Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Wegetarianizm - sport - osłabienie  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
23/10/2008 5:53 pm  

Cenrum chyba nie jest takie zle, zawiera mnostwo witamin.

Które się nie wchłaniają (połowa z nich to wzajemni antagoniści i przyjmowanie ich w jednej tabletce nie ma żadnego sensu), za to obciążają nerki. Niestety, TYLKO w pożywieniu mamy możliwość dostarczyć sobie witamin w takich proporcjach i konfiguracjach, żeby organizm je sobie przyswoił. Zasadne jest jedynie przyjmowanie B12 przez wegan.

Dodatkowo, Centrum jest testowane na zwierzętach. A Cola to odrdzewiacz i kupa cukru, produkowany przez najbardziej chyba nieetyczny koncern na świecie.... Ale to tak na marginesie.

Weź się za siebie, dziewczyno, bo na takiej diecie długo nie pociągniesz. Chcesz witamin? Pij świeżo wyciśnięty sok z marchwi i buraka, pokrzywę z cytryna, jedz niesiarkowane suszone owoce... Możliwości masz od groma i ciut-ciut.


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
23/10/2008 7:55 pm  

mam ogromne klopoty z pamiecia, co tlumacze stresem

Aniu nie jest tak źle z Twoją pamięcią skoro pamiętasz dobrze co i o której godzinie jadłaś w ciągu całego tygodnia. Ja tam nie mogę sobie przypomnieć tak dokladnie swojego menu z całego tygodnia 😀

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
23/10/2008 8:11 pm  

pokrzywę z cytryna

Kociaczku, ja piję pokrzywę (i inne zioła), ale dlaczego akurat z cytryną 😮 ?


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
23/10/2008 8:29 pm  

Gryzelda a gdzie rosliny straczkowe? Gdzie zelazo? Groch, fasola. Gdzie buraczki? kasza jaglana? orzechy, pestki sze slonecznika?

Sama soczewica nie zastapi wszystkich witamin odnośnie zelaza. Laczyć produkty laczyć. Rowniez brakuje mi siemienia lnianego,

poza tym organizm naparwde sam podpowiada co chce, rowniez moge potwierdzic slowa tru. Po pewnym czasie bycia wege (w marcu minie 3 rok) zaczelam zauwazac, ze przez kilka dni moge jesc samą soczewicę z warzywami non stop, a innego same ziemniaki z cebulką, czy na sniadanie z tydzień ogorka z majonezem albo salata pomidor i na to papryka 😉


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
23/10/2008 10:58 pm  

Kociaczku, ja piję pokrzywę (i inne zioła), ale dlaczego akurat z cytryną ?

Żelazo niehemowe lepiej się wchłania w obecności witaminy C. Innych ziół nie musisz z cytryną, chociaż rumianek/lipa z cytryną i miodem są pyszne 😉


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
23/10/2008 11:25 pm  

Kociaczku, ja piję pokrzywę (i inne zioła), ale dlaczego akurat z cytryną ?

Żelazo niehemowe lepiej się wchłania w obecności witaminy C. Innych ziół nie musisz z cytryną, chociaż rumianek/lipa z cytryną i miodem są pyszne 😉

Dziękuję Ci za odpowiedź. Rozumiem, że w takim razie herbatka z pokrzywy powinna być przestudzona (ze względu na witaminę c). Na szczęście, po pierwszych miesiącach nierozsądnej diety wegetariańskiej (kanapki z żółtym serem, banany i soja) zaczęłam dbać o to, co jem i później nie miałam już nigdy więcej problemów z niedoborem żelaza czy anemią. Zioła po prostu lubię ze względu na ich smak i zapach 🙂 Zwłaszcza melisę i rumianek 🙂


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
24/10/2008 3:52 am  

Rubia a co z sokiem marchewkowym?

Zamiast orzechów (ja miałem na myśli moczone orzechy. Próbowałać moczonych migdałów?

Ja polecam wszystkim podkiełkowane nasiona (bogate w witaminy włącznie z witaminą E)..
Mój ulubiony miks to: sok marchewkowy zmiksowany z pomarańczami (pomarańcze lekko obrać aby miały jak najwięcej białawej osłonki).
Z takim miksem spożywam wszelkie podkiełkowane nasiona.
Bardzo łatwo podkiełkować grykę, obłuskany owies lub owies bezłuskowy, słonecznik, pszenica, żyto.
Soczewica, soja, ciecierzyca, fasola mung. Jest wątek o kiłkach, przejrzyj.
Trochę trudnie proso.

Poczytaj artykuł którego link podałem w poprzednim wpisie.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
24/10/2008 11:19 pm  

Dzięki Jędrusiu, na pewno spróbuję. Zwłaszcza, że kiełki uwielbiam, tylko jakoś dotąd nie miałam cierpliwości, żeby samej je zacząć hodować 🙁


OdpowiedzCytat
tomasz8705
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 18
25/10/2008 9:55 pm  

witam
przeczytałem z uwagą komentarze oraz artykuł polecony przez Jędrusia, wiele cennych uwag. co jakiś czas w życiu człowieka zachodzą zmiany. rok temu przestałem pić alkohol, tydzień temu ewoluowałem i przeszedłem na weganizm. jakiś czas temu byłem na diecie wegańskie, ale wtedy też piłem alkohol, co skończyło się dla mnie prawie tragicznie. teraz zabrałem się do tego inaczej. systematycznie i metodologicznie. myślę, że to powinno być podstawą dla każdego kto chce zostać weganinien. z przerażeniem przeczytałem wypowiedź jednej z forumowiczek, że pije kolę i jada batony. smutne jest to z dwu powodów producenci kokakoli to zwykli mordercy (vide sytuacja w kolumbijskich fabrykach należących do koncernu), po drugie nie ma chyba nic gorszego niż ten "napój" jeśli chodzi o zaburzenia jakie czyni w organiźmie podczas metabolizmu, właściwie niszczy cały naturalny proces przemiany materii w energię. pijąc kolę prze, w trakcie, lub po posiłku praktycznie hamuje się zdolność przyswajania witamin i minerałów.
bardzo mi zależy na tym aby weganizm stawał się coraz bardziej znanym sposobe życia, żeby nie było to tylko dietetyczne zabijanie nudy. niestyty przez osoby, które tak traktują weganizm (czy też wegetarianizm) ta filozofia wciąż postrzegnana jest jako szkodliwy fanatyzm.
koleżance mającej problemy ze zdrowiem proponuję zagłębienie się w literaturze na temat odrzywiania, poświęcenie temu czasu, zdobycie solidnej wiedzy, co ile czego i jak jeść. a potem, jak zauważył Jędruś będzie mżna przestać katować się przestrzeganiem reguł, gdyż staną się one naturalne dla ciebie. pozdrawiam serdecznie

dopóki będą istnieć rzeźnie dopóty będą istnieć wojny Lew Tołstoj


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca