Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Glony morskie  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
02/08/2008 9:49 pm  

Szukałam tego tematu na forum, ale nie znalazłam, więc zakładam 🙂
Otóż słyszałam, że glony morskie zawierają duże ilości jodu. Ja mam problemy natury hormonalnej(a konkretnie) brak miesiączki i lekarka powiedziała, że powinnam jeść produkty zawierające duże ilości jodu. Wiadomo są ryby, ale ja chciałabym w końcu ich nie jeść, ale z rodzicami nadal pod górkę w tej kwestii 😡 Mama obiecała mi, że jak tylko dostanę okres pozwoli mi nie jeść ryb, więc próbuję szukać sposobów.....No i tak myślę, może te glony?
Jeśli wiecie gdzie można je zakupić, w jakich są mniej więcej cenach i jak je jeść piszcie proszę!!! :red:
A może ktoś z was miał podobne problemy i zna jakiś sposób?
Liczę na waszą pomoc, bo powoli zaczynam się bać, że nigdy już nie będzie ze mną ok... 🙁

Panie Adminie, przepraszam, ale wrzuciłam ten post w zły dział.... 😉 Nie wiem jak go przenieść 🙁
To już się nie powtórzy, obiecuję..... 😉
A nie chciałabym brać leków hormonalnych, bo znam wiele przykładów osób, którym nie poszły one na zdrowie.....
Więc piszcie prosżę !!!!

[edytowane 2/8/2008 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
03/08/2008 1:34 am  

Ja też właśnie nie mam okresu , i w poniedziałek idę znów do lekarki a z tymi glionami to może być dobry pomysł tylko skąd je wsiąść?:( Co do jodu
to zawierają go:
sól jodowana
kapsułki z algami
albo w zielarskim sklepie kelp - tani i polecany przez wielu zielarzy jako profilaktyka niedoboru jodu
Zioła bogate w jod to przede wszystkim bylica estragon, dziki bez czarny, szpinak 201 ug/1 kg, cebula 22 ug, glony morskie i sinice (listownica, spirulina, krasnorosty, morszczyn), porosty (płucnica, chrobotki), rzeżucha, przytulia, czosnek. Spośród produktów spożywczych najwięcej jodu zawierają ryby i skorupiaki morskie: ostrygi 577 ug/kg, węgorz 1463 ug/kg, śledź 520 ug, okoń 742 ug, sardynki 280 ug, makrela 371 ug, łosoś 341 ug; ponadto tran 8387 ug/l, ziemniaki 45 ug, szparagi 42 ug, marchew 38 ug, bób 36 ug, płatki owsiane 60 ug, ryż 22 ug, wieprzowina 45 ug, szynka 77 ug, masło 56 ug, jaja 93 ug, sery 51 ug, mleko 35 ug.
oki owocowe i warzywne 30-40
mleko 6
ser biały 40
jajko 10
marchew karotka 61
Możesz wybrać coś innego i nie jeść rybek.
podam linki z których korzystaąłm i sama dokładnie sobie wszystko przejrzysz.
http://www.resmedica.pl/zdart110015.html
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3291262
http://marii.pl/article_info.php?articles_id=4

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
03/08/2008 2:24 am  

Patusiek a ty w ogóle nie miałaś okresu czy ci zanikł? W jaki sposób się lezcysz?
Ja do lekarza wybieram się po wakacjach.....Napisz mi proszę co mówi twój lekarz, tzn.co jego zdaniem jest pomocne, może coś do diety trzeba wrzucic nowego.....

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
03/08/2008 4:57 am  

Dostépny w sprzedarzy w sklepie zielarskim glon który zawiera duzo jodu to MORSZCZYN (ale zapach i smak wstrétny, mi zajezdza rybá) jednak jest zalecany przeciw niedoczynnosci tarczycy

Jest w torebkach takich jak ziola, mozna jednak polykac np w kapsulkach lub dodawac do potraw. Inne glony to chyba jedynie te morskie które uzywajá do suszi?

Jest tu temat o braku okresu wiec warto tam zajrzec
[url] http://www.wegetarianie.pl/XForum-viewthread-tid-1626.html [/url]
zauwazono tam ze moze to wynikac ze zbyt malej ilosci tluszczu w diecie
Moze warto kupic jakis dobry olej i spozywac codziennie kilka lyzeczek?
(ja od dzis w koncu zaczelam lniany 🙂 ale na inne problemy - jesli pomoze to powiem wiecej)

ania


OdpowiedzCytat
-Frida-
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 14
03/08/2008 5:30 am  

Ja z alg morskich robię bazę do zup, taki "glonowy bulion", bogaty minerały i witaminy. Polecam artykuł http://www.jawsieci.pl/zdrowie/leczenie/algi/index.htm Mam nadzieję, że to pomoże hipiska.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
03/08/2008 11:53 am  

