Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

suplementy  

Strona 3 / 3 Wstecz
  RSS

Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
09/11/2011 11:02 pm  

Ale jak sobie ktoś do tego doda Magnez + B6 i jeszcze jada różne witaminizowane produkty - płatki, soczki - to na pewno przekracza te zalecane dawki wielokrotnie niestety.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
09/11/2011 11:25 pm  

Zgadza się, że przekracza te zalecane oficjalne normy kilku mg, ale one są i tak niskie, a raczej trudno dzień w dzień uzbierać minimum 50mg i tak miesiącami, bo dopiero wtedy (ale to wcale nie jest pewne, może chodzić o jeszcze większe dawki jak np 100mg i więcej - takie stosuje się np leczniczo) - wtedy może istnieć ryzyko i wtedy to ostrzeżenie jest wskazane.

ania


OdpowiedzCytat
Tania
początkujący
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 10
26/12/2012 2:00 pm  

Ja się zastanawiam czy nie brać minerałów Plusssz w dni, w których nie mam możliwości jeść zróżnicowanych posiłków. Na opakowaniu jest napisane, że 1 tabletka większość witamin itp. dostarcza w 100% dziennego zapotrzebowania.
Nie chcę jednak przesadzić, stąd moje pytanie- kiedy mogę brać takie minerały? Na etykietce jest wyraźnie powiedziane, że zaleca się 1 tabletkę dziennie. Ale to już chyba mocna przesada...


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
27/12/2012 12:57 am  

Nigdy nie brać kompletu witamin, to przyniesie tylko szkodę.
Jedyne, co ma sens to brać ten mikroelement, którego z takich czy innych powodów ci brakuje.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Tania
początkujący
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 10
27/12/2012 7:26 pm  

Dzięki wielkie za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie...

Posiadam len mielony (producent: Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich), o taki: [img] [/img]
Na opakowaniu napisane jest jak go przygotować, oraz taka tabelka:

Wartość odżywcza / 1 łyżeczka (4g) / dzienna porcja 3 łyżeczki (12g)
-białko / 1,60g / 4,80g
-tłuszcz / 0,36g / 1,08g
-węglowodany / 0,12g / 0,36g
-błonnik pokarmowy / 1,44g / 4,32g
-sód / 0,002g / 0,006g
-wartość energetyczna / 10,12kcal / 30,36kcal

Moje pytanie- kiedy i w jakiej ilości mam to brać? Bo te 3 łyżeczki to chyba za dużo, zwłaszcza że codziennie jem dużo makaronów, kasz, warzyw itp itd. Nie mam pojęcia jak się za to zabrać... Też pytanie czy te 3 łyżeczki dziennej porcji to jest 100% zapotrzebowania na podane w tabelce składniki czy nie?

[edytowane 27/12/2012 przez Tania]


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
27/12/2012 8:13 pm  

Hej ale to sam błonnik, w diecie wege jest go wystarczająco dużo. Postaw na olej lniany albo świeżo zmielony len, źródło omega-3. Poczytaj o tym na forum.


OdpowiedzCytat
Tania
początkujący
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 10
27/12/2012 8:18 pm  

Kurcze, a myślałam że to coś jak domowo zmielone siemię... Niepotrzebnie kupiłam


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
27/12/2012 8:20 pm  

Coś Ty, to jest odtłuszczone 🙂
Kup sobie olej albo jak masz czas i ochotę to miel sama. Ja osobiście za leniwa jestem i wolę olej. Po otwarciu nadaje się do spożycia przez 2 tygodnie.


OdpowiedzCytat
Tania
początkujący
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 10
27/12/2012 10:30 pm  

Dziękuję 🙂
Mogłabyś jeszcze zerknąć w wątek "Jadłospisy" i ocenić mój (ostatni post)? Oczywiście jak masz czas, byłabym wdzięczna 🙂


OdpowiedzCytat
ewinka
początkujący
Dołączył: 8 lat  temu
Posty: 13
21/11/2017 8:35 am  

Wszystko jest dla ludzi więc trzeba korzystać z umiarem. Suplementacja wchodzi do naszego jadłospisu chcemy czy nie. Najwięcej korzystają z niej sportowcy zawodowcy i amatorzy.I tu apel do nich  przed rozpoczęciem przygody z suplementami przygotujcie się do tego  Warto poczytać na temat rodzajów ,zastosowań i marek.

 

Edytowany:6 lat  temu

OdpowiedzCytat
Strona 3 / 3 Wstecz
  
Praca