Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

TOFU  

Strona 3 / 6 Wstecz Następny
  RSS

Vida
 Vida
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 60
16/07/2009 3:20 am  

Widziałam tofu w Aldiku.
Osobiście nigdy takowego serka nie jadłam, i słyszałam trochę kontrowersji na temat soi w ogóle. Podobno większość naszej soi w Polsce jest importowana z Ameryki, gdzie jest modyfikowana genetycznie w większości przypadków.


OdpowiedzCytat
xGetBoredx
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 216
16/07/2009 4:27 am  

Z tego co wiem to skąd by soja nie była to i tak jest modyfikowania. Kwestią kluczową jest w jakim stopniu.

wciąż raczkuję w temacie wegetarianizmu 🙂


OdpowiedzCytat
akcelerator
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 10
19/07/2009 3:35 pm  

raz próbowałam tofu ale wydało mi się jakieś bez smaku...
może poradzi ktoś jak je przyżądzić? 😉

[edytowane 19/7/2009 przez akcelerator]


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
19/07/2009 4:18 pm  

Ja lubię z sosem szpinakowym, pomidorowym. Warto je wcześniej obsmażyć jeśli chce się jeść na zimno, jest wtedy smaczniejsze. Natomiast tofu wędzone czy marynowane wg.mnie jest dobre nawet samo w sobie.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
25/07/2009 11:18 pm  

Ostatnio kupuję tofu Polvity, lecz zaczyna mi przeszkadzać jego zapach - lekko rybny. Skład to - soja, woda, sól morska. Nie wiem z czego ten zapach może wynikać, macie jakiś pomysł? Zapach jest lekko wyczuwalny, ale jednak jest.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
akcelerator
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 10
26/07/2009 12:12 am  

kiedyś kupiłam puszkowane parówki sojowe. nie pamiętam jakiej firmy ale też zalatywały rybą...


OdpowiedzCytat
sublime86
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 361
30/08/2009 1:38 am  

Wydaje mi się, że Polsoja ma najlepsze tofu, chociaż to może kwestia gustu. Nie zauważyłam, żeby zalatywało rybą, może to od chlorku czy coś 😮
Jak dla mnie białko sojowe jest zdecydowanie lepszą alternatywą od zwykłych serów 😎 Szkoda tylko że taką drogą. No ale to już mają do siebie wyroby sojowe.

[edytowane 29/8/2009 przez sublime86]


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
30/08/2009 2:30 am  

Wydaje mi się, że Polsoja ma najlepsze tofu, chociaż to może kwestia gustu
Nie zauważyłam, żeby zalatywało rybą, może to od chlorku czy coś 😮

Nie zalatuje na szczęście 😎 I rzeczywiście chyba jest najlepsze.

[edytowane 29/8/2009 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
30/08/2009 2:30 am  

wędzone tofu (czeskie) na kanapce z musztardą jest super 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
30/08/2009 4:16 pm  

Czeskie tofu z wodorostami jest super 😛
W ogóle czeskie tofu ma zupełnie inny smak niż polsie.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
bíumbíumbambaló
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 51
30/08/2009 4:38 pm  

Tofu może mieć bardzo zróżnicowany smak... kiedyś kupowałam tofu sałatkowe z Polgruntu było lekko słonawe i pysznie smakowało z oliwą. Pamiętam też, że kupowałam tofu marynowane w sosie sojowym, lekko słodkawe, delikatne.
Natomiast tofu, które nie ma smaku dobrze przyprawić miodem, sosem sojowym, papryką... świetnie też komponuje się z przyprawą do bigosu. 😉


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
30/08/2009 6:36 pm  

Tofu daje szeroki horyzont w zastosowaniu w kuchni, to bardzo intrygujący produkt i właściwie tylko własna wyobraźnia w kuchni jest tu ograniczeniem 🙂

Właśnie zajadam tofu z makaronem - pokruszone, doprawione, przysmażone z cebulką i posypane świeżą natką pietruszki (albo posiekanym szczypiorkiem) - pycha 🙂

Można dodawać do sałatek, zup, smażyć kotlety, piec ciasta, przyrządzać tofucznicę, zjadać pokrojone w plasterki na kanapce. Jest doskonałe do przyrządzania sosów i dipów, przy odrobinie sprytu można z niego spreparować odpowiednik żółtego sera na wierzch wegańskiej pizzy.

Dla wegan - tofu doskonale zastąpi biały ser, np. w ruskich pierogach albo w klasycznym twarożku z rzodkiewką i szczypiorkiem - polecam - dla kilkuletnich wegan będzie to powrót do smaków sprzed lat 😉

Po bardziej wysublimowane potrawy zapraszam do zapoznania się z ksiażką Marioli Białołęckiej [url=Reviews-index-req-showcontent-id-34.html]Zaskakujące tofu[/url], są tam cuda na kiju jeśli chodzi o zastosowanie w kuchni tego niestety niedocenianego jeszcze w PL produktu.

Jednym słowem, tofu rules 🙂

Wege Studio


OdpowiedzCytat
sublime86
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 361
30/08/2009 10:09 pm  

Czeskie tofu z wodorostami jest super

Oj, to ja się kiedyś będę musiała wybrać na zakupy do naszych południowych sąsiadów, skoro wszyscy tak zachwalają ich specjały 😉
A tak offtopowo troszkę to ja zawsze uwielbiałam czeskie słodycze. Jak byłam mała to mama zwoziła tego zawsze kilka worów. Znikały w przeciągu kilku dni 😀


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
30/08/2009 10:17 pm  

[b] Adminie,[/b] cóż to jest tofucznica? Czyżby coś w podobie do jajecznicy? 😮

[b] Sublime[/b], czeskie tofu można kupić w Polsce, jest praktycznie w każdym sklepie ze zdrową żywnością.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
30/08/2009 10:34 pm  

[url] http://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=1134 [/url] - przepis na tofucznicę
co do tofu to moje ulubione http://www.evergreen.pl/tofu-wedzone-p-579.html [url] [/url]

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 6 Wstecz Następny
  
Praca