Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

tempeh  

RSS

Natasha
stały bywalec
05/10/2008 5:48 pm  

czy ktoś jadł z was tempeh? 🙂 wiem że jest w polsce bardzo trudno dostępny jednak jakiś znalazłam:

http://biovert.pl/product_info.php?manufacturers_id=60&products_id=1013

jest ponoć bardzo zdrowy, zawiera probiotyki, naturalne antybiotyki, jest pozbawiony niektórych wad soi (z jakiś tam badań wynikło iż z soją lepiej uważać, natomiast wszystkie rodzaje produktórw sojowych jakie zostaką poddane fermentacji takowych nie mają-czyli tofu, miso, shoyu itp.), dużo białka i witaminę b12 będącą produktem ubocznym metabolizmu grzybów. nie kosztuje aż tak dużo jednak razem z przesyłką nie opłaca mi się kupować mniej niż 2-3 paczki i nie wiem czy warto 😛 macie jakieś doświadczenia i jak tak to jakie? z czym polecacie podawać? z góry dzięki 😉

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy

OdpowiedzCytat
XadmozX
forumowicz
05/10/2008 6:21 pm  

Wiem że może nie wiem czegoś na temat przyrządzania ale jak dla mnie
tempeh który kupiłem smakował znośnie ale jechało od niego tragicznie
jak był gorący tak że zdołałem tylko połowę przyrządzić a resztę musiałem
wyrzucić. Cóż może to moje delikatne europejskie nozdrza i podniebienie ?!

[edytowane 5/10/2008 przez XadmozX]

OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
06/10/2008 1:43 am  

no i jednak tempeh zakupione 😛 jak mi nie posmakuje to po ptokach ;P jako kucharka z zamiłowania może zapodam jakiś smaczny przepis 😛 na razie jednak jeszcze nie wyjechało z Krakowa, bo kupiłam je w internecie 🙂 z przesyłką trzy dychy za dwie paczuszki po 200 g.

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy

OdpowiedzCytat
XadmozX
forumowicz
07/10/2008 1:08 am  

jak zbadasz jak to cudo przyrządzić to daj znać
kto wie może jeszcze się z raz skuszę 😉

OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
08/10/2008 6:01 pm  

Kocham tempeh wędzony, firmy biofuturo bodajże. Robię z nim takie danie z ryżem, pieczarkami i kiełkami, mniam, zrobiłam się strasznie głodna a jestem w szkole:) Maze często mi się żaliła że kupuje sobie żeby zrobić jakąś potrawkę z zjada cały w tramwaju w drodze do domu... Nie dziwię się wcale, ostatnio mnie korciło żeby parówke zbożową sobie w tramwaju otworzyć 😀

hide and seek

OdpowiedzCytat
marta030978
bywalec
08/10/2008 10:36 pm  

tempeh jest bardzo smaczny. Ja obtaczam go w bułce tartej i smażę...

OdpowiedzCytat
toksyczna_siostra
początkujący
14/10/2008 12:36 am  

ja prubowałam tempeh jest dla mnie za słony, podobno kupowany w czechach jest lepszy.
Za ile go kupujecie?

OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
14/10/2008 2:10 am  

mój kosztował coś koło 10 zł; 9 z hakiem za 190 g. niestety tempeh ciągle jest w drodze gdyż dopiero w piątek zostały wpłacone pieniądze. jestem ciekawa jak smakuje może tak jak z tofu zapanieruje i dam do naleśnika, albo zrobię sushi ^^ jak na razie takie gdybanie podobnie jak z dynią. też planuję co zrobię z tymi trzema kilogramami a jeszcze nigdy nie jadłam 😛 w ten weekend będę miała więcej jedzenia gotowego zamrożonego już na stancji więc może będę miała czas opisać wam moje doświadczenia ^^ w ogóle na forum nie mam już prawie czasu echh ta szkoła ;P swoją drogą poznałam nowy typ weganizmu, kiedy została podjęta próba poczęstowania mnie cherbatnikiem: "możesz jeść te cherbatniki, tam nie ma mleka.... jest tylko masło" 😎

OdpowiedzCytat
fafik
bywalec
15/10/2008 5:40 pm  

ja kupiłam czeski tempeh w słoiku za 6 zł. dobry był, przynajmniej w 'gulaszu' po węgiersku ;]

OdpowiedzCytat
toksyczna_siostra
początkujący
15/10/2008 7:16 pm  

a gdzie można taki kupić?

OdpowiedzCytat
fafik
bywalec
21/10/2008 1:31 pm  

ja kupiłam na hali targowej we wrocławiu. jest takie fajne stoisko wegetariańskie.

w necie też tempeh widziałam w jakimś sklepie ze zdrową żywnością.

OdpowiedzCytat
BiałaMagia
forumowicz
09/09/2010 3:52 pm  

pycha!
uwielbiam tempeh!
niestety nie jadłam takiego zakupionego w Polsce:( ale planuje!

OdpowiedzCytat

Praca