Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 49 / 280 Wstecz Następny
  RSS

hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
03/08/2008 7:38 pm  

Obiad przede mna , tzn.za jakies pol godziny 🙂
A bedie to:
krokiet z kapusta i grzybami polany sosem pieczarkowym(krokiet z maki razowej, ale bulka tarta zwykla 😉 )
buraczki
kalfior
surowka z kapusty pekinskiej

Zycze tym, ktorzy jeszce obiadu nie jedli SMACZNEGO 😛

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
03/08/2008 8:11 pm  

W piątek i w sobotę: gotowane warzywa (ziemniaki, fasolka szparagowa, buraki [starte] i marchewka). Wszystko bez soli.
Dzisiaj: naleśniki z musem jabłkowym (bez grama cukru):)

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
03/08/2008 10:34 pm  

ja dzisiaj stworzyłam kotlety z fasolki flażoletki i płatków błyskawicznych 😀


OdpowiedzCytat
ewelinkia
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2
03/08/2008 11:30 pm  

a ja dzis nie mialam czasu na objadek no i w ogole nie chcialo mi sie robic nic wyjatkowego wiec zrobilam salatke z pomidorkiem , salatka ,serkiem i smietana 🙂 pycha. wedlog mnie.
Jestem wegetarianem od paru miesiecy i idzie mi lepiej niz myslalam , z checia przejde na weganizm ale wszystko w swoim czasie. 🙂

Ewelinkia


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
03/08/2008 11:34 pm  

fasolki flażoletki
a co to jest fasolencjo bo pierwszy raz słyszę?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
03/08/2008 11:37 pm  

to jest taka mała fasolka, taka jasnokremowa, szybko się gotuje i jest b. smaczna, ale nigdzie poza supermarketami jej nie widziałam 🙁


OdpowiedzCytat
marta030978
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 308
04/08/2008 1:54 am  

🙂 a ja dziś jadłam obiadek w mieście. Dziś umówiłam się z mamą i obiad zjadłyśmy w mieście. Pochodzę z Wrocławia, więc zjadłam obiadek we wrocławskiej Vedze- jadłam naleśniki- nigdzie nie podaja lepszych- na cieniutkim cieście z prawdziwymi jabłkami- (nie żadne marmolady) z cynamonem i jedem nalesnik z białym serkiem z rosdzynkami i wszystko to polane truskawkami..pycha :thumbup:


OdpowiedzCytat
marta030978
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 308
04/08/2008 12:58 pm  

🙂 Dziś gotuje moja mama- zapowiedziała barszcz ukraiński. Ja to mam szczęście, bo nigdy nie mialam z moja mamą problemu. Od kiedy pamiętam gotowała wegetariańskie jedzonko, zupy tylko i wyłącznie na kostce warzywnej, sama wyszukiwała jakieś kostki warzywne bez glutiaminianu sodu.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
04/08/2008 3:25 pm  

W piątek i w sobotę: gotowane warzywa (ziemniaki, fasolka szparagowa, buraki [starte] i marchewka). Wszystko bez soli.
Dzisiaj: naleśniki z musem jabłkowym (bez grama cukru):)

Cukier wiadomo biała śmierć i sól tez szkodliwa to słyszałam .
Ale co mają w sobie szkodliwego to nie mam ciotkę pielęgniarkę, która tak mówi nie używa octu jak już to jabłkowy ,cukru i soli .
Dlaczego są szkodliwe?
może mi ktoś wyjaśnić?
I cóż cukrem trzcinowym ,fruktoza solą morską te są zdrowe?
Czy nie soląc nie nabawimy się braku jodu?

U mnie dziś na obiad planuję zapiekankę z cukinii,pomidorów ,sera topionego, kaszy .
Jeszce nie wiem jakiej i humusu.
Do tego zdało by się coś na surowo zjeść więc może jakaś marchewka z jabłkiem czy coś.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
04/08/2008 5:30 pm  

Nadziewana cukinia w wykonaniu Patuśka jest genialna nie sądzicie?- mogę prosić o przepis Patrycjo? Mam cukinie w ogrodzie, poczekam tylko na maliny i będe mogła działać.
U mnie będzie dziś nadziewana papryka- jeszcze nie wiem czym.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
04/08/2008 6:18 pm  

U mnie dziś będzie danie wegańskie ( choć weganką nie jestem 😉 ) :
gulasz fasolowy
kasza pęczak z zasmażką z cebuli, posypana pestkami dyni i słonecznika
sałatka z pomidora i kukurydzy
buraczki
kapusta kiszona

a do picia kompot wiśniowy 🙂

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
04/08/2008 7:20 pm  

Kasza kuskus , zielona fasolka szparagowa , sałatka z pomidorów i cebulki.
Wszystko zrobiło mi się błyskawicznie , mam teraz więcej wolnego czasu. 🙂


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
04/08/2008 7:24 pm  

Nadziewana cukinia w wykonaniu Patuśka jest genialna nie sądzicie?- mogę prosić o przepis Patrycjo? Mam cukinie w ogrodzie, poczekam tylko na maliny i będe mogła działać.
U mnie będzie dziś nadziewana papryka- jeszcze nie wiem czym.

Bardzo prosty przepis ,aż jestem zaskoczona ,że ci się spodobał
a więc: malinki zmieszane z fasolką szparagową i gotowaną kaszą gryczaną .
Oczywiście możesz dodać jakichś przypraw i zrobić sosik kokosowy mi by z takim smakowało albo zapiec żółtym serem.Albo zalać sosem sojowym.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
04/08/2008 7:36 pm  

Bardzo prosty przepis ,aż jestem zaskoczona ,że ci się spodobał

Jakoś mnie nie przekonuje połączenie malin z fasolką szparagową i kaszą gryczaną jako nadzienie do cukinii.
Ja cukinię najbardziej lubię podsmażoną na patelni z dodatkiem czosnku. Do tego obowiązkowo makaron. 😀


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
05/08/2008 11:16 am  

Dziwnie to brzmi ,ale akurat miałam to pod ręką i jak dla mnie wyszła smaczna mieszanka.
Twój przepis Lily również spróbuje tak dużo mam tej cukinii muszę w końcu zacząć robić przetwory na zimę.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Strona 49 / 280 Wstecz Następny
  
Praca