Mi zanikł wyniku odchudzania dlatego ,że schudłam dużo i teraz nie chce wrócić .
Może dla mojego organizmu to był szok .
Zmniejszyć ilość jedzenia i zacząć zdrowo odżywiać, już na samym początku diety zatrzymał się .
A teraz uparciuch nie chce się pokazać.
Pani doktor powiedziała,że jak coś się popsuło to niech samo się naprawia .
Nie wiedziała wtedy o moim wegetarianizmie.
Byłam u niej pod koniec kwietnia i kazała mi przyjść jak nie wróci gdzieś pod koniec lipca idę więc chyba jutro.
Nie wiem czy mówić jej o tym ,że jestem wege???????? Bo wcześniej nie byłam .A teraz może mi robić uwagi.
Poszłam do niej jako semi- wege a pod koniec maja zaczęłam jeść więcej .
Pomyślałam ,że mogę już bezpiecznie przejść na wege dietę .
Wiecie nie chce anemii i tak mam mamę która mi jęczy ,że jem rzeczy od których nie utyje a ona by mnie utuczyć chciała:(

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
03/08/2008 4:14 pm  

Patusiek, uwazam, ze powinnas powiedziec swojej lekarce o tym, ze jestes wege....Moze wtedy dobierze ci jakas specjalkna diete.....
Ja teraz mysle tylko o tym zeby wszystko wroclo ze mna do normy, nawet kosztem jedzenia tych nieszczesnych ryb;-/

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
03/08/2008 4:48 pm  

Tak dietę mi dobierze a co ona wie o wegetarianizmie ?
Lekarki zwykle mają bardzo pobieżną wiedzę ,pogadam z nią tylko nie wiem jak mam zacząc kurcze rozmowę , bo ona zaraz pewnie będzie mnie namawiać do wrócenia do jedzenia mięsa i powie że to przez bycie wege czy coś.:(

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
03/08/2008 4:55 pm  

Moze my Patusiek za malo tluszczu jemy? 🙁 Chociaz ja w sumie jem duzo serow, masla, nie "odchudzam" potraw. I smietane 30% prawie codziennie.....
Napisz mi jutro co ci tam lekarka powiedziala. 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
04/08/2008 4:01 am  

Poproscie lekarzy ginekologów o skierowanie na bezplatne badania hormonalne lub jesli nie mozna to o skierowanie do poradni enokrynologiczno - ginekologicznej (jest ich niewiele ) i tam specjalista bédzie mógl wam dac skierowania na badania hormonalne - jest ich wiécej niz estogeny (estradiol) i progesteron i daja skierowania na raty (a jak nie dadzá to ja bym z ciekawosci na wlasny koszt zrobila lub zrobila dodatkowe zeby sié dowiedziec co jest grane z hormonami

Najwazniejsze hormony w tym przypadku to
FSH
Prolaktyna

LH
Estradiol
Progesteron
Oczywiscie jak ma sie normalny cykl nie mozna robic badan w dowolnym dniu wiéc lepiej jesli lekarz zaleci kiedy mozna zrobic badanie (jesli odradza to raczej znaczy ze sie nie przejmuje swojá praca)
[zapomnialam o prolaktynie dlatego dodaje 🙂 ]

[edytowane 20/8/2008 przez an]

ania


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
04/08/2008 3:29 pm  

Przepraszam ,ale dziś nie da rady pójść dzwoniłam i już nie ma miejsc .
Mam w planach pójść do pani doktor na oddział i z nią pogadać.
To dobry pomysł z tymi hormonami .
A co z tym zastrzykiem z prostoszponem ,czy drogi jest ?

sorry miało być prostrogenem a nie prostoszponem bład mi sie wkradł sorry 😀

[edytowane 4/8/2008 przez Admin]

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
04/08/2008 3:36 pm  

czym? prostrogenem?
czytaj uważnie...

hipiska, jesz w ten sposób same tłuszcze zwierzęce, a więc nie dostarczasz sobie kwasów Omega - śmietana, ser zawierają tłuszcze nasycone

[edytowane 4/8/2008 przez Lily]

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
04/08/2008 5:14 pm  

Sorki ja tak mam ,że zawsze coś przekręcę w każdym razie jak to jest z tym hormonem i zastrzykami?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
04/08/2008 6:23 pm  

hipiska, jesz w ten sposób same tłuszcze zwierzęce, a więc nie dostarczasz sobie kwasów Omega - śmietana, ser zawierają tłuszcze nasycone

Nie, poza tym jem dużo orzechów, smażę na oliwie z oliwek...No i dużo siemienia-słyszała, że to bogate żródło Omega 3

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
05/08/2008 11:09 am  

Możecie mi polecić jakąś konkretną oliwę z oliwek mówicie njdroższa .
Jakaś nazwa może cena i miejsce występowania ja mogę nabyć w Carrefourze i Tesco ,mam Jeszce sklep zielarski ew.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca