Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

jak oswoić KIEŁKI?!  

Strona 5 / 19 Wstecz Następny
  RSS

Apulejusz
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 124
22/03/2007 5:53 pm  

Mój brat sprawił mi piękna kiełkownicę kilka dni temu. Teraz czekam na pierwszy zbiór. Zasiałam soję, soczewicę i rzeżuchę. Narazie idzie dobrze. Już nie mogę się doczekać efektu końcowego 🙂

[url=http://www.forumveg.webd.pl] [img]http://www.forumveg.webd.pl/album_pic.htm?pic_id=321[/img] [/url]


OdpowiedzCytat
lucylu
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 170
24/04/2007 2:10 pm  

a ja moją hodowlę robię na wacie lub na ręcznikach....kiedyś było coś takiego jak lignina, i zawsze wychodzi...jednak zastanawiam sie nad tą kiełkownicą...widizałam ostatnio w sklepie jakieś 20zł kosztowała....

podarujUśmiechSwójTymKtórychNapotkaszNaSwejDrodze


OdpowiedzCytat
darek34
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 5
09/05/2007 3:03 am  

Kiełkownica pierwsza klasa. Rzodkiewka, lucerna, brokuł, soczewica, soja i mung kiełkują bez problemu. Rzeżucha niestety się nie nadaje - w rowkach kiełkownicy zostaje trochę wody i rzeżucha śluzowacieje, ma tendencję do gnicia. Po tym jak woda przeleci do dolnego zbiornika należy "pomóc" spłynąć reszcie wody w rowkach - najlepiej przechylająć nieznacznie kolejne talerze.


OdpowiedzCytat
Anja1980
świeżaczek
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1
25/05/2007 12:14 pm  

Jestem poczatkujacym uzytkownikiem portalu i poczatkujacym hodowca kiełków. Mam wiele pytan (byc moze dla fachwcow okazą sie one smieszne) zwiaznych z kiełkami, jesli ktos moglby mi pomoc to byłabym wdzieczna. Kupilam sobie kiełkownicę, hodowałam kiełki fasoli mung, soi, rzodkiewki, słonecznika. Nie wiem:
czy kiełki należy wczesniej moczy i jak długo, jeśli hoduje sie je w kiełkownicy?
po ilu dniach zbiera sie poszczegolnie kiełki ?,
czy zjada się też nasiona (np. soi, fasoli)?,
gdzie mogłabym znależć jakaś tabelę czasu kiełkowania poszczegolnych nasion?
Dziekuje wszystkim wyrozumialym


OdpowiedzCytat
Krusto
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 323
26/05/2007 4:05 am  

Darek co do rzeżuchy to się nie zgadzam, na mojej nic mi jeszcze nie zapleśniało a już troche się nachodowałem 😉


OdpowiedzCytat
purqu
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 40
26/05/2007 5:04 am  

Witam
Kiełki mi se rosną w komercyjnej kiełkownicy (kiedyś trzystopniowa -dziś dwu...a dlaczego?,chciałem wygotować jeden pojemnik i sie trochę zniekształcił,ale zakupiłem fajną szczotę i dociera mi ona teraz w każdy zabrudzony zakamarek;czyszczę ją z dodatkiem octu winnego.Kiełkuje co się da:siemię lniane,konopie,sezam,pszenicę,jęczmień,rzeżuchę,lucernę,fasole mungo, ,soczewicę,rzodkiewkę,brokuł a pleśń nie dociera ;chyba ze są super upały;wtedy mogą wystąpić małe problemy,to wtedy na dzień do lodówy i cito>z czasem jest tak,kiedy idę sie odświeżyc to przy okazji zawijam kiełkownicę,nalewam wodę ona kapu kapu i nie tracimy znów duzo tego czasu jakieś 120 sekund dziennie; polecam ta stronkę dla początkujących kiełkomaniaków http://storytel.republika.pl/kielki.html


