Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Ketchup i koncentrat  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
28/10/2008 10:15 am  

No cóż mimo to dziekuje wam, bo zaczelam juz watpić, w to z eprzeciez jest wege 😮 Postaram się znaleźć tą nieszvzesną stronę na której znalazłąm te materiały wczesniej ale nic nie obiecuje 😉


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
28/10/2008 1:27 pm  

A może do piekarni przywożą już taka mąkę z dodatkami ? Występuje pewnie w tanich produktach produkowanych masowo. Nikt nie twierdzi ,że to jest powszechne ale lepiej uważać.

Ale jak możesz uważać. Nie wyczujesz tego dodatku w smaku. Chyba, że oddasz do analizy chemicznej i tam wykryją substancję pochodzącą ze świńskiego włosia. Ja kiedyś jadłem bułkę z białej mąki i czułem wyrażnie rybi posmak i zapach. Tez nie wiadomo co tam dołożyli. Najlepszym wyjściem jest zrezygnować zupełnie z pieczywa kupowanego w sklepie i samemu piec sobie chleb.

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
28/10/2008 2:31 pm  

Ja kiedyś jadłem bułkę z białej mąki i czułem wyrażnie rybi posmak i zapach.

u mnie w sklepie były takie grahamki, śmierdziały do tego strasznie :/

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
naiada
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 39
28/10/2008 5:32 pm  

W polskim prawie żywnościowym jest taki zapis, że jeśli jakiegoś składnika jest poniżej iluśtam procent (nie pamiętam dokładnie ile bo to moje kochanie studiuje w tym kierunku) to nie ma obowiązku umieszczania go w składzie :(..a z pieczywem to też kiepska sprawa bo jak kupujesz w piekarni to nigdy nie wiesz co i jak bo nie ma składu...a ostatnio się dowiedziałam, że często do chlebków razoych dodają smalec!!!aby był bardziej wilgotny:/ koszmar po prostu! ale nie ma co się załamywac..trzeba przepchnąc wege-ludków do władzy i niech likwidują takie glupie przepisy i zwyczaje :rotfl:

naiada


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
29/10/2008 1:03 am  

ostatnio się dowiedziałam, że często do chlebków razoych dodają smalec!!!aby był bardziej wilgotny:

Bardzo mnie to zaskoczyło 😮 W dzisiejszych czasach niczego nie można wykluczyć, już mnie nic nie zdziwi.
Nie jadam bagietek bo w nich właśnie wyczuwam dziwny zapach i smak. Jak dla mnie są podejrzane.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
29/10/2008 1:51 am  

Smalec to nawet do lodów dodają 😡

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
04/11/2008 10:48 pm  

kotlin jest chyba ok, ale w wielu występuje "beee trójca" (E627, E631, E635)


OdpowiedzCytat
marta030978
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 308
10/11/2008 10:53 am  

ja raczej nie jem zbyt dużo ketchupu- raz na jakiś czas. Jakos tak nie kusi mnie- wolę świeże letnie pomidorki. A do ketchupu to dodają róznych świnstw, konserwantów, chemicznych wzmacnaiczy smaku i nie wiadomo co jeszcze.....


OdpowiedzCytat
Psubrat
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 114
13/11/2008 5:25 pm  

Ale są też dostępne bez konserwantów

www.evergreen.pl


OdpowiedzCytat
marta030978
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 308
13/11/2008 6:33 pm  

Ale są też dostępne bez konserwantów

wiem , wiem..najczęściej robię zakupy w sklepie ze zdrową zywnością..... tam też zakupiłam ketchup niby bez konserwantów- no i dziwne ( ale chyba nie) stoi u mnie w lodówce otwarty już trzy miesiace i jestr ciągle dobry . To jak jest z tymi konserwantami? Niby ich nie ma?


OdpowiedzCytat
Psubrat
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 114
13/11/2008 6:52 pm  

Nie wiem co to za firma, ale albo jest oszukany, albo ma diabelnie dużo przypraw dodanych. One przeważnie spowalniają proces psucia.

www.evergreen.pl


OdpowiedzCytat
marta030978
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 308
14/11/2008 7:27 pm  

Nie wiem co to za firma, ale albo jest oszukany, albo ma diabelnie dużo przypraw dodanych. One przeważnie spowalniają proces psucia.

Bez przesady- przyprawy nie mają nic do tego. Po prostu producenci dbają o swój interes- co komu po ketchupie, który szybko się psuje - 0 zysku. Skrzętnie po prostu ukrywają przed nami skład danego produktu i ilośc konserwantow. Pokrój sobie , bądż rozgotuj pomidora i zobacz ile czasu wytrzyma Ci w lodówce...


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
16/06/2010 12:54 am  

Pisałam jakiś czas do firmy Dawtona w sprawie składu ich koncentratu.
Ich odpowiedź:
"Witam,
Koncentrat produkowany przez ZPOW Dawtona nie zawiera dodatków.
pozdrawiam
LKucharska"

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
PanikowaNevcia_xD
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 381
16/06/2010 10:04 pm  

Ale się rozpisali...

„Te no naka ni wa ai subeki hito sae mo, Hanabanashiku chitte. Te no naki ni wa ikita imi kizande mo, Munashiki hana to shiru...”


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca