Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

negatywne skutki herbaty  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  RSS

Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
23/05/2008 8:08 pm  

20 herbat 😮 😮 😮 ja max 2-4 dziennie i to tez nie zawsze czasem wcale nie piję, dziennie pije herbatke z pokrzywy (rankiem jak wstane) reszta herbatki owocowe (malinowa itp) ale mysle ze nawet najmniejsze picice herbaty moze miec wplyw negatywnie na metabolizm ale to tylko moja opinia 😀 aha zapomnialam o er-mate 😀 jesli mozna to zaliczyc do herbaty

[edytowane 23/5/2008 przez Wege-Aneta]

[edytowane 23/5/2008 przez Wege-Aneta]


OdpowiedzCytat
An_Rogozinska
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 40
23/05/2008 8:17 pm  

🙂 Ja też lubię od czasu do czasu wypić dobrą herbatkę: Yerba mate, Roibosa no i białą... 😛 Ale żeby w taakich ilościach, to nie... 😮


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
23/05/2008 11:02 pm  

Wie ktoś ile napar z jednej torebki(2g) zawiera żelaza?

Niestety nie wiem ile jest w naparze pokrzywy ale za to w herbatce Rooibos w jednej filiżance jest 0,07 mg Fe. Tak podają na opakowaniu.

Ja właśnie taką piję ze 2 szklani dziennie. Oprócz niej jeszcze białą i zieloną , rzecz jasna bez cukru.
Jeśli chodzi o czarną herbatę to bardzo rzadko , raz na tydzień lub rzadziej i to poza domem. 😉

[edytowane 23/5/2008 przez Ayna]


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
24/05/2008 3:12 am  

(...)ale za to w herbatce Rooibos w jednej filiżance jest 0,07 mg Fe. Tak podają na opakowaniu.

Pewnie coś w ten deseń. Dzięki za odpowiedź:)

Oprócz niej jeszcze białą i zieloną , rzecz jasna bez cukru.

Do zielonej nie mogę się przekonać. Smakuje jak skarpeta :P. Nie mógłbym wypić słodzonej herbaty, po kilku latach picia bez; szkoda psuć dobry smak herbaty cukrem...ble 😉

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
coconut
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 164
24/05/2008 11:50 pm  

. A jak trafię czasem do sklepu z herbatkami świata, jak w Krakowie, to nie będę opisywała, co się dzieje...

Byłam tam wczoraj(W Herbatach Świata) ! Cudne miejsce 😉 taaaaak pięknie pachnie , duży wybór , więc cieżko się było zdecydować 🙂 a może znacie jakieś fajne strony o herbacie?Po wizycie w tym sklepie zainteresowałam się herbatką , chciałabym wiedzieć coś więcej 😛 szczególnie jak powinno się zaparzać , bo zawsze z przyzwyczajenia zalewam wrzątkiem , i nawet nie wyciągam torebki z kubka , a tu nagle dostaje takie bez torebkowe listki i nie wiem co z nimi zrobić 😉


OdpowiedzCytat
carolinee
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 61
25/05/2008 5:37 pm  

a czy herbatę z pokrzyw można kupić w normalnym sklepie?? czy moze samemu trzeba pokrzyw nazbierać 😀 ( a tak przy okazji hah:D kiedyś jak byłam mała, to się przewróciłam jadąc na rowerze i wpadłam w pokrzywy, cała w bąbelkach byłam haha:D)


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
25/05/2008 5:54 pm  

a czy herbatę z pokrzyw można kupić w normalnym sklepie?? czy moze samemu trzeba pokrzyw nazbierać.

Jasne że można kupić herbatę z pokrzywy w normalnym sklepie, można też w aptece ale tam jest droższa.
Zebrać też możesz, ale słyszałem że dobrze jak jest jeszcze młoda, bo jak przerośnie to już gorsza (prawda to?)

[edytowane 25/5/2008 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Milunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 305
25/05/2008 6:43 pm  

Jasne że można kupić herbatę z pokrzywy w normalnym sklepie, można też w aptece ale tam jest droższa.
Zebrać też możesz, ale słyszałem że dobrze jak jest jeszcze młoda, bo jak przerośnie to już gorsza (prawda to?)

Pokrzywę można zbierać już od wczesnej wiosny. Najwięcej wartości mają pokrzywy, które jeszcze nie zakwitły. Tak przynajnmiej postępował przy zbieraniu mój tato 🙂

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.


OdpowiedzCytat
karolka_ma
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 39
25/05/2008 7:24 pm  

Tak, majowe pokrzywy są najbardziej wartościowe. Ja piję herbaty tylko z tych roślinek, które sama nazbieram i ususzę, a zbieram tego dosyć sporo...pokrzywa, mięta, melisa, macierzanka, wrzos, dziurawiec, liście malin, poziomek, jagód, borówek, w tym roku zasiałam jeszcze(tzn. mama) w ogródku rumianek, szałwię i koper włoski-tylko starsznie mszyce go lubią:( Takie herbatki smakują przepysznie, a jaka oszcędność:)


OdpowiedzCytat
Psubrat
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 114
25/05/2008 8:18 pm  

ja też jestem zwolennikiem ziołowych mieszanek. Mam specjalny ziołowy ogródek i tam sadzę wszystko, co nadaje się do picia. Najbardziej lubię czystą miętę, której mam kilka odmian. Do mieszanek, o których pisała karolka dodałbym jeszcze lubczyk i majeranek, które dodają ciekawych aromatów, a są również zdrowe.
W maju polecam również zbieranie kwiatów lipy. Herbatka jest pycha. Można już gotowe i suszone kupić także chyba w aptece.
Co do zwykłej herbaty, to nie pijam w ogóle. Z minusów jej picia, to powodowanie zmiany zabarwienia zębów.

www.evergreen.pl


OdpowiedzCytat
karolka_ma
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 39
25/05/2008 9:13 pm  

Lipę to chyba trochę później niż w maju, raczej w lipcu 😮
A lubczyk i majeranek także mam w ogródku, używam do zup i sałatek, herbaty jeszcze nie próbowałam, ale chyba się skuszę:)


OdpowiedzCytat
Psubrat
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 114
25/05/2008 10:06 pm  

Lipę to chyba trochę później niż w maju, raczej w lipcu 😮

oczywiście, sorki, mój błąd 🙂

www.evergreen.pl


OdpowiedzCytat
carolinee
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 61
26/05/2008 2:39 am  

o herbacie z majeranku jeszcze nei słyszłam, a to dziwy na tym świecie 😮 😀 o to sobie nazbieram tych pokrzyw:D szkoda, że nie mam działki przy domu, bo u nas tylko kwiatki koło domu rosną, a na działke trzeba kawałeczek dalej chodzić, tak to bym sobie wydzieliła mały kawałek na swoje potrzeby i bym tam posiała to co Wy

[edytowane 25/5/2008 przez carolinee]


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
10/07/2008 5:24 am  

A ja sobie piję teraz zieloną herbatę i przeglądam portal bo nie moge zasnąć. 😛

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
18/07/2008 5:16 pm  

A tam nie pijmy wiadrami a żyć będziemy.
A tak serio to ,zielona podobno ciśnienie obniża ja pije tylko taką z cytrynką kupiłam teraz sobie , niby zaleca się szkl. dziennie a tak to wodę ,ale był czas ,że piłam czarnej kilka giga kubków dziennie i tez nic mi było .
Jestem zdania, że wszystko można w rozsądnych granicach. 😉

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca