Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 32 / 280 Wstecz Następny
  RSS

bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
29/06/2008 12:19 am  

można by jeszcze zaserwować ziemniaki z koprem + paprykowe trio 🙂 [ czerwona, zielona, zółta papryka, 2 puszki tunczyka, jajko, przyprawy ]

Troche tuńczyk do całości nie pasuje, no chyba że miałeś na myśli tuńczyka z soi 😉

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
13Explode13
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 26
29/06/2008 2:31 am  

można by jeszcze zaserwować ziemniaki z koprem + paprykowe trio 🙂 [ czerwona, zielona, zółta papryka, 2 puszki tunczyka, jajko, przyprawy ]

Troche tuńczyk do całości nie pasuje, no chyba że miałeś na myśli tuńczyka z soi 😉

😉

[edytowane 28/6/2008 przez 13Explode13]

13Explode13


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
29/06/2008 2:41 am  

Zdążyłam przeczytać i śmiem się nie zgodzić 🙂

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
29/06/2008 6:10 pm  

Obiad upichcony wspólnymi siłami z Osobistym. On: duszone warzywa (ziemniaki, kalafior, papryka, marchewka, pomidor, oliwki) z kuminem, kurkumą, imbirem, chilli i czarnym pieprzem, a ja w tym czasie ugotowałam brązową soczewicę, którą potem jeszcze chwilę zapiekłam z czosnkiem, suszonymi pomidorami w oliwie i czarnym pieprzem. Na koniec skropiłam odrobiną soku z cytryny. Mniam! A resztę soczewicy wsadzę jutro do kanapek 😀 😀 😀


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
29/06/2008 7:42 pm  

Dzisiaj na obiad próbowałem kotlety sojowe z marynatą [b]sylv[/b] ([url] http://wegetarianie.pl/modules.php?op=modload&name=XFor um&file=viewthread&tid=93#pid[/url]) na grillu. Polecam wszystkim :). Do tego pomidorki z cebulką i pieprzem, kasza jaglana (troche sie rozgotowała:/).

[edytowane 29/6/2008 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
velvet
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 257
30/06/2008 10:13 pm  

Na chwileczkę tylko jestem, ale napisze co dziś było u mnie na obiad.
'Rosół' warzywny z makaronem, krokiety z naleśników, z farszem grzybowo-ziemniaczanym, do tego sosik grzybowy, młode ziemniaczki i mizeria.
Zapał do gotowania mam ostatnio duży, bo mam na własność kochaną kuchnie! Tylko wege wiedzą ile to znaczy dla nas 🙂
Kochani powiedzcie mi jak okiełznać kotlety sojowe, jakieś takie bez smaku...

velvet


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
30/06/2008 11:04 pm  

Kochani powiedzcie mi jak okiełznać kotlety sojowe, jakieś takie bez smaku...

Przygotuj bulion wegetariański we wrzątku(najlepiej z kostki, chyba że chce Ci się gotować warzywa - jak tak to włoszczyzna, kapkę oleju, jakieś liście laurowe, ziele angielskie itp).
Moczysz kotlety sojowe(można podgotować), jak będą miękkie (odsączasz - na durszlaku), wyjmujesz, obtaczasz w bułce tartej i smażysz na oleju. Jak jesz jajka to możesz najpierw obtoczyć w jajku rozbełtanym a potem w bułce.
Do tego ziemniory z koperkiem, jakaś sałatka i obiad jak znalazł.

Inny sposób to marynata sylv:
http://wegetarianie.pl/modules.php?op=modload&name=XForum&file=viewthread&tid=93#pid
Również bardzo dobre. Na grilla albo na patelnię. 🙂

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
-Frida-
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 14
30/06/2008 11:24 pm  

Ja dzisiaj przygotowalam zupe miso z serkiem tofu i ze swierzym szpinakiem. Pycha, nawet moja niewegetarianska druga polowa byla zachwycona.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
30/06/2008 11:42 pm  

Kasza jaglana z warzywami: cebulka , papryka , kabaczek, marchewka ,czosnek, zielenina, przyprawy. Robiłam to w podobny sposób jak risotto- po raz pierwszy w takim zestawieniu- czysta improwizacja. 🙂


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
01/07/2008 12:52 am  

Zupa warzywna zdominowana przez kalafior (resztka z wczoraj), kasza gryczana z mocno naziołowanymi kotletami sojowymi+ sałata z ogórkiem, pomidorkiem i oliwkami. Prawie wszystko przyrządzone z poweekendowych resztek 🙂 🙂 🙂


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
01/07/2008 1:01 am  

dzisiaj obiad jak się patrzy (a jak się nie patrzy to też dobry ^^): kotlety z orkiszu i cukini, ciecierzyca z sosem z garam masala (indyjska przyprawa), przecierem pomidorowym i świerzym imbirem cykoria polana olejem lnianym z orzechami 😉 tak się nażarłam że potem ruszyć się nie mogłam XD ale było PYCHA 😉

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
01/07/2008 1:07 am  

Obiad wymyslony przez moja mamę,świeżo upieczoną wegetariankę (od wczorajszego poranka:) )

Kotlety z ryżu,z dodatkiem sera feta i zielonej cebulki,a do tego sałatka (każdy sobie zrobiła jaką chciał). Pycha:)

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
01/07/2008 8:04 pm  

i ja se dzisiaj dogodziłam ^^ wczoajsze kotlety orkiszowe, warzywna surówka z olejem lnianym, groch w sosie pomidorowym i wszystko doprawione dużą ilością ziół 😉

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
velvet
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 257
01/07/2008 9:52 pm  

Bułek taki przepis to ja znam, tylko ciagle mi czegoś brakuje w tych kotletach... wiesz jak to baby, muszą znalesc dziure w całym... 🙂

velvet


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
03/07/2008 6:59 pm  

wiesz jak to baby, muszą znalesc dziure w całym... 🙂

Jeśli tak to nic nie poradzę ;). Chcociaż jak znajde jakiś fajny sprawdzony przepis na sojowe kotlety to podam, a nóż widelec trafię w Twój gust :).

Dzisiaj na obiad: Kotlety z płatów owsianych (wspomniane płatki owsiane, kasza gryczana, cebulka, koperek, pieczarki, czosnek), cukinia usmażona na rumiano, sos jogurtowy (jogurt, czosnek, koperek, przyprawy).

[edytowane 3/7/2008 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Strona 32 / 280 Wstecz Następny
  
Praca