Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

podwieczorki i kolacje  

Strona 1 / 6 Następny
  RSS

ugibugi
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 61
27/07/2008 9:43 pm  

Ciekawa jestem co jadacie na kolacje i tzw.podwiezcorki, czyli posiłki pomiędzy obiadem a kolacją.
Ja na podwieczorek w okresie lrtnim najczęściej jem sałatkę owocową z bitą śmietanę własnej roboty lub też jakiś owoc z tą śmietaną 😛 W okresie jesienno-zimowym przecucam się zazwyczaj na ciasta, ciastka i takie bardziej "konkretne" rzeczy, no a poza tym wtedy coraz mniej owoców jest 🙁 😡
Natomiast jeśli chodzi o kolacje to...no właśnie....nie bardzo mam pomysły...Najczęściej robię sobie jakąś sałatkę serową albo np.ser pleśniowy lub biały z żurawiną. O! Przy okazji dla wielbicieli oscypków 😛 Ostatnio kupiłam "gołkę zakopiańską" Mlekovity, na podpuszce mikrobiologicznej. Bardzo smaczna. Kosztuje chyba 5 coś, jest to 135gramowy serek. W zasadzie ja zjadam od razu bo jestem serożerna, ale niektórym może starczyć na dwa razy 😉 Pyszny jest na ciepło z żurawiną lub borówką(taką firmy "Kowalewski" w słoiczku), ale też na zimno z warzywami na przykład.
W związku z tym tematem mam nadzieję, że dacie mi jakieś fajne pomysły na smaczne i nieskomplikowane, no i oczywiście niezbyt czasochłonne kolacje 🙂
Będe bardzo wdzięczna 😀

COME AS YOU ARE


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
27/07/2008 10:28 pm  

No ładnie jeszcze nam tylko brakuje a co jecie na drugie śniadanie C
choć podciągnęłabym to pod temat co bierzecie do szkoły.
A wiec ,ja zwykle na podwieczorek jakaś sałatka owocowa z miodem bakaliami, kakaem, lub jakieś gotowane warzywa .
Na kolacje jajecznica, omlety,twarożek biały ,jakaś sałatka warzywna , zapiekanka jakaś a dzis planuję zrobić omlet .
A propos macie jakieś pomysły na farsz do omleta ?
Albo na coś kładzionego na gofry bo planuje takie jutro śniadanko.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
27/07/2008 11:09 pm  

Ja się opijam sokami owocowo warzywnymi. 😛
Proponowałbym podłączyć pod ten temat : "Co wystawiacie na stół jak odwiedzą Was znajomi ? " 🙂

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
27/07/2008 11:51 pm  

Trzeba dodać jeszcze przekąski pomiędzy, lunch, co jecie jak jesteście głodni w nocy, co jecie na wakacjach i w weekendy, na wycieczkach i coś jeszcze się wymyśli.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
28/07/2008 12:27 am  

u mnie ostatnio nie ma prawie rozróznienia na głowne posilki, jem non stop, zaraz po wiekszym obiedzie znow cos jem, jem i jem, wszystko, co lezy pod reka a sie do tego nadaje. Mam juz tego dosc 🙁

ugibugi w tych tematach chodzi o to, zeby podsunac komus nowy, interesujacy pomysl, pokazac zdjecie potrawy, podac przepis a nie wyskakiwac z serem czy salatka, to kazdy glupi moze sobie przygotowac, to nie sa jakies wyszukane dania wegetarianskie. Szkoda po prostu zasmiecac forum.

[edytowane 27/7/2008 przez Włochata21]

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
Andros
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 363
28/07/2008 12:39 am  

planuję zrobić omlet .
A propos macie jakieś pomysły na farsz do omleta ?

ja sobie dzisiaj jajeczniczkę zrobię, do omletu wrzucam co jest pod ręką 😀 plasterki sera, paprykę, ogórka, pomidora, cebulę, kukurydzę 😉


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
28/07/2008 2:30 am  

Ja tak robię ,tylko problem polega na tym ,że nie zawsze taka mieszanka wybuchowa smakuje.
Chodziło mi o wasz ulubiony farsz:)
zrobiłam omlet z groszkiem i w środku dałam jabłuszko starter a wszystko posypałam serem żółtym i do mikrofali pycha była:)
Co do jajecznicy jaka wam najbardziej smakuje bo mi ta z miodem i brzoskwiniami mniam.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
28/07/2008 2:47 am  

:hiya:
Gratuluję Ci Loviiso serdecznie podjęcia odważnej decyzji. Co na to Twoi rodzice ? 😮

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
28/07/2008 4:14 am  

kawałek sera jest niesłychanie ciekawym pomysłem na podwieczorek, ja proponuję temat: co zabieramy ze sobą na pikniki...


OdpowiedzCytat
Andros
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 363
28/07/2008 4:40 am  

Ja tak robię ,tylko problem polega na tym ,że nie zawsze taka mieszanka wybuchowa smakuje.
Chodziło mi o wasz ulubiony farsz

ja strasznie nie lubię monotonii i potraw "jednododatkowych", po co robić omlet z serem, jak do tego sera mogę dodać jeszcze 6 innych składników 😀


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
28/07/2008 2:14 pm  

:hiya:
Gratuluję Ci Loviiso serdecznie podjęcia odważnej decyzji. Co na to Twoi rodzice ? 😮

Dziękuję Ci 🙂 No właśnie rodzina jest ostro anty-wege i codziennie słyszę komentarze-wywody oraz ataki(głównie na moją szczupłą sylwetkę), na które powoli zaczynam nie reagować 🙁 Ale koniec offtopu 😉

To samo mam ataki nie mają końca ,nie wiem właśnie jak ich przekonać ,że zdrowo się odżywiam ,bo tłumaczenie ,że to zdrowe a tamto nie nie trafia do nich ,a z gotowaniem też jest draka bo mąka razowa jest trudniejsza w obróbce i ciągle słyszę z tej mąki nie zrobisz .

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
ugibugi
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 61
28/07/2008 3:45 pm  

ugibugi w tych tematach chodzi o to, zeby podsunac komus nowy, interesujacy pomysl, pokazac zdjecie potrawy, podac przepis a nie wyskakiwac z serem czy salatka, to kazdy glupi moze sobie przygotowac, to nie sa jakies wyszukane dania wegetarianskie. Szkoda po prostu zasmiecac forum.

Masz rację Włochata, to nie są jakieś wyszukane pomysły, ale nie wiem czy zauważyłaś, ale napisałam jeszcze

W związku z tym tematem mam nadzieję, że dacie mi jakieś fajne pomysły na smaczne i nieskomplikowane, no i oczywiście niezbyt czasochłonne kolacje
Będe bardzo wdzięczna
[u]

Ogólnie rzecz mówiąc założyłam ten wątek dla osób, które nie mają pomysłu na kolacje, być może, aby wymienić się przepisami. 😉

[edytowane 28/7/2008 przez ugibugi]

[edytowane 28/7/2008 przez ugibugi]

COME AS YOU ARE


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
28/07/2008 6:44 pm  

Bardzo dobrze ,że założyłaś bo ja właśnie nie mam dziś pomysłu nic ,może mi ktoś jakiś ciekawy zapoda ? 🙁 🙁 🙁

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
28/07/2008 9:48 pm  

A ja od 2 tygodni (nareszcie!!! :hiya: )jestem wegetarianką ...

Gratuluje Ci bardzo serdecznie.....trochę to trwało 🙂
Życzę Ci uzbrojenia się w cierpliwość , na pewno z czasem rodzice zaakceptują Twój wybór.
Najważniejsze , masz oparcie w osobie swojego chłopaka. 😀


OdpowiedzCytat
ugibugi
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 61
28/07/2008 11:40 pm  

Ile masz lat Lovissa?

COME AS YOU ARE


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 6 Następny
  
Praca