowiedzCytat
Ervisha
rozmówca
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 81
05/03/2014 4:45 pm  

Dziękuję


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
11/03/2014 4:39 pm  

zupa pieczarkowa
razowe świderki z kiszoną kapustą


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
11/03/2014 4:50 pm  

U mnie chyba musi być jałowo, bo brzuch obolały. Ryżu nie ma, więc chyba ugotuję, a w zasadzie rozgotuje kaszę jaglaną, będzie lżej strawna. Do tego chyba tylko marchewka i oliwa, nie wiem czy mój żołądek przeżyłby dzisiaj jakiekolwiek strączkowe lub warzywa typu kapusta, brukselka, brokuł (a które kuszą mnie z lodówki 😉 ).

Później może zrobię sobie budyń czekoladowy, kakao i skrobia ziemniaczana ponoć trochę pomagają przy biegunkach.

Na kolację zjem bułkę, ale chyba nie z żółtym serem, bo to za ciężko, może z bezsmakowym tofu naturalnym (ostatnio najczęściej dodaje do niego tahini, ale dzisiaj też mogłoby mi to spotęgować ból brzucha)....

Poza tym stres, także jest pięknie 🙁 ;).

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Strona 268 / 280 Wstecz Następny
  
Praca