Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

owoce morza??  

  RSS

machcin
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 120
14/03/2006 6:30 am  

czy owoce moża są wege czy nie?


OdpowiedzCytat
Zarathos
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 339
14/03/2006 11:56 am  

owoce moża to morze i są, ale owoce morza nie. Chyba ze glony i inne takie morskie roślinki.

[edytowane 14/3/2006 od Zarathos]

"Jastrambij. Que babatum intus cruce, ornatum in campo celestino,et in galea accipitrem defert." - Jan Długosz, kronikarz i sekretarz biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego


OdpowiedzCytat
sieklik
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 251
14/03/2006 6:15 pm  

tak jak powiedzial Zarathos: glony i jakies takie to tak, ale jak mozna uznac małże, ślimaki, i inne morskie zwierzeta za wege?? to tak jakbys pytal czy wegetarianie jedza ryby...

je vise ma devise cherche la terre promise, ton tv en colour mais vie est grise


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
14/03/2006 8:50 pm  

Oczywiście, że sa. Są roślinami, nie czują bólu. Rosna na róznych morskich drzewkach. Wiesz co machcin, zanim napiszesz to się lepiej zastanów, albo zajrzyj do ksiażki od biologi.....No tak bo oczywiście krewetka to roślina, prawda?;/


OdpowiedzCytat
_iwona_
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 236
16/03/2006 1:10 pm  

W Środę Popielcową moja kuzynka podała na obiad rybę. Jej syn (drugoklasista przestrzegający zakazów, nakazów itd - w końcu do pierwszej komunii w tym roku idzie) na to: "mamo, dzisiaj nie wolno jeść mięsa, nie wiedziałaś?"... Dla dzieci oczywiste rzeczy są oczywiste, pewnie żadne nie powie "ryba to nie mięso". Widać potem się z logicznego myślenia wyrasta.


OdpowiedzCytat
Maja7
świeżaczek
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2
17/03/2006 9:52 pm  

OdpowiedzCytat
Maja7
świeżaczek
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2
17/03/2006 9:54 pm  

A niby w jaki sposób mają b yć wege - przeruchliwe ośmiornice, ślimaki, krewetki....to przecież żywe czujące strach i ból stworzenia.Ponurkowałbys trochę - i wyleczenie sie z owoców morza masz pewne


OdpowiedzCytat
Natalka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 124
25/03/2006 9:58 pm  

nie wpadalabym na to, ze mozna miec watpliwosci co do tego, czy owoce morza sa wege czy nie... heh


OdpowiedzCytat
Patka
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 87
15/04/2006 12:28 am  

byc wege=nie jeśc zwierząt, a owoce morza to Zwierzęta


OdpowiedzCytat
Ireth
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 264
15/04/2006 1:01 am  

😮 Czy Ty sie, szanowny zalozycielu tematu, zastanowiles nad tym, co napisales???

Nie jadam niczego, co moze spojrzec mi w oczy.


OdpowiedzCytat
Aldona
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 52
01/05/2006 10:45 am  

Chcial sie czlowiek upewnic a wy tak na niego naskoczyliscie.


OdpowiedzCytat
machcin
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 120
06/05/2006 8:19 pm  

no właśnie chciałem sie upewnić bo nazwa mówi coś innego i chciałbym żeby była prawdziwa bo zawsze uwlekbiałem je a teraz muszę z nich zrezygnować 🙁


OdpowiedzCytat
Ireth
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 264
06/05/2006 11:19 pm  

no właśnie chciałem sie upewnić bo [u] nazwa mówi coś innego i chciałbym żeby była prawdziwa bo zawsze uwlekbiałem je a teraz muszę z nich zrezygnować [/u]:(

Ile Ty masz lat??? Nie mow mi, ze myslales, ze krewetki, homary i inne langusty sa wege, a my ci brutalnie uswiadomilismy, ze jest inaczej, bo umre ze smiechu 😮

Nie jadam niczego, co moze spojrzec mi w oczy.


OdpowiedzCytat
machcin
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 120
08/05/2006 4:16 am  

wczoraj czytałem na jakiejś stronie że wegetarianie mogą jeść owoce morza.to że np.homary i raki niesą wege to jestem i byłem pewny w 100% ale może niektóre rodzaje owoców morza to też owoce tylko że z morza?


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
08/05/2006 2:45 pm  

No tak, wszelkie rodzaje alg, glonów, wodorostów są wege, a chyba mozna je zaliczyć do owoców morza. Napisz może konkretnie, do których masz wątpliwości, to spróbujemy rozstrzygnąć 🙂
a jednak:

Owoce morza (frutti di mare) - rozmaite zwierzęta morskie, jak skorupiaki i mięczaki

(Wikipedia)
ewidentnie pod nazwą owoców morza kryją sę zwierzeta

[edytowane 8/5/2006 od katrinko]


OdpowiedzCytat
  
Praca