Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

mleko sojowe  

Strona 15 / 15 Wstecz
  RSS

waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
03/07/2011 7:10 pm  

to mleko firmy FRIAS Bebida De soja naturalne miałam pisać jak spróbuje da się wypić,jak dla mnie ok bo i tak nie pijam samego mleka sojowego tylko robię jakieś koktajle itp.do ciasta naleśnikowego na krokiety idealne.W smaku wyczuwalna jest soja nie to co w tych słodzonych innych firm.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
03/07/2011 7:31 pm  

To ja jeszcze dodam, że czekoladowe też jest niezłe, może [u]troszeczkę[/u] czuć wodę, ale to może być moje przewrażliwienie. Nie ma natomiast tradycyjnego sojowego posmaku, więc dla tych, którzy mają dosyć, albo po prostu chcą odpocząć będzie idealne.

Mały offtop: będąc w Tesco chciałem kupić takie sitka do zlewu (...) wisiały sobie takie bez ceny, sprawdziłem na czytniku - 3,50. Przypadkiem znalazłem na półce IDENTYCZNE, ale z innym kawałkiem papieru przyczepionym - 1,99. To i tak jest żałosne, bo koszt wyprodukowania 2gramów plastiku z dziurkami to pewnie kilkanaście groszy. Niemniej jednak takie praktyki są żałosne, choć niestety skuteczne. ...no może nie w tym przypadku 😛
Tak więc oczy i uszy otwarte trzeba mieć, Bracia i Siostry!

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
20/09/2011 3:12 pm  

nareszcie kupiłam napój sojowy macchiato,niestety nie w Polsce,jest pyszny,jak ktoś ma okazję go kupić to polecam:)


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
12/09/2012 12:00 am  

http://www.sklepdietetyczny.pl/produkty-bezlaktozowe/1998-mleko-migdalowe-z-wapnem-bio-1l-almond-dream.html

Jak myślicie- ta lecytyna jest spoko, tzn.wege?

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Katinka
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 264
12/09/2012 1:44 am  

nie wiem czy ta informacja już padła, jeśli się powtórze to wybaczcie 😉
w E.Leclerc jest napój sojowy za 5zł, ale nie stoi na dziale ze zdrową żywnością (który zresztą jak na hipermarket jest bardzo dobrze zaopatrzony, wiec polecam) ale w lodówce, tam gdzie mleko krowie.
co ważne jest non GMO :red:
jest na bazie soi i morskich alg, nie jest tak słodki jak np ten z biedronki. jak piłam pierwszy raz miałam wrazenie, ze jest tam posmak rodzynków, no i faktycznie w składzie ma zagęszczony sok winogronowy.
nie jest to mój ulubiony napój sojowy, więc najczęściej używam przy wypiekach albo do koktajli, za tą cenę uważam że warto.


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
12/09/2012 11:43 pm  

O, dzięki za info Katinko 🙂 a możesz podać nazwę/producenta?

Wege Studio


OdpowiedzCytat
SilentEnigma
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 152
05/01/2013 9:26 pm  

Z racji wysokich cen mleka sojowego w sklepach próbowałam robić takie mleko sama. Niestety nie wychodzi tak dobre jak Alpro, ma gorzki posmak surowej soi :/ Nie pomaga słodzenie, gotowanie z sodą ani nic.
Mleko sklepowe ma też tę przewagę, że często jest wzbogacane wapniem i witaminami. Pomyślałam, że może by samodzielnie wzbogacać domowe mleko o wapń. (Lub sklepowe bez wapnia, zwykle złotówkę tańsze od tego z wapniem). Ale nie wiem jaka sól wapniowa by się do tego celu nadała. Ktoś z Was może robił takie eksperymenty?


OdpowiedzCytat
Strona 15 / 15 Wstecz
  
Praca