Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 28 / 280 Wstecz Następny
  RSS

An_Rogozinska
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 40
17/06/2008 5:41 pm  

🙂 u mnie dziś makaron razowy z orzechami. Do tego kalafiorek... 😛


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
17/06/2008 6:35 pm  

A ja swojską ogórkową 😛


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
17/06/2008 8:00 pm  

Kapuśniak. Taki kwach wyszedł, że musiałam rozcieńczać 😛

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
17/06/2008 9:58 pm  

Wegańskie hamburgery czyli kotlety owsiane, majonez sojowy, sałata, pomidor,ogórek i odrobina cebulki zamknięte w pełnoziarnistej bułce. Pyszotnie 🙂

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
18/06/2008 7:39 pm  

Soczewica po pakistańsku :love:

Przepis z puszki.pl oczywiście :thumbsup:


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
18/06/2008 8:06 pm  

wczoraj jadłam risotto z quinoa-czyli ziarenka quinoa (w sklepach ze zdrową żywnością są, niezbyt tanie ale na długo starczają 🙂 ) z warzywami i marchewka w liściach glonu kombu do którego wreszcie udało mi się przekonać 😉 oba przepisy mam zamiar wstawić do naszej forumowej książki kucharskiej razem z fotkami potraw 😉

a dzisiaj dla odmiany flaki sojowe, bo mama powiedziała że ma ochote na flaki sojowe i żebym jej zrobiła XD a do tego dwie surówki, obie z cykorii 😉

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
18/06/2008 11:00 pm  

obiadu nie bylo, caly dzien truskaweczki;) a na wieczor upieklam ciasto truskawkowo-rabarbarowe (bez jaj, mleka, cukru itp) mniam!

[edytowane 18/6/2008 przez Włochata21]

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
18/06/2008 11:38 pm  

kotlety z selera, kasza jęczmienna i duuużo surówki z kapusty pekińskiej i koperku(ponad kilogram na 2 osoby...jedliśmy chyba z pól godziny :rotfl: )


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
19/06/2008 12:20 am  

Jaga, domyślam się, że ponad kilogram wszystkiego razem, a nie samego KOPERKU :rotfl: U mnie dziś bez obiadu- tzn. mąż odgrzał sobie resztę wczorajszego, a ja nie jestem glodna (może potem spreparuję sałatkę z kuskusem na jutro do pracy)
Jutro kasza gryczana z jakimś sosikiem na bazie pomidorowego lub coś innego na szybko (znowu przymusowe nadgodziny 😡 ). Aha, Jaguś! Jeśli chodzi o zastępowanie masła (to z innego wątku): ostatnio zrobiłam pastę soczewicową z kaparami, oliwkami, czosnkiem i pietruchą (wariacje nt. tej z Puszki)- pycha!!! 🙂 🙂 🙂

[edytowane 18/6/2008 przez rubia]


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
19/06/2008 2:28 am  

[b] Włochata[/b] czy możesz podać przepis na to wegańskie ciasto z truskawkami ? 🙂 Mam ochotę coś upichcić.
Dzisiaj była obiadokolacja: kasza gryczana do tego podsmażone pieczarki z włoszczyzną w sosie no i surówka z pomidorów , ogórka i cebulki 😀


OdpowiedzCytat
pijanaxpowietrzem
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 105
20/06/2008 12:29 am  

No cóż... Doszło do tego, że sobie teraz sama gotuję(potem mi mama często podjada, chyba dobrze pichcę XD), mimo, że jestem tylko malutką trzynastolatką. Ok, co dziś sobie zrobiłam na obiad:
Makaron pełnoziarnisty penne z tofu usmażonym z pomidorami i przyprawionym curry, papryką ostrą i bazylią. Polecam. Tylko tofu lepiej żeby było kupne, a nie robione, bo będzie kwaskowate za bardzo.

Watashi wa Monió desu.


OdpowiedzCytat
Andros
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 363
20/06/2008 12:48 am  

ja dzisiaj pospolicie, młode kartofelki z koperkiem, sałata i do tego gotowana marchewka z groszkiem, wszystko oprócz ziemniaków (bo jeszcze za małe) mam ze swojego ogródka 😛
wczoraj sobie za to dogadzałem moja ukochana lasagnią ze szpinakiem mmmm...


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
20/06/2008 12:58 am  

Mój pierwszy własny barszcz 🙂

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
20/06/2008 1:47 am  

bez obiadu :(( zakończenie roku szkolnego było w porze mojego posiłku więc nie było jak zjeść 😉 za to na kolację: wegańskie naleśniki z sosem świętojańskim czyli margaryna planta z mlekiem sojowym i z mączką z chleba świętojańskiego 😉 na jutro jeszcze zostały naleśniki więc będą pewnie warzywne krokiety 😛 chyba że mi mama wszystkie naleśniki zje :rotfl:

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
Megana
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 5
20/06/2008 2:24 am  

Nie miałam zdrowia czytać wszystkich stron tematu, wiec może ktoś już napisał, że do strugania warzyw na wiórki najlepsza jest przystawka do maszynki do mielenia. Oszczędza czas i palce.
Dziś przelecialam tą maszyną kalarepkę, trzy marchewki, trzy cukinie, posiekałam ręcznie pora, podsmażyłam, a potem udusiłam z odrobiną wody, zagęściłam mąką, doprawiłam dużą ilością bazylii i tymianku; do tego kasza jęczmienna dochodzi pod kołderką.
To na jutro, dziś był makaron z sosem pomidorowym z granulatem sojowym.
Poza tym witam 🙂
I jeśli mogę uczynić uwagę ogólniejszą, to podziwiam zapał niektórych i pomysłowość w gotowaniu. A także zazdroszczę niektórym możliwości faszerowania papryki w marcu... Postanowiłam w tym roku zamrozić nie tylko paprykę krojoną i podduszoną, ale też całe połówki. Czy to ma szansę się udać?


OdpowiedzCytat
Strona 28 / 280 Wstecz Następny
  
Praca