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
26/05/2007 9:25 am  

Pheheh reklama dźwignia handlu. Te same kiełki dla ktorych wy 'musieliscie' kupic ustrojstwo kielkownica zwane, ceny swojej nijak nie warte- mnie wyrastja na zwyklych talerzykkach/tackach ktore tak samo mozna nawilzyc, zlac nadmiar wody etc. Rzeżucha mi nigdy nie zgniła, lucerna rzodkiewka fasola mung rosna swietnie, kapustne nie bardzo ale one sa trudniejsze. A nawet kiełki kukurydzy ostatnio robilam ale one duzo słonca potrzebują. W kazdym razie wystarczy talerzyk i ma sie 22 zeta w kieszeni:)


OdpowiedzCytat
fabryka_slow
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 294
29/05/2007 11:34 pm  

Właśnie podziwiam na parapecie okna 2 talerze z kiełkami słonecznika i soczewicy (: bez zadnego plastikowego czegoś do kiełkowania. Moze i przydatne, ale równiez mi miłe 22 złote (: A kiełki pycha, szczególnie soczewica (:

koskaan


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
30/05/2007 12:32 am  

Czy nasiona ze sklepu ze zdrową żywnością ze specjalnym napisem 'do kiełkowania' różnią się czymkolwiek od zwykłych nasion, które kupuje się w ogrodniczym i rozsiewa np. na działce?

Kurczę, już chyba gdzieś było podobne pytanie... ale mimo wszystko podtrzymuję dla jasności i proszę o wybaczenie 😉

[edytowane 29/5/2007 przez xxl]

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
30/05/2007 1:00 am  

Tak, te z ogrodniczego są niejadalne, bo zaprawione fungicydami (środki grzybobójcze) więc absolutnie nie nadaja sie do kiełkowania!

Nasionka na kiełki sa tez w ogrodniczych, ale wtedy sa specjalnie podpisane, że do kiełkowania.

Mozna tez wykorzystac nasiona sprzedawane do jedzenia (np słonecznik, fasolka ming) ale moga byc pouszkadzane i nei ma pewności że wykiełkują.


OdpowiedzCytat
Krusto
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 323
30/05/2007 1:33 am  

Jasna cholera co Wy macie do tej kiełkownicy??

Gaze też trzeba zakupić, i jak ktoś kiełkuje dużo to potrzebuje dużo gazy, a taka kiełkownica fakt wydatek 22 pln. ale jest już na zawsze!!


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
30/05/2007 2:11 am  

A na co gaza? żeby ja później z kanapki wybierać?? Talerzyk, ziarka, woda- i wsio. Nie trzeba żadnej waty gazy czy czego tam.

A szkoda mi po prosatu dzieciaków które wydaja kaske na niepotrzebna rzecz, reklamowana tak, jakby była niezbędna do kiełkowania, co prawda nie jest.


OdpowiedzCytat
Krusto
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 323
30/05/2007 2:50 am  

A szkoda mi po prosatu dzieciaków które wydaja kaske na niepotrzebna rzecz, reklamowana tak, jakby była niezbędna do kiełkowania, co prawda nie jest.

No naprawde 22 zeta to kupa kasy 😮 A rzecz jest po prostu praktyczniejsza niż zwykły tależyk!!!


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
30/05/2007 12:49 pm  

Tja, #$%^7praktyczna. Od talerza rózni sie tylko tym że trudniej ja utrzymać w czystości i sie zapycha. W sumie fajny biznes:) A 22 zeta to duzo biorac pod uwage ze niektorzy z forumowiczow zyja na kieszonkowym rodzicow. I nie ma potrzeby wydawania tych pieniedzy, po prostu.

TaleRZyk:)


OdpowiedzCytat
Krusto
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 323
30/05/2007 10:39 pm  

Jest praktyczniejsza i #$%^7 :exclam:


OdpowiedzCytat
Strona 5 / 19 Wstecz Następny
  
Praca