Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Soki z kartonów  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  RSS

hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
20/09/2009 6:04 pm  

"Kubuś" nie zawiera dodatku cukru.
A co do sztuczności, to bez przesady, i tak jemy zanieczyszczone warzywa , owoce, a wypity od czasu do czasu taki sok na pewno będzie lepszy niż np. cola.
Mój wujek ma białaczkę złośliwą i lekarz zalecił mu picie jednego "Kubusia" dziennie , więc coś dobrego też w nim jest 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
20/09/2009 6:41 pm  

"Kubuś" nie zawiera dodatku cukru.

Ale jest dosładzany syropem glukozowo-fruktozowym, więc na jedno wychodzi.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
21/09/2009 2:15 am  

Miałam przyjemność pić sok z papierówek i porzeczek oraz papierówek i śliwek z ogrodu mojej siostry zrobiony w sokowirówce - nigdy w życiu nie piłam niczego lepszego. I nie było wcale takie kwaśne. To był wręcz nektar, A nie "zabarwiona woda" z kartonu. Jeśli będę mieć okazję, to zakupię taki sprzęt i będę sobie robić takie soki nawet z owoców kupionych w sklepie. Ważne, że bez konserwantów, cukru itp. i barwników. Ach no i jednym ze wspomnień z dzieciństwa jest koktajl z truskawek, ale z cukrem i na bazie mleka - jednak przepyszny i nic mu się nie równało. Aż do soku mojej siostry. 😉

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
22/09/2009 12:14 am  

Miałam przyjemność pić sok z papierówek i porzeczek oraz papierówek i śliwek z ogrodu mojej siostry zrobiony w sokowirówce - nigdy w życiu nie piłam niczego lepszego.

Smak dzieciństwa 😉 Kiedy byłam mała, mój tata raczył mnie takimi sokami, bez cukru, bez dodatku wody. Konsystencje miały zbliżoną do gęstej, były przepyszne....
Muszę w końcu sprawić sobie sokowirówkę.
Ile dni można przechowywać taki własnoręcznie zrobiony sok? 2, 3 ...?

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
sabrinka
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 19
22/09/2009 1:03 pm  

No właśnie w tym cały kłopot, ze w kartonie taki sok długo by nie postał, dwa dni i do wyrzucenia.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
22/09/2009 9:09 pm  

Moja babcia czasami robi kompoty na zimę i też są dobre, ale to jednak nie to samo co sok 😉 Chociaż na pewno są zdrowsze od kupnych robionych masowo.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
katia_2
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 9
23/09/2009 11:34 pm  

Ja piję soki przygotowane tylko przez siebie ( z sokowirówki niestety ), ale nie mogę kupić w Krakowie jabłek z ekologicznej produkcji. W kilku sklepach są z produkcji integrowanej. Ale mam ograniczone zaufanie do sprzedawców więc sprawdzam co to jest produkcja integrowana i wyobrażcie sobie, że są to jabłka, które pryska się kilkanaście razy całą gamą chemii. Mam pytanie, czemu w sklepach ekologicznych nie ma ekologicznych owoców? Może mi ktoś podpowie, gdzie w Krakowie mogę takie owoce kupić? I dlaczego w sklepach ze zdrową żywnością oferuje się coś, co zdrową żywnością nigdy nie było? 🙁


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
24/09/2009 5:14 pm  

Ja piję soki przygotowane tylko przez siebie ( z sokowirówki niestety ) W kilku sklepach są z produkcji integrowanej.

Dlaczego niestety z sokowirówki?
Gdzie kupujesz te jabłka?

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
katia_2
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 9
01/10/2009 1:09 am  

Ostatnio na Krakowskiej, ale i na Zamenhoffa też mają z integrowanej. Ale na Bronowickiej 27 odkryłam rewelacyjne jabłka na soki. Nazywają się RUBINOLA, a sok zrobiony z nich jest rewelacyjny. Słodki, z aromatem i nie ciemnieje, i w dodatku z certyfikatem ekologicznym. Na drugi dzień wyjęłam z lodówki i był jak świeżo zrobiony. Dlaczego niestety? Ostatnio jeden mądry człowiek wyjaśnił mi, że najwartościowsze soki są wyciskane przez specjalną prasę, ale (bagatela!) kosztuje ona około 2000zł.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
01/03/2010 10:11 pm  

A co powiecie o tych sokach? Pyszne i wg.mnie tak samo wartościowe jak robione samemu.
http://www.symbio.pl/new/?page_id=91
http://www.rembowscy.pl/
http://www.maurer.com.pl/index.php

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
mathilda
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 115
02/03/2010 12:57 am  

Cappy raczej nie są wege... to produkt Coca-Coli.

Jestem. Tworzę. Czasem długo siedzę w nocy. Czasem noc długo siedzi we mnie.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
08/03/2010 12:45 am  

Te soki są niezłe:
http://www.ogrodynatury.pl/

Wiadomo, że najlepiej robić samemu, ale jeśli akurat nie ma się czasu to jest to dobra alternatywa 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
JBL
 JBL
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 3
11/03/2010 4:01 pm  

też robie sama w sokowirówce, a jak nie ma czasu to kupuje jednodniowe :))

sylfia .


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
11/03/2010 6:26 pm  

Robienie swoich jest najlepszym wyjściem. Dzisiaj rozmawiałem na ten temat i doszedłem do wniosku, że mógłbym robić sobie dzień wcześniej (albo tego samego dnia rano - ale nie bardzo rano, żeby sąsiadów sokowirówką nie obudzić 😉 ) sok i wstawić do lodówki. Chyba nie traci on drastycznie swoich właściwości? Mam na myśli marchewkowy, jabłkowy, inny... oprócz bananowego, bo lepiej zjeść go normalnie :).

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
11/03/2010 6:41 pm  

Soki powinno się wypijać od razu, jedynie buraczany można odstawić. Jeśli jednak nie wypijasz to dodaj trochę soku z cytryny, dzięki temu nie sczernieje, więc można przypuszczać, że i witaminy mniej się utlenią.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca