Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

ser żółty - czy dla wegetarian?  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

yok
 yok
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1
19/03/2008 4:12 pm  

Wczoraj w radiowej Trójce usłyszeć można było krótką audycję na temat żółtego sera...
Jak się okazuje w procesie produkcji do niektórych serów dodaje się antybiotyki, a także wyciąg z wątróbek zwierzęcych.
Czy ktoś ma może więcej informacji na ten temat?

yoko


OdpowiedzCytat
Frutaniva
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 187
19/03/2008 7:57 pm  

poszukaj na stronie,na forum był juz taki temat.to zalezy glownie od producenta


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
19/03/2008 8:47 pm  

były już tematy dotyczące wegetariańskości żółtego sera, jednak chodziło tam o podpuszczkę, a nie o antybiotyki i wnętrzności 😮
Niestety, nie mam informacji na ten temat, szczęściem nie jadam nabiału.
Można uzyskać takie informacje bezpośrednio od producenta, znajdź adres email i napisz do paru firm.

[edytowane 19/3/2008 od kamma]

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
Karolina23
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 16
20/03/2008 4:52 pm  

Ja znalazłam jedynie taką informację:
E234
Nizyna
Nisin
antybiotyk, dodawany w polskich serach, w Europie zabroniony

E234: Nizyna
Pochodzenie:
Nizyna jest polipeptydem (krótkim białkiem), antybiotykiem wytwarzanym przez bakterie Lactococcus lactis , które zwykle wykorzystywane są w produkcji sera.

Funkcje i cechy charakterystyczne:
Używana jako środek ochronny przeciwko gram-dodatnim, psującym żywność bakteriom.

Produkty:
Ser, śmietanka, owoce w puszce, itp.

Dopuszczalne codzienne spożycie:
Do 33000 jednostek/kg masy ciała.

Efekty uboczne:
Jest ona traktowana przez organizm jak białko i przyswajana przez jelito cienkie.

Ograniczenia żywieniowe:
Brak; nizyna może być spożywana przez osoby wszystkich wyznań religijnych, wegetarian oraz wegan.

więc chyba nie jest tak źle? chociaż ja nabiał też przestałam jeść.


OdpowiedzCytat
tinka
świeżaczek
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2

OdpowiedzCytat
carolinee
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 61
21/03/2008 1:14 am  

ojojoj:o ja to bez sera żółtego żyć nie umiem, ale z tego co napisała Karolina23 wynika, iż wegetarianie jeść go mogą tak?? a może ktoś znalazł na temat sera coś zupełnie przeciwnego?


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
21/03/2008 1:03 pm  

ojojoj...wynika, iż wegetarianie jeść go mogą tak??

Moga ten, ktory nie zawiera podpuszczki odzwierzecej. Jednak w sumie nie wiadomo co ci producenci dodaja, maja w koncu prawo do tajemnicy handlowej, wiec jesli ktos ma powazne watpliwosci-niech nie je. A zobaczysz tez po paru miesiacach bycia wege, ze nabial i sery przestanie Ci smakowac jesli odstawisz na jakis czas, odzwyczisz sie. NAjlepsze obiadki sa typowo z warzyw i kasz;) ja juz nawet nie wiem jak moglabym wcisnac do nich np bialy ser-wcale mi tam nie pasuje

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
21/03/2008 1:13 pm  

Ja na szczęście jestem wolna od nabiału a co za tym i od sera żółtego i tak naprawdę mnie to nie obchodzi co oni tam dodają. Tu lepiej sprawdza się zasada ograniczonego zaufania do producentów. O podpuszczce słyszałam ale o watróbce ? zresztą co za różnica ! 🙁


OdpowiedzCytat
carolinee
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 61
21/03/2008 3:37 pm  

ja mleko nie kupuję w sklepie, tylko od gospodarza biorę, wiec mam pewność że nie ma w nim jakichś tam sztuczności. ser żółty hhmmm nie wiem czy będę się kiedyś mogła od niego odzwyczaić odkąd pamiętam to u nas w lodówce zawsze on był, ale pożyjemy zobaczymy 😉


OdpowiedzCytat
leslie
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 415
08/07/2008 12:29 am  

Na discovery byl program jak sie produkuje ser zolty i ze uzywa sie jakiegos enzymu do serow zoltych, od cieląt czy coś takiego


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
08/07/2008 12:44 am  

Leslie, nie rozpowszechniaj plotek 🙂 Do tanich serów używa się podpuszczki syntetycznej, w serach pleśniowych, tych z górnej półki, może być też naturalna, od cieląt.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
18/07/2008 11:38 pm  

Ja jem sercio Hohland topiony ,lubię go na szczęście jest bez podpuszczki zwierzęcej.
A kiedyś pałałam do niego wstrętem jak to się człowiekowi zmienia. 🙂

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
ugibugi
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 61
19/07/2008 12:04 am  

Wiem na pewno, że sery mlekovity są ok. Jeśli chodzi o pleśniowe ok są te firmy Milkland ( można je kupić np. w Tesco przerobionym z Lider Prica). Jest to serek wg.mnie tani(niecałe 3zł) i pyszny co najważniejsze 🙂 No i bezpieczny!!! 😀

COME AS YOU ARE


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
19/07/2008 11:43 am  

Ja właśnie ten z mlekovita kupuje razem z rodzinką.
Co by oni się najedli , a ja czasem tez mogła użyć do pizzy czy zapiekanki .
Szkoda tylko, że robią wszystkie tłuste sery a ten drugi to nie widziałam by był tak tani ,albo nie widziałam go w ogóle w sklepie:(

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
20/07/2008 6:17 am  

Ja właśnie ten z mlekovita kupuje razem z rodzinką.
Co by oni się najedli , a ja czasem tez mogła użyć do pizzy czy zapiekanki .
Szkoda tylko, że robią wszystkie tłuste sery a ten drugi to nie widziałam by był tak tani ,albo nie widziałam go w ogóle w sklepie:(

Niskotluszczowe bez zwierzécej podpuszczki dostépne w Tesco i Intermarche to
Holender i Ementalski
Poza tym jest w zgrzewkach "ser babuni" i drugi w plastrach nazwy nie pamiétam - sá drozsze

A topione nie sá przetapiane z zóltych?

ania


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca