Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

chleb  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

assasello987
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 270
08/07/2009 11:05 am  

czy chleb zwkly/ten ciemny jest wegan?


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
08/07/2009 1:52 pm  

Tu jest ciut o pieczywie (mniej więcej od połowy): [url] http://www.wegetarianie.pl/XForum-viewthread-tid-799.html[/url]
Trochę mało, więc jeśli ktoś ma więcej info, proszę się podzielić 🙂

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
alex29091
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 57
08/07/2009 3:02 pm  

Trudno powiedzieć czy kupny ciemny chleb jest wegan. Trzeba czytać skład i mieć nadzieję że producent napisał prawdę. A ponieważ ja nie mam zbyt dużego zaufania do producentów chleba ( i nie tylko chleba zresztą) to często piekę go sama i wiem na pewno że jest zdrowy i wegański. Jest to pyszny chlebek na zakwasie i wbrew pozorom pieczenie takiego chleba wcale nie jest trudne. Ja nauczyłam sie tego z internetu a konkretnie ze stronki www.chleb.info.pl

A swoją drogą to wychodzi na to, że coraz więcej żywności powinno się robić samemu. Gotowe jedzenie jest tak nafaszerowane chemią i substancjami odzwierzęcymi że coraz więcej produktów znajdujących się na półkach sklepowych omijam z daleka. Jeszcze powinnam sobie uprawiać ekologiczne warzywa gdyż w moim mieście niema ani jadnego sklepu sprzedającego takowe. Niestety, pomysł ten odpada w przedbiegach gdyż ziemi mam tyle co w doniczkach...


OdpowiedzCytat
pmk
 pmk
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 219
08/07/2009 4:48 pm  

Co do chleba to :

Po pierwsze własna produkcja chleba jest nie opłacalna ze względu na pobór prądu, szczególnie mojego piekarnika 🙁

Po drugie, nie kupować chleba w supermarketach, bo tam są e, szczególnie w chlebach w folii.

Po trzecie, najlepiej kupować chlebek na naturalnym zakwasie na rynku i wtedy nikt cię nie oszuka.

Pozdrawiam

mn


OdpowiedzCytat
alex29091
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 57
08/07/2009 5:07 pm  

pmk, jeśli idzie o pobór prądu to pewnie masz rację. Ja ten chlebek piekę od niedawna i muszę przyznać że ze strachem czekam na rachunek za prąd...

U nas na rynku niestety nie można kupić takiego chleba o jakim piszesz. Jest pieczywo ale takie jak w sklepach czy supermarketach.


OdpowiedzCytat
toffik15
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 21
08/07/2009 5:34 pm  

Ja rowniez chleb piekesama, a wlasciwie robi tozamnie maszyna do pieczenia chleba. Nie zuzywa ona wcalz duzo pradu, poniewaz rachunki nie sa wiele wyzsze.

Do zrobienia chleba na dobra sprawe potrzebe sa tylko:
maka
woda
zakwas lub drozdze
ewentualnie sol i cukier

Domowy chleb jest w 100% wege, ale codokupnego nie jestem pewna.

Magdalena


OdpowiedzCytat
alex29091
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 57
08/07/2009 7:26 pm  

Ja piekę chleb w piekarniku elektrycznym z termoobiegiem. Piekę raz w tygodniu 2-3 bochenki jednocześnie. Każdy bochenek waży ok. 1kg, są więc dosyć duże. Jednak ten chlebek jest tak smaczny że i tak przeważnie nie wystarcza na tydzień. Wtedy dokupuję chleb gotowy a i tak z obawą czekam na rachunek za prąd. Jeśli bardzo "podskoczy" to niestety trzeba będzie zrezygnować z pieczenia...


OdpowiedzCytat
assasello987
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 270
09/07/2009 2:24 am  

podpytalam jednego wegana i juz wiem ze jest duzo wegan chlebow wiec temat mozna zamknac 🙂


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
04/08/2009 11:47 pm  

Nallepszy chlebek to ekologiczny od Lipińskiego..... 😛 Ciężki, na zakwasi, trzyma świezość prawie tydzień. I wcale nie jest drogi - 4 do 5 zł za 800 gram.

Chleby "Oskroba" też są dobre. Szczególnie pełnoziarnisty sojowy.

[edytowane 9/8/2009 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
15/03/2013 3:56 pm  

Co myślicie o tego typu pieczywie?
http://www.wasa.pl/produkt/pieczywo-chrupkie/delikatess-sesam/
Nie mam zamiaru zastępowac nim "zwykłego" chleba, ale jeśc w okresie pogotowia, tzn. wtedy nie mam czasu sama upiec, alebo nie kupię innego. Skład niby ok, ale słyszałam, że to bomba konserwantowa....W smaku uważam, że jest ok. Jest też solruta, ale skład jest koszmarny, kwasy tłuszczowe, emulgatory....Czy lepsze takie pieczywo czy wafle ryżowe? Czy jedne czy drugie mają konserwanty? Na opakowaniu nic nie ma....

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
21/04/2013 3:19 pm  

Czy zna ktoś może jakiś sposób żeby chleb po upieczeniu nie był na górze twardy jak kamień? Mnie niestety zawsze taki wychodzi....

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
21/04/2013 8:17 pm  

Chyba smaruje się go wodą...Chyba.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
21/04/2013 8:19 pm  

Jeśli jesz jajka to smaruj jajem.


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
21/04/2013 8:40 pm  

Żeby nie był twardy, to lepiej smarować wodą. Jajko powoduje, że chleb ma błyszczącą skórkę, ale raczej jej nie zmiękczy. No i jeszcze zależy od sposobu pieczenia, bo może grzejesz od dołu i góry? Jeśli tak to spróbuj następnym razem, tylko z dolną grzałką.

Jeśli chodzi o cenę za prąd, to znalazłam taki temat:
[url] http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1352013.html[/url]

[edytowane 21/4/2013 przez aniss]


OdpowiedzCytat
SilentEnigma
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 152
22/04/2013 2:38 am  

Można jeszcze w czasie pieczenia wstawić do pieca naczynie z wodą. Ale raz mi podziałało, a drugi raz nie, nie wiem dlaczego


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca