Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Wczesnowiosenna niemoc kulinarna.  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
29/03/2009 4:26 pm  

Nadeszła wczesna wiosna - jeszcze żadnych świeżych warzyw, a kasze przejadły mi się już zimą.
Ktoś ma sposoby na niemoc kulinarną?


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
29/03/2009 4:30 pm  

Foczka spróbuj się przerzucić może na owoce z płatkami owsianymi plus orzechy i rodzynki 😛


OdpowiedzCytat
Filomena
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 115
29/03/2009 5:42 pm  

Nie mam, sama szukam wyjścia z tej sytuacji. Tak bardzo chce mi sie świeżego!!!!


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
29/03/2009 5:45 pm  

To jest chyba sytuacja bez wyjścia, marzę o truskawkach!
Też mi się przejadły kasze i makarony, teraz przyszedł czas na zapiekanki z mrożonek 😉


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
29/03/2009 11:16 pm  

heh ja miałam ostatnio 2 nowe odkrycia:
1. "omlet" z płatków owsianych-przepis na opakowaniu sezamu sante-pyszne! 😉 (przepis jest też na stronie sante)
2. całe ziarna owsa które dorwałam w sklepie ze zdrową żywnością. na opakowaniu był po czesku przepis na owies z kapustą: 100g. ziaren owsa gotujemy, na patelni podsmażamy cebulkę z czosnkiem, garścią leśnych grzybów, potem wrzucamy 200 g. białej kapusty pokrojonej, podlewamy wodą i trochę dusimy razem, potem dajemy kminek i dużo majeranku i szklankę mleka sojowego i ugotowany owies, gotujemy do odparowania płynu-dla mnie pycha 😛
a na zimowe śniadanie lubię ugotowany orkisz z owocami lub pyszny domowy chleb 😉 na kolację-potrawkę z pora, papryki i wodorostów hizziki z grzankami i sałatką.

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
30/03/2009 12:37 am  

Nie mam, sama szukam wyjścia z tej sytuacji. Tak bardzo chce mi sie świeżego!!!!

Można kupić nasiona rzeżuchy i posiac ją na wilgotnej ligninie lub wacie wyłożonej na płaskim talerzu. Po tygodniu macie zieloną, świeżą rzeżuchę pełną cennych witamin.
Można też kupić u handlarza warzywami podkiełkowaną cebulę (wystaje z niej ziełony kiełek) i zasadzić w donicy z ziemią. W niedługim czasie gdy będziemy podlewać wypuści piękne, zielone pędy szczypioru.
[img] [/img]


OdpowiedzCytat
_iwona_
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 236
30/03/2009 2:46 pm  

No i kiełki, świeże i pyszne przez cały rok 😉


OdpowiedzCytat
Loviisa-chan
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 637
31/03/2009 8:18 pm  

Ja ostatnio często na obiad jem mrożonki warzywne z ziemniaczkami, podsmażane na patelni z przyprawami.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
31/03/2009 9:00 pm  

marzę o truskawkach!

O jeeeej 🙁 ja też chcę truskawki...

Ostatnio jadę na samych kanapkach. Nie chce mi się nic robić. Zjadłabym sałatkę z warzyw z własnego ogrodu 🙁
Dziś się przemogłam i robię na kolację brokułową.


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
31/03/2009 9:45 pm  

Bellis to ja się zapraszam do Ciebie na tą kolację bo też bardzo lubię brokuła 😛


OdpowiedzCytat
pontonica
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 100
31/03/2009 10:39 pm  

jak dobrze slyszec, ze nie tylko ja tak mam 🙂 od kilku dni zyje na tym, co mi wpadnie w rece, glownie z nawalu pracy i braku swiezych pomyslow (!) Dlugo na kanapkach nie pojade....dlatego mam zamiar przejrzec nareszcie nasza dorodna ksiege i poszukac paru inspiracji na cos pysznego 😉
Jeszcze tylko troche i warzywa same do nas przyjda :).....i.... truskawki....:( a moze troche dluzej niz troche 🙁


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
01/04/2009 12:05 am  

marzę o truskawkach!

O jeeeej 🙁 ja też chcę truskawki...

Hehe, a ja dziś będę wsuwać truskawki na kolacje : 😎 Chwała zamrażarkom.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
01/04/2009 12:42 am  

xxl Ty potworze 😛 😛 😛
Dyzio brokuły lubię tak bardzo, że nawet jadam surowe 🙂


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
01/04/2009 2:45 am  

Nie żartuj. :red: Przecież nie jesteś królikiem 😀


OdpowiedzCytat
xGetBoredx
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 216
01/04/2009 11:47 am  

Surowe brokuły również zdarza mi się jadać. Głównie dodaję takie do sałatek.

wciąż raczkuję w temacie wegetarianizmu 🙂


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca