Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

podwieczorki i kolacje  

Strona 2 / 6 Wstecz Następny
  RSS

Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
29/07/2008 12:33 am  

Podwieczorek jako taki u mnie nie istnieje - obiad jadam ok. 18 to i miejsca na niego nie ma. A kolację jem na raty bo wieczorami szybko głodnieję - zazwyczaj zagryzam banana, surową marchewkę albo robię sobie kanapki. Zbyt wielkim leniem jestem aby coś więcej kombinować.

Czasami jednak się szarpnę i zrobię michę jakiejś sałatki - z samych warzyw, z makaronem, czasami owocową, grzanki, albo kombinuję jakieś pasty do kanapek.

A propos macie jakieś pomysły na farsz do omleta ?

a jakiego rodzaju to ma być farsz? Jeśli na słodko, to ja praktykowałam farsz twarogowy - robiłam twaróg na słodko waniliowo i dosypywałam do tego owoców.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Andros
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 363
29/07/2008 1:46 am  

ja dzisiaj bez obiadu to przed chwilą ugotowałem sobie makaron, to tego zrobiłem mega ostry sos pomidorowy


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
29/07/2008 1:58 am  

dzięki za podsunięcie pomysłu dokładnie o taki słodziutki mi chodziło.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
ugibugi
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 61
29/07/2008 3:21 am  

20, a czemu pytasz?

A tak z ciekawości 🙂

[edytowane 28/7/2008 przez ugibugi]

COME AS YOU ARE


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
29/07/2008 1:02 pm  

A co myślicie o budyniu domowej rooty takiego z mąki ziemniaczanej i czegoś tam :kakaa,jajek, owoców?na kolację
Czy jecie kluseczki lane albo kopytka i czy koś mi może powiedzieć jak to się robi ?
Może jakiś wypróbowany przepis tym na necie ie do końca ufam:)
Zwłaszcza ,że mam w planach użyć mąki razowej jesli będzie potrzeba użyć jakiejś mąki. 😀

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
30/07/2008 3:53 am  

Czy jecie kluseczki lane albo kopytka i czy koś mi może powiedzieć jak to się robi ?
Zwłaszcza ,że mam w planach użyć mąki razowej jesli będzie potrzeba użyć jakiejś mąki. 😀

Klusek lanych nie robię ale kopytka owszem . Nie można podać dokładnego przepisu na kopytka bo każdy ma inne ziemniaki a to podstawa. Przestudzone , ugotowane wcześniej ziemniaki przeciskamy przez praskę. Dodajemy mąki pszennej tyle ile zabierze ciasto aby miało plastyczną konsystencję. Można dodać jajko surowe ale wtedy trzeba więcej mąki bo ciasto będzie rzadsze i nie da rady zrobić wałka. Ja zamiast jajka daję łyżkę mąki ziemniaczanej która ma własności ściskające. Trzeba jeszcze dosolić do smaku . Stolnicę koniecznie podsypywać mąką w czasie wyrabiania klusek . Wałki z ciasta pokroić na małe porcje i wrzucić na osolony wrzątek . Chwilę po wypłynięciu zbierać kluski łyżką cedzakową.Można przelać zimną wodą.
A najlepiej to nie wrzucać wszystkich klusek na wrzątek tylko np. jedną kluskę . Spróbować czy smakuje , jaką ma konsystencję po ugotowaniu........jeśli coś nie pasuje wtedy resztę ciasta uratujemy odpowiednio go modyfikując np. gdy za rzadkie to trochę mąki dodając.... 😛


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
30/07/2008 11:35 am  

Dzięki zrobiłam podobnie użyłam mąki razowej dodałam do niej wody i soli i wyrobiłam udały się ,trochę babcia mi pomogła ale następnym razem sama dam rade. 🙂

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
ugibugi
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 61
31/07/2008 3:14 am  

Patusiek, ty nocami gotujesz?????????

COME AS YOU ARE


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
31/07/2008 11:32 am  

Skąd ,że znowu wszystko robię przed zjedzeniem a zwykle jak zrobię więcej to mrożę ,mam mnóstwo czasu są wakacje ale jak przyjdzie sezon szkolny to zacznę nocami i w weekendy wszystko przygotowywać.
Teraz mało ,że dla siebie gotuje oddzielnie dla mięsożernych śniadania i kolacje robię a to jakieś placuszki, a to pizza a to kotleciki ale oczywiście z warzyw i mąki nic mięsnego.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
01/08/2008 1:19 pm  

Mam jeszcze pytanie odnośnie cukru waniliowego czy jest to słód uzyskiwany wyłącznie z wanilii i może być dodawany do ciast wege?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
01/08/2008 2:06 pm  

Oczywiście nie, jest to zwykły cukier z aromatem, a nie żaden słód 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
01/08/2008 10:08 pm  

Ten cukier powszechnie dostępny jest z syntetycznym aromatem i ma nazwę wanilinowy. Można też dostać , droższy cukier z prawdziwą wanilią a jego aromat bije ten sztuczny na głowę. Wiem ,ze firma Kotanyi ma w swojej ofercie ten cukier.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
01/08/2008 10:58 pm  

W każdym razie jest to cukier z buraków 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
02/08/2008 12:00 am  

Dzięki dziewczyny ,no to gofry bez wanilii będą a aromaty do ciast są wege może tego bym użyła ?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
22/08/2008 11:52 pm  

Ja na podwieczorek miałam boróweczki i nektarynkę z bitą śmietaną, rodzynkami, porzeczką suszoną, wiórkami kokosowymi. Śmietana własnej roboty oczywiście 🙂

A na kolację zjem chyba ser żółty z pomidorem, kukurydzą i chlebem chyba.....Ale to jeszcze nie na 100% 😛

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 6 Wstecz Następny
  
Praca