Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Dieta odchudzająca dla wegetarian:)  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

Felodrema
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 74
28/07/2011 6:00 am  

Ja też 1,5 roku temu byłam o jakieś 8 kg większa. Postanowiłam chudnąć. Tak jak proponuje e-pati, jadłam tylko gdy byłam głodna, ale dbałam o to, by wtedy też nie dopaść do jedzenia. Jakieś 10 min przed posiłkiem piłam wodę lub zieloną herbatę, żeby wypełnić się płynem. Porcje jadłam na małych talerzach, bo czytałam, że wtedy ma się wrażenie zjedzenia więcej niż w rzeczywistości. Ćwiczyłam, ale jak jeden dzień zamuliłam, to na kolejny nadrabiałam, a nie rozpamiętywałam. No i byłam baaardzo zmotywowana. Żołądek mi się zmniejszył i musiałam jeść mniej, bo inaczej bolały mnie bebechy.
Ostatnio trochę pofolgowałam z jedzeniem, więc przybrałam jakieś 2 kg na wadze. Ale wakacje to wg mnie najlepszy czas na zmianę kilku nawyków i zrzucenie kilku kilogramów 🙂


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
28/07/2011 12:39 pm  

. Ale jestem z tych, co to ćwiczyć nie lubią, czasu mało, chęci mało itd. Systematyczność wymaga chęci, motywacji. I jak mnie najdzie, to tak jest, ale jak mam czas niechęci (90%), to niestety zalegam 😉

Bo może wybrałaś nieodpowiedni dla siebie system ćwiczeń? Co ćwiczyłaś? Może ćwiczyłaś zbyt forsownie i dla tego się zniechęcałaś? Może spróbuj ćwiczyć jakis qi gong, niezbyt męczący. Może 8 kawałków brokatu?


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
28/07/2011 2:51 pm  

Zgadzam się z cienkunem. Trzeba wybrać taki sport który się lubi. Ja wybrałam rower i na początku jeździłam śmiesznie krótkie trasy a potem coraz więcej, więcej i nawet potem zaczęłam biegać bo tak szybciej się można zmęczyć. Ważne aby robić to co się lubi i nie przemęczać się.

Felo jak długo się odchudzałaś?


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
28/07/2011 3:46 pm  

U mnie bieganie w jednym roku skończyło się kontuzją kolana, a w następnym kilkoma tygodniami chorego gardła 😉 Na rower mnie nie stać na razie, a ćwiczenia w domu przerwałam po tym, jak przez 3 tygodnie miałam kontuzję stopy (z innych przyczyn). I jak tu ćwiczyć? 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
28/07/2011 3:56 pm  

Tańczyć 🙂 Zapuścić jakieś skoczne hiciory i gibać wszystkimi możliwymi częściami ciała. Z lustrem albo bez, wedle uznania, podobnie ciuszki 😉

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
28/07/2011 7:36 pm  

Na tańczenie trzeba być wyluzowanym, u mnie to akurat nie przejdzie. Może [b] żżż [/b]się skusi 😉

[edytowane 28/7/2011 przez Lily]

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
żżż
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 7
28/07/2011 8:16 pm  

Tak, taniec to chyba najlepsza rada 😉

Chociaż najskuteczniej będzie jak poczekam aż mi motywacja wróci do tej aktywności, którą lubię.

A co do książki, o którą zapytywałam wcześniej, chodziło o tytuł "Dietetyczna kuchnia wegetariańska". Ma przy przepisach przelicznik kalorii, co mnie skłoniło do jej zakupu. Ale niestety nie jest to chyba książka dla faktycznie odchudzających się wege i jeszcze się na taką nie natknęłam. Przekonam się jak przyjdzie.


OdpowiedzCytat
Felodrema
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 74
31/07/2011 10:27 pm  

Felo jak długo się odchudzałaś?

W sumie bardziej starałam się zmienić nawyki żywieniowe niż się odchudzać. Ale z tego co pamiętam zaczęłam jakoś w grudniu, a do zadowalającej mnie wagi doszłam w marcu albo kwietniu.


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca