Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

avocado  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

rzukosoczek_ewa
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 14
16/10/2008 9:17 pm  

czy można zamrozic avocado?
albo co mozna z niego zrobic w sloiki czy jakos tak inaczej na czas pozniejszy.

kupilam w promocji 6 sztuk i nie wiem co z tym zrobic, a nie chce by mi sie popsuły

www.kolczyki-ewa.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
17/10/2008 3:31 am  

Jestem zbyt zmęczona na dogłębne serfowanie po sieci, a z tego co znalazłam wynika, że nie ma sposobu na zamrażanie itp awokado.
Ale poszukaj, jak posiedzisz trochę, to pewnie coś znajdziesz 😉

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
17/10/2008 3:03 pm  

jak avocado nie jest bardzo dojrzałe to może trochę poleżeć w lodówce- 2 tygodnie temu kupiliśmy 3 sztuki, 2 do tej pory są w lodówce, a z 1 sztuki zrobiliśmy pyszne masło czosnkowe


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
17/10/2008 5:12 pm  

Jaga, masło czosnkowe z avocado rulez :rotfl:
jak ostatmnio z Avem zrobiliśmy, to się cieszyłam, że Av nie lubi ostrych potraw 😀 Masło było moje :rotfl:

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
assasello987
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 270
06/01/2009 4:29 am  

"opowiedz mi o smaku chleba razowego z pastaa awokado albo nie mow nic"


OdpowiedzCytat
bíumbíumbambaló
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 51
27/01/2009 6:28 pm  

Zaryzykuj z jedną sztuką i podziel sie z nami wiedzą. ^^

A avokado jest boskie. Niedawno kupiłam takiego byka z 7 złotych, czeka na mnie w domu we Wrocławiu. Uwielbiam w połączeniu z czosnkiem i z pieprzem, ale nie skrapiam cytryną bo ta zabija cały smak.


OdpowiedzCytat
euridice
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 589
30/01/2009 3:41 pm  

Avocado jest przepyszne i bardzo zdrowe, jako jedna z niewielu wegańskich "rzeczy" do jedzenia zawiera witaminę D.

Prosty i smakowity przepis na pastę z avocado:

Avocado przekrajamy na pół, wyjmujemy pestkę, lekko nacinamy wewnętrzną stonę nożem (w kratkę), wydrążamy wnętrze do miseczki, wyciskamy pokażny ząbek czosnku, skrapiamy sokiem z cytryny (inaczej avocado bardzo szyko zciemnieje), polewamy kilkoma łyżkami ulubionego oleju/oliwy, solimy, pieprzymy, ugniatamy widelcem lub miksujemy mikserem. Przepyszne na chlebie lub z waflem ryżowym. Smaczne i zdrowe 🙂

Avocado ma zabawaną polską nazwę - [b]smaczliwka[/b] - http://pl.wikipedia.org/wiki/Awokado 😀

W 100 g awokado znajdują się:
# witaminy: A, B1, B2, C, PP, K i H), kwas pantotenowy
# substancje mineralne: wapń, potas i fosfor

[edytowane 30/1/2009 od euridice]

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
30/01/2009 7:03 pm  

ja z awokado zawsze robię pyszną pastę na kanapki: jedno awokado rozgniatamy łyżeczką, dodajemy pół posiekanego pomidorka i doprawiamy pieprzem cyrynowym 🙂 pyszne jest i pięknie prezentuje się na kanapce 😀

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
Linek
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 103
30/01/2009 9:53 pm  

Ja zjem avokado ze wszystkim i w każdej postaci: samo, z móstwem bazylii, posypane obficie świeżo zmielonym kolorowym pieprzem, z kalafiorem, w sałatkach pomidorowo paprykowo... i dodatkiem z pieczonej papryki i pikantnego bakłażana w oleju :red:


OdpowiedzCytat
agata18
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 317
09/02/2009 6:23 pm  

achh kochane warzywo 😀

lady vegan


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
09/02/2009 6:28 pm  

achh kochane warzywo

owoc


OdpowiedzCytat
agata18
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 317
09/02/2009 6:43 pm  

myślałam ze warzywo 😀 ,ale i tak nie zmienia to faktu ze jest pyszne.

lady vegan


OdpowiedzCytat
Cherubinek
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 11
09/02/2009 8:07 pm  

Avocado mmmm 😛
Polecam guacamole!


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
12/07/2009 4:37 pm  

Ja też lubię pastę na kanapki. A wiecie może czy można zrobić z awokado sos na ciepło?

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Linek
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 103
12/07/2009 11:48 pm  

Widziałam przepisy z zapiekanym avocado, z avocado - dodatkiem do ciepłych dań, przepis na zupę z avocado (zalaną gorącym bulionem - nie gotowaną). Nie wiem czy robi się z niego sos na ciepło, ale świeże w połączeniu z gotowanymi warzywami jest bardzo smaczne :red:


